Mozambik

Mozambik zasłynął dzięki 2500 km linii brzegowej z piaszczystymi wyspami i egzotycznymi plażami. Jest idealnym miejscem zarówno do nurkowania jak i odpoczynku ze względu na luksusową infrastrukturę hotelową.

Warto wspomnieć o niewielkiej wyspie zwanej również Mozambik, położonej na Oceanie Indyjskim, na której portugalski żeglarz Vasco da Gama zbudował fortecę. Jest ona interesującym miejscem do odwiedzenia ze względu na jej historię, z tego powodu została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturalnego UNESCO.
Polecamy również wycieczkę do Narodowego Parku Bazaruto, który jest największym Parkiem na terenie Oceanu Indyjskiego. Posiada ponad 2000 gatunków ryb, 100 twardych i 27 miękkich gatunków korali, 5 gatunków morskich żółwi. Występuje tu największe skupisko dugong, uważanych przez pierwszych żeglarzy za nimfy wodne …

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

Diamonds Mequfi Beach 5*

Hotel mieści się przy jednej z najbardziej nietkniętych plaż w Mozambiku – Mequfi. w północnej części kraju . Należy do prestiżowej grupy kameralnych hoteli Small Luxury Hotels of the World, które cechuje bardzo dobry serwis, niewielka ilość pokoi, wyjątkowa lokalizacja czy architektura. Poza błogim odpoczynkiem z dala od cywilizacji, można popływać na kitesurfingu, nurkować w krystalicznie czystej wodzie czy wybrać się na wycieczkę po archipelagu …

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
V-X
Język
portugalski
Wiza
wiza po przylocie na lotnisku, 50 USD
Waluta
metical (MZN)
Zdrowie
brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B, cholera. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną. Zagrożenie malarią występuje na terenie całego kraju. Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
Elektryczność
gniazdka europejskie
Czas
latem ten sam, zimą plus 1h
Pogoda w Mozambiku