Hong Kong

Hong Kong jarzy się światłami nad brzegiem Morza Południowochińskiego. Jest górzysty, więc gruntów budowlanych tu brakuje, a wieżowców jest więcej niż gdzie indziej – wiele ma ponad sto pięter. Wydają się unosić nad zboczami wzgórz niczym balony napełnione helem. Cały Hongkong wisi gdzieś pomiędzy światami, płynąc na wahaniach kursów walut, emisjach akcji, spekulacjach nieruchomościami i juanach gości z Chin Ludowych, ściągających tu, by wydawać swoje pieniądze.
W mieszkańcach siedmiomilionowej metropolii narasta poczucie niepewności i niepokoju mocno kontrastujące z dumą i optymizmem niedawnych czasów, gdy Hongkong był jedną z głównych biznesowych stolic Azji. Za tę zmianę odpowiedzialna jest oczywiście rosnąca potęga Chin, które stały się dyżurnym tematem tutejszych rozmów. Na Chiny patrzy się z góry – a zarazem z lękliwym podziwem.

Milton Friedman, ekonomista, powiedział ponoć: „Kto chce zobaczyć kapitalizm w działaniu, niech jedzie do Hongkongu”.

W Hong Kongu oferujemy zakwaterowanie w wybranych przez nas luksusowych 5-gwiazdkowych hotelach, w tym słynny na całym świecie hotel Peninsula Excelsior. Zapewniamy prywatne transfery oraz wycieczki fakultatywne i rejsy z anglojęzyczną asystą. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno tradycyjne zwiedzanie klimatyzowanymi samochodami, romantyczne rejsy przy zachodzącym słońcu jak i przeloty helikopterami nad majestatycznymi drapaczami chmur. Przy dłuższych pobytach warto połączyć zwiedzanie Hong Kongu z leżącym nieopodal Makau czy Chinami.

O szczegóły prosimy pytać +4822 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

The Peninsula Hong Kong 5*

Hong Kong, Tsim Sha Tsui

Otwarty w 1928 roku hotel The Peninsula Hong Kong położony na obrzeżach portu Victoria w Tsim Sha Tsui oferuje urok starego świata. W tym luksusowym hotelu znajduje się kryty basen w rzymskim stylu, spa o powierzchni 12 000 stóp kwadratowych oraz 8 wielokrotnie nagradzanych restauracji i barów. Orientalna elegancja łączy się z nowoczesnym luksusem w pokojach z widokiem na hotelowy dziedziniec, Victoria Harbour lub Kowloon. Marmurowe …

objazdowe
objazdowo-pobytowe

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
III-V, IX-X
Język
angielski, chiński
Wiza
ruch bezwizowy
Waluta
dolar hongkongski (HKD)
Zdrowie
brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B, japońskie zapalenie mózgu. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną.
Elektryczność
gniazdka brytyjskie
Czas
plus 6h latem, zimą 7h
Pogoda w Hong kongu

Hong Kong jarzy się światłami nad brzegiem Morza Południowochińskiego. Jest górzysty, więc gruntów budowlanych tu brakuje, a wieżowców jest więcej niż gdzie indziej – wiele ma ponad sto pięter. Wydają się unosić nad zboczami wzgórz niczym balony napełnione helem. Cały Hongkong wisi gdzieś pomiędzy światami, płynąc na wahaniach kursów walut, emisjach akcji, spekulacjach nieruchomościami i juanach gości z Chin Ludowych, ściągających tu, by wydawać swoje pieniądze. W Hong Kongu oferujemy zakwaterowanie w wybranych przez nas luksusowych hotelach, w tym słynny na całym świecie hotel Peninsula Excelsior. Zapewniamy prywatne transfery oraz wycieczki i rejsy z anglojęzyczną asystą. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno tradycyjne zwiedzanie klimatyzowanymi samochodami, romantyczne rejsy przy zachodzącym słońcu jak i przeloty helikopterami nad majestatycznymi drapaczami chmur. Przy dłuższych pobytach warto połączyć zwiedzanie Hong Kongu z leżącym nieopodal Makau czy Chinami.