Boliwia

Boliwia – piękny kraj biednych ludzi leżący między niebem a piekłem, gdzie wszechobecna bieda i widoczne ślady przemysłu kokainowego uczyniły z niej bramę piekieł.
Tu jak pada deszcz i jest zimno, ludzie, którzy są bardzo religijni nie przyjdą do kościoła. Boją się przemoknąć, bo wielu ma tylko jedno ubranie.
To kraj kontrastów – nowoczesnych centrów miast i zapomnianych przez Boga i ludzi wiosek w górach, zbudowanych z rozmachem pysznych willi i rozpadających się chat biedaków. Malownicze góry, soczyście zielona dżungla czy lazur jeziora Titicaca w Boliwii są wręcz rajskie. Nieodłącznym elementem krajobrazu ulicy jest „pollera” – szeroka kolorowa spódnica noszona przez Boliwijki pochodzenia indiańskiego, oraz “bowlerhat", czyli melonik. Ten ostatni określa też stan cywilny kobiety: przechylone na bok głowy noszą panny, a na czubku – kobiety zamężne.
Obecnie Boliwia jest przyjaznym i bezpiecznym krajem. Ci, co tam byli, mówią, że warto go zobaczyć choćby po to, by złapać dystans do siebie i do tego, co u nas ludzie nazywają niedolą.

Boliwię najczęściej łączymy ze zwiedzaniem Peru. Proponujemy Państwu programy „szyte na miarę” na bazie indywidualnego serwisu.
Szczegółowych informacji udzielają nasi konsultancie nr. tel. 22 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

objazdowe
objazdowo-pobytowe

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
V-X
Język
hiszpański
Wiza
ruch bezwizowy
Waluta
boliviano (BOB)
Zdrowie
brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B. Szczepienie na żółtą febrę wymagane jest w przypadku przyjazdu z kraju, w którym jest ono obowiązkowe. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną. Zagrożenie malarią na terenie całego kraju pon. 2500 m n.p.m. Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
Elektryczność
gniazdka europejskie
Czas
minus 5 h
Pogoda Boliwia

Boliwia – piękny kraj biednych ludzi leżący między niebem a piekłem, gdzie wszechobecna bieda i widoczne ślady przemysłu kokainowego uczyniły z niej bramę piekieł. To kraj kontrastów – nowoczesnych centrów miast i zapomnianych przez Boga i ludzi wiosek w górach, zbudowanych z rozmachem pysznych willi i rozpadających się chat biedaków. Malownicze góry, soczyście zielona dżungla czy lazur jeziora Titicaca w Boliwii są wręcz rajskie. Obecnie Boliwia jest przyjaznym i bezpiecznym krajem. oliwię najczęściej łączymy ze zwiedzaniem Peru. Proponujemy Państwu programy „szyte na miarę” na bazie indywidualnego serwisu.