Madagaskar

Madagaskar to czwarta co do wielkości wyspa na świecie, która ze swoim unikalnym mikroklimatem, po oderwaniu się od Afryki stała się jednym z niewielu miejsc na ziemi, gdzie istnieją endemiczne gatunki roślin i zwierząt, niespotykane nigdzie indziej. “Kraj Lemurów"-tu bowiem zachowały się ich różne gatunki do czasów współczesnych. Zwany też “Czerwoną Wyspą", co związane jest z jej wulkanicznym pochodzeniem-czerwonawy jest kolor wierzchniej warstwy gleby.

Pobyt na Madagaskarze można zaplanować w różnoraki sposób. Najlepiej połączyć objazd z wypoczynkiem na wyspie Nosy Be. Drogi w wielu miejscach pozostawiają wiele do życzenia, dlatego przy krótszych objazdach warto zastanowić się nad przemieszczaniem samolotami, które dolatują w najciekawsze miejsca Madagaskaru. W przeciwnym razie naszym klientom proponujemy transfery jeepami z lokalnymi kierowcami i przewodnikami. Wszystkie programy są krojone na miarę i dostosowywane do Państwa oczekiwań. Dobrym rozwiązaniem jest również kombinacja zwiedzania Madagaskaru z wypoczynkiem na Mauritiusie, z którym Antananarywo posiada bezpośrednie połączenie lotnicze. Liczba hoteli na Madagaskarze jest mocno ograniczona, dlatego też planując wyjazd w szczycie sezonu (czerwiec – wrzesień) warto zrobić to z dużym wyprzedzeniem.

O szczegóły dotyczące wyjazdów i wczasów na Madagaskarze prosimy pytać – nr. tel. +4822 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

dla aktywnych
objazdowe
objazdowo-pobytowe

Esencja Madagaskaru

Esencja Madagaskaru to program dla podróżujących na wyspę po raz pierwszy lub powracających tu miłośników niezwykłych, unikalnych i cudownych miejsc. Program można dowolnie modyfikować, jest on przygotowany z prywatnym serwisem przewodników – kierowców (angielskojęzycznych lub francuskojęzycznych). Proponujemy podróż w rejon Parku Narodowego Andasibe, gdzie żyje kilka gatunków lemurów i gdzie występuje niezwykle bujna równikowa roślinność z magicznymi lianami, pięknymi storczykami i paprociami. Następnie przejazd najsłynniejszą …

Madagaskar - wyprawa na północ

Zapraszamy na wyprawę w mniej znane wśród turystów północne rejony Madagaskaru, w okolice porośniętego palmami, paprociami i dzikimi orchideami Parku Narodowego Amber Mountain, w którym możemy spotkać siedem gatunków lemurów, kolorowe kameleony, gekony i różnorodne gatunki ptaków. Następnie wizyta w Red Tsingy, zwanym też Tsingy Rouge – pośród geologicznych czerwonych formacji skalnych, które ulegając erozji przez tysiące lat uzyskały niezwykle malownicze kształty. Dla amatorów rejsów …

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
od maja do października
Język
francuski, malgaski
Wiza
nie jest wymagana
Waluta
ariary
Zdrowie
szczepienia nie są wymagane
Elektryczność
220V
Czas
+2 godziny
Pogoda Madagaskar

Madagaskar ze swoim unikalnym mikroklimatem, po oderwaniu się od Afryki stał się jednym z niewielu miejsc na ziemi, gdzie istnieją endemiczne gatunki roślin i zwierząt, niespotykane nigdzie indziej jak wiele gatunków żyjących tu lemurów. Proponujemy Państwu połączyć objazd z wypoczynkiem na wyspie Nosy Be. Wszystkie programy są “krojone na miarę” i dostosowywane do Państwa oczekiwań. Dobrym rozwiązaniem jest również kombinacja zwiedzania Madagaskaru z wypoczynkiem na Mauritiusie, z którym Antananarywo posiada bezpośrednie połączenie lotnicze.