Cabo Verde

Archipelag Cabo Verde to 10 wulkanicznych wysp położonych pomiędzy równikiem a zwrotnikiem Raka, 600 km na zachód od Senegalu. Odkryte w XV wieku, zostały zamieszkałe przez kolonizatorów z Portugalii i niewolników z Afryki Zachodniej. W 1975 roku zostały proklamowane Republiką Zielonego Przylądka. Dziś jest ona bardzo stabilna politycznie, co jest wyjątkiem w tym regionie świata.
Mieszkańcy żyją głównie z uprawy ziemi i rybołóstwa. Żyją skromnie, są życzliwi, szczęśliwi i z poczuciem humoru. Bezpieczeństwo i uczciwość jakie spotykamy podczas pobytu na wyspach tworzy uczucie, którego często brakuje nam w codziennej rzeczywistości.
Pomimo bariery językowej, kontakt ze społecznością jest łatwy i częsty, a spotykane wszędzie uśmiechnięte dzieci są najlepszym dowodem, że są to Wyspy Szczęśliwe.

Wyjazd na Wyspy Zielonego Przylądka to odkrywanie dzień po dniu fascynujących wysp, które tak różnią się od siebie. Proponujemy egzotyczny koktajl 6 – ciu najciekawszych wysp : Fogo, Santiago, Sao Vincente, Santo Antao, Boavista i Sao Nicolau – zwiedzanie połączone z wypoczynkiem.

Szczegółowe informacje – nr.tel. +4822 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

dla aktywnych
objazdowo-pobytowe
wyprawy

Odkrycie Wysp Zielonego Przylądka

Cabo Verde

Wyprawa trekkingowa, która łączy pięć bardzo urozmaiconych krajobrazowo wysp:  Santiago z malowniczymi wioskami, Fogo – z aktywnym wulkanem, świetna regionalna kuchnią i winnicami w calderze wulkanu, Sao Viscente ze swoja stolicą miastem zabaw i rozrywki, Sao Antao z pasmami górskimi, gdzie proponujemy niezapomniane widokowo trekkingi , Boavista z najpiękniejszymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Program może być dowolnie zmodyfikowany i dostosowany do Państwa potrzeb i oczekiwań. Termin, …

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
IX-VI
Język
kreolski, portugalski
Wiza
przez kontrahenta do odbioru na lotnisku, (ok. 55 euro)
Waluta
escudo
Zdrowie
nie ma obowiązku szczepień, nie jest to strefa malaryczna
Elektryczność
220 V
Czas
- 1 h
Pogoda Cabo Verde

Archipelag Cabo Verde to 10 wulkanicznych wysp położonych pomiędzy równikiem a zwrotnikiem Raka, 600 km na zachód od Senegalu. Odkryte w XV wieku, zostały zamieszkałe przez kolonizatorów z Portugalii i niewolników z Afryki Zachodniej. W 1975 roku zostały proklamowane Republiką Zielonego Przylądka. Dziś jest ona bardzo stabilna politycznie, co jest wyjątkiem w tym regionie świata. Wyjazd na Wyspy Zielonego Przylądka to odkrywanie dzień po dniu fascynujących wysp, które tak różnią się od siebie. Proponujemy Państwu egzotyczny koktajl 6 – ciu najciekawszych wysp : Fogo, Santiago, Sao Vincente, Santo Antao, Boavista i Sao Nicolau – zwiedzanie połączone z wypoczynkiem.