Kuba

Kuba – największa wyspa Karaibów z kształtu przypominająca aligatora, stanowi pomost pomiędzy Florydą, a półwyspem Jukatan.
Niegdyś najpopularniejszy cel wakacyjnych wypraw sławiony przez Hemingwaya i Greena wraz ze zwycięstwem Fidela Castro straciła swoje turystyczne znaczenie. Lata 90-te przyniosły ponowny rozkwit turystyki. Kuba swą sławę zawdzięcza rumowi, cygarom, hamburgerom serwowanym przez państwową sieć Mac Castros, lodom truskawkowym oraz około 300 najpiękniejszym, białym plażom Karaibów. Otoczona wodami Oceanu Atlantyckiego, Zatoki Meksykańskiej, Morza Karaibskiego, oprócz głównej wyspy obejmuje legendarną wśród nurków Wyspę Młodości (Isla de la Juventad) oraz 1600 wysp koralowych, z których najbardziej znana jest Cayo Coco. W krajobrazie wyspy dominują potężne łańcuchy górskie poprzecinane malowniczymi dolinami, porośniętymi trzciną cukrowa, tytoniem i drzewami cytrusowymi. Najsłynniejsza z nich Dolina Vinales usiana ostańcami krasowymi jest odosobnionym środowiskiem “żywych skamielin” oraz dziełem epoki Castro – malowidłem ściennym ukazującym ewolucję życia. Na Kubie możemy spotkać liczne ślady epoki kolonialnej – począwszy od fortyfikacji Starej Hawany, która świeciła najjaśniejszym blaskiem w latach 20-tych i 30-tych naszego wieku, a skończywszy na architekturze miast takich jak Trinidad czy Santiago de Cuba.

Na Kubie proponujemy wyjazdy wypoczynkowe z możliwością organizowania wycieczek fakultatywnych oraz programy objazdowe “szyte na miarę" realizowane już przy 2 osobach. Bardzo popularnym programem jest połączenie kilku dni w Hawanie i Dolinie Vinales, a następnie wypoczynek w Varadero czy na Cayo Coco. Wszystkie programy bazują na przelotach rejsowych, dlatego też termin i długość programu jest dowolna i dostosowywana do możliwości i Państwa potrzeb.

Szczegółowe informacje nr.tel.+4822 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

Paradisus Varadero Resort and Spa 5*

Kuba, Varadero

Pięciogwiazdkowy hotel Paradisus Varadero usytuowany na końcu półwyspu Varadero, w cichym, naturalnym otoczeniu, bezpośrednio przy jednej z najpiękniejszych plaż na Kubie. Ten luksusowy hotel oferuje dwie wyjątkowe strefy dla swoich Gości: część Royal Service przeznaczoną tylko dla dorosłych i The Reserve, która zaprasza rodziny z dziećmi. Każda z nich dysponuje oddzielnym serwisem plażowym, basenami oraz restauracjami. W ramach formuły All Inclusive Goście mogą korzystać z bogatej …

objazdowe
objazdowo-pobytowe

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
XI-III
Język
hiszpański
Wiza
karta turystyczna dostępna u nas w biurze, koszt 20 EUR
Waluta
peso kubańskie (CUP) i peso wymienialne (CUC) - dla turystów
Zdrowie
brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną
Elektryczność
gniazdka amerykańskie
Czas
minus 5h
Pogoda w Kubie

Niegdyś najpopularniejszy cel wakacyjnych wypraw sławiony przez Hemingwaya i Greena wraz ze zwycięstwem Fidela Castro straciła swoje turystyczne znaczenie. Lata 90-te przyniosły ponowny rozkwit turystyki. Kuba swą sławę zawdzięcza rumowi, cygarom, hamburgerom serwowanym przez państwową sieć Mac Castros, lodom truskawkowym oraz około 300 najpiękniejszym, białym plażom Karaibów. Proponujemy Państwu wyjazdy wypoczynkowe z możliwością organizowania wycieczek fakultatywnych oraz programy objazdowe “szyte na miarę” realizowane już przy 2 osobach. Bardzo popularnym programem jest połączenie kilku dni w Hawanie i Dolinie Vinales, a następnie wypoczynek w Varadero czy na Cayo Coco. Wszystkie programy bazują na przelotach rejsowych, dlatego też termin i długość programu jest dowolna i dostosowywana do Państwa potrzeb.