Birma (Mjanma)

Birma nazywana „Krainą złotych pagód” to fascynujący i mało znany kraj, kryjący w sobie wiele tajemnic. Wspaniałe i niezwykle cenne świątynie, pochodzące nawet z X wieku, wyrastają mistycznie w stepowym krajobrazie tego małego kraju. Birma pozostająca przez wiele lat w izolacji, jest krajem o wyjątkowo bogatych tradycjach buddyjskich. Wszechobecni są tu mnisi żyjący w zabytkowych klasztorach wybudowanych z drzewa tekowego. Niezwykła mieszanka etniczna ludności dodaje atrakcyjności tego miejsca. Turystów zachwycą tu również zapierające dech w piersiach widoki oraz bajeczne, puste plaże rozciągające się nad Zatoką Bengalską. Długa izolacja kraju przyczyniła się do jego unikalnego uroku i całkowitego braku komercji, a coraz lepsze hotele i infrastruktura turystyczna przyciągają ciekawych świata bardziej wymagających turystów.

W Birmie proponujemy Państwu wyjazdy szyte na miarę o dowolnym programie, długości pobytu, ilości osób, standardu zakwaterowania i terminu. Gwarantujemy anglojęzycznych przewodników oraz spersonalizowany, doskonały prywatny serwis.

Program objazdowy można połączyć z Tajlandią, Laosem, Wietnamem czy Kambodżą.
Szczegółowe informacje – nr. tel. +4822 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

Lotte Hotel Yangon 5*

Myanmar, Rangun

Luksusowy, nowoczesny obiekt,   wyróżniający  się awangardową sylwetką na tle zabudowy stolicy. Został oddany do użytku w połowie 2017r., a już w 2018r. zdobył  dwie prestiżowe nagrody (World Travel Awards i World Luxury Hotel Awards), zyskując rzesze zwolenników i wpisując w przestrzeń miasta między Pagodą Shwedagon na południu, a  granatowymi wodami Jeziora Inya na wschodzie. Wnętrza w stylu glamour, infinity pool w ogrodzie, basen wewnętrzny, centrum …

Ngapali Bay Villas & Spa 5*

Myanmar, Ngapali

5-gwiazdkowy hotel położony przy plaży Ngapali składający się wyłącznie z indywidualnych willi. Hotel został zaprojektowany przez angielskiego architekta Davida Wordsworth’a i lokalnego dekoratora wnętrz U Kyaw Sein i artystę U Khin Maung Yin. Dominują w nim naturalne materiały, jak kryte strzechą dachy czy podłogi z drzewa tekowego i umywalki z brązu. Każda willa posiada przynajmniej częściowy widok na morze.

Amara Ocean Resort Boutique

Myanmar, Ngapali

Niezwykle urokliwy i kameralny hotel pięknie położony w otoczeniu niezwykłej przyrody gaju palmowego, Morza Andamańskiego i Gór Rakhine. Jako jeden z niewielu w Birmie oferuje indywidualne wille, pięknie zaprojektowane w naturalnym stylu z użyciem drewna i strzechy. Polecany jest dla osób  szukających wyjątkowo spokojnych miejsc.

Sandoway Resort 5*

Myanmar, Ngapali

Hotel Sandoway położony jest w sercu piaszczystej plaży Ngapali. W jego otoczeniu znajdują się liczne restauracje z lokalną kuchnią. Składa się z 59 willi i bungalowów rozsianych w palmowym ogrodzie. Większość z nich posiada widok na ocean oraz plażę, która graniczy z hotelem na odcinku aż 450 m. W wystroju dominują lokalne materiały, głównie drewno, kamienne i marmurowe rzeźbienia. Meble i dekoracje pokoi zostały sprowadzone …

Inle Princess 5*

Myanmar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla et metus et dui convallis placerat in ac justo. Aenean faucibus mi eget ligula elementum tincidunt. Phasellus nisl lectus, aliquam vel finibus vel, pretium eu velit. Mauris pretium eget sem sed tincidunt. Sed porta ipsum neque, ut accumsan urna aliquet vitae. Mauris semper lorem tristique, rutrum quam vitae, varius turpis. Nullam a nibh at dolor consequat …

Aureum Palace Bagan boutigue

Myanmar, Bagan

Elegancki i luksusowy hotel położony pośród tropikalnych ogrodów o powierzchni niemal 11 hektarów. Jego architektura nawiązuje do tradycyjnych, starożytnych świątyń birmańskich czerpiąc inspirację nie tylko z zabytków tego regionu. Wnętrza ozdobione pięknie rzeźbionym drewnem tekowym, antykami i lokalnymi artefaktami. Wspólna zaś przestrzeń zewnętrzna, z otwartymi tarasami, prócz zieleni ma pięknie wkomponowane oczka wodne i baseny.

Amazing Ngapali Resort 4*

Myanmar, Ngapali

Amazing Ngapali to jeden z najlepszych hoteli zlokalizowanych w najpiękniejszej części wybrzeża Myanmaru. Położony jest w samym centrum wypoczynkowej miejscowości Ngapali. Nieopodal hotelu znajduje się kilka restauracji i barów serwujących doskonałe owoce morza. Hotel zbudowano w azjatyckim stylu w dużym stopniu z wykorzystaniem drewna i naturalnych materiałów. Bujny ogród z tropikalną roślinnością i palmami oraz prywatne wille tworzą klimat orientalnej wioski.

objazdowe
objazdowo-pobytowe

Mistyczna Birma

Myanmar

Program na bazie prywatnego serwisu. Przewodnik w języku angielskim do wyłącznej dyspozycji klienta. Ilość osób, termin, standard zakwaterowania dowolna. Program można modyfikować wg. potrzeb i życzeń klienta. W listopadzie odbywa się Taunggy festiwal balonów w miejscowości Yangon. Balony nierzadko przybierają  kształty – różnych ptaków  i zwierząt, a nawet pagód – jest to spektakularny widok, dlatego warto wybrać się do Birmy właśnie w tym terminie.   W …

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
XI-IV
Język
birmański
Wiza
wiza dostępna online, koszt 50 USD
Waluta
kyat
Zdrowie
brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B, cholera, japońskie zapalenie mózgu. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną. Na terenach wiejskich poniżej 1000 m n.p.m. istnieje niewielkie ryzyko zarażenia malarią. Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
Elektryczność
gniazdka brytyjskie (trójbolcowe)
Czas
plus 4,5 h latem; 5,5 h ziną
Pogoda w Myanmarze

Birma nazywana „Krainą złotych pagód” to fascynujący i mało znany kraj, kryjący w sobie wiele tajemnic. Wspaniałe i niezwykle cenne świątynie, pochodzące nawet z X wieku, wyrastają mistycznie w stepowym krajobrazie tego małego kraju. Turystów zachwycą tu również zapierające dech w piersiach widoki oraz bajeczne, puste plaże rozciągające się nad Zatoką Bengalską. Długa izolacja kraju przyczyniła się do jego unikalnego uroku i całkowitego braku komercji. W Birmie proponujemy Państwu wyjazdy “szyte na miarę” o dowolnym programie, długości pobytu, ilości osób, standardu zakwaterowania i terminu. Gwarantujemy anglojęzycznych przewodników oraz spersonalizowany, doskonały prywatny serwis. Program objazdowy można połączyć z Tajlandią, Laosem, Wietnamem czy Kambodżą.