Malawi

Malawi pochodzi od słowa „płomienie”, bo kiedy o zachodzie słońca stanie się na brzegu jeziora, które nosi tę nazwę, nie zada się pytania, co ma ogień do wody, gdyż błyszcząca, odbijająca się w toni czerwona łuna wygląda, jakby ktoś właśnie podpalił świat.

Podróż do Malawi to świetna okazja do spotkania z wielką i małą piątką zwierząt, zakupów na tętniących życiem targach, pełnych niezwykłych smaków i zapachów, obserwacji gwiazd i odkrycia ciepłego serca Afryki – jak nierzadko nazywany jest zarówno sam kraj, jak i jego mieszkańcy. W Malawi można również spokojnie wypocząć w poczuciu luksusu na rozległym jak ocean Jeziorze Niasa, gdzie rozsiane są liczne wysepki, w tym przepiękna Likoma, egzotyczna wyspa, na której ma się poczucie bycia na końcu świata.

Zachęcamy do odwiedzenia tego jednego z najmniej odkrytych i najbardziej przyjaznych krajów Afryki, gdzie na safari można pójść nawet pieszo!

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

Kaya Mawa 5*

Malawi, Wyspa Likoma, Nkwazi

Hotel położony na niewielkiej wysepce Likoma w samym sercu Afryki. Nazwa hotelu „Kaya Mawa” oznacza w miejscowym dialekcie „może jutro”. Wspaniała obsługa hotelowa i mnogość dodatkowych atrakcji z spowodują wrażenia pobytu w idyllicznym raju. Teren lodge’a otoczony jest przepięknym ogrodem, a architektura obiektu została wkomponowana w lokalną florę i otaczające wybrzeże skały, umożliwiając swoim Gościom wypoczynek – błogie lenistwo w niezwykle wysmakowanym wydaniu. Hotel oferuje wyżywienie …

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
od kwietnia do grudnia
Język
angielski, czewa
Wiza
tak
Waluta
Kwacha
Zdrowie
Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B, cholera. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną. Zagrożenie malarią występuje na terenie całego kraju. Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
Elektryczność
230 V, gniazdka typu G - wtyczka „brytyjska”, w której znajdują się trzy bolce prostokątne rozmieszczone w kształcie trójkąta
Czas
UTC +2
Pogoda w Malawi