Belize

Spojrzyjmy na Belize co ma w środku: dostrzeżemy tu rafy koralowe, etniczne niespodzianki, ciekawą kuchnię i osady Majów ukryte w tropikalnej dżungli.
Belize to przede wszystkim dżungla i ultramarynowe morze dookoła niej. Kawałek raju, wciśnięty w kąt pasma łączącego obie wielkie Ameryki, sąsiaduje z Gwatemalą i Meksykiem. To oaza spokoju – podróżnicy chwalą poczucie bezpieczeństwa, jakie tu mają, nie lada komfortowe jest też to, że można w Belize rozmawiać po angielsku. Choć używa się tu jeszcze kilku lokalnych języków, angielski jest wszech obecny, świadczą o tym takie zabawne perełki jak Tobacco Caye (Tabakowa Wyspa), Half Moon Caye (Wyspa Półksiężycowa) czy Laughing Bird Caye (Wyspa Ptaka Śmieszka). Cudowne, prawda?
Turkusowe wody Belize są rajem dla nurków. Nie tylko doświadczonych – można tu zrobić szybki kurs ukończony międzynarodowym certyfikatem, a potem podziwiać do woli drugą na świecie co do długości rafę koralową (300 km), gąbki, ławice błyszczących rybek…, pływać z delfinami czy zmałymi rekinami rafowymi. A między wyspami ciągle znaleźć można wraki zatopionych statków kolonialnych.
Jednym z najpopularniejszych wśród nurków miast jest San Pedro, położone na wyspie AmbergisCaye, zwanej inaczej Plażami Bananowymi…

Proponujemy Państwu pobyt wypoczynkowy na plaży z możliwością nurkowania, wycieczki fakultatywne jak również połączenie kilku krajów razem dla tych których fascynuje zwiedzanie, kultura majów, tradycyjne wioski i targowiska czy nieodkryta jeszcze do końca natura .

Szczegółowe informacje – nr. tel. +22 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

Majowie i ich tajemnice

Meksyk, Gwatemala, Honduras, Belize

Majowie, ich niezwykłe piramidy oraz nagłe zniknięcie do dziś rozpalają umysły podróżników i naukowców. Poniższy program obejmuje tereny zamieszkałe niegdyś przez tę tajemniczą cywilizację i obejmują meksykański Jukatan, Gwatemalę, Honduras i Belize. Zabierzemy Państwa do jednego z 7 nowych cudów świata – Chichen Itzy, porośniętego dżunglą Tikal i hondurańskiego Copan, gdzie nad głowami latają ogromne ary. W programie znalazły się także kolorowe, kolonialne miasteczka Antigua, …

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
Język
Wiza
Waluta
Zdrowie
Elektryczność
Czas
Pogoda w Indonezji

Spojrzyjmy na Belize co ma w środku: dostrzeżemy tu rafy koralowe, etniczne niespodzianki, ciekawą kuchnię i osady Majów ukryte w tropikalnej dżungli. Turkusowe wody Belize są rajem dla nurków. Jest to także oaza spokoju – podróżnicy chwalą poczucie bezpieczeństwa, jakie tu mają, nie lada komfortowe jest też to, że można w Belize rozmawiać po angielsku. Proponujemy Państwu pobyt wypoczynkowy na plaży z możliwością nurkowania, wycieczki fakultatywne jak również połączenie kilku krajów razem dla tych których fascynuje zwiedzanie, kultura majów, tradycyjne wioski i targowiska czy nieodkryta jeszcze do końca natura.