Ekwador

Jest taki kraj, kraj niewiele mniejszy od Polski,  który jest ojczyzną czternastu grup etnicznych,tysiąca sześciuset czterdziestu gatunków ptaków, ponad miliona gatunków owadów, w tym około czterech i pół tysiąca odmian motyli, ponad siedmiuset gatunków gadów i płazów, ponad dwustu pięćdziesięciu gatunków ssaków, około dwudziestu pięciu tysięcy odmian drzew, prawie trzech tysięcy rodzajów storczyków (!)… – to Ekwador (od hiszpańskiego ecuador, czyli równik).
Jego przepiękna stolica Quito, położona na wysokości prawie trzech tysięcy m. n.p.m., w 1978 została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wraz z miasteczkiem Cuenca, urzekającym brukowanymi ulicami i marmurowymi, bielonymi budynkami oraz imponującymi katedrami.
Ekwador przecina tzw. Aleja Wulkanów.Majestaty niektórych z tych pięknych szczytów można podziwiać jadąc na dachu pociągu zwanego El Nariz del Diablo (Nos Diabła). Trasa kolei uznawana jest za najtrudniejszą na świecie ze względu na liczne przepaści i wąskie przełęcze.
W gorącej i wilgotnej dżungli amazońskiej można spędzić noc w jednym z hoteli-szałasów, przy głośnym akompaniamencie żabich rechotów, ptasich krzyków i śpiewów cykad. A rano wyruszyć canoe w dół urwistego potoku i podziwiać niezwykłe rośliny i zwierzęta. Także można poznać życie rdzennych mieszkańców dżungli, którzy powiedzą o tajemnicach i możliwościach wykorzystywania magicznych roślin w medycynie lub gospodarstwie domowym.
W czasie od lipca do września u brzegów Ekwadoru odbywa się istny wielorybi spektakl. Te ogromne ssaki przybywają tu poprzez wybrzeże peruwiańskie z regionów Ziemi Ognistej w Chile, aby znaleźć swoją “drugą połówkę". Popisy, wyskoki z wody, harce to wszystko można obserwować w niewielkiej odległości od brzegu.

Wyspy Galapagos stanowią niekwestionowany raj dla wszystkich miłośników przyrody. Archipelag nigdy nie był złączony z kontynentem, czego efektem jest ogromna unikatowość występujących tam gatunków zwierząt i roślin. Nurkowanie w towarzystwie żółwi, pingwinów, ryb płaszczek czy rekinów młotów, spacerowanie wśród setek wygrzewających się na słońcu legwanów, słoni morskich i gigantycznych żółwi czy podglądanie życia niebieskonogich głuptaków dostarcza niezapomnianych wrażeń.
Dla europejskich smakoszy ciekawostką kuchni ekwadorskiej jest cuy, czyli świnka morska, która od wieków spożywana jest w Andach, skąd się wywodzi. Za czasów Inków, te małe zwierzątka były wykorzystywane w obrzędach magicznych jako ofiary dla bogów. Dziś potrawy z cuja przybierają różną formę, od prostych indiańskich dań, po bardzo ekskluzywne i drogie, naszym zdaniem nie zaszkodzi skosztować …

Także wiele innych policzalnych i niepoliczalnych “wyjątkowości" czyni ten kraj “jedynym w swoim rodzaju".
Zapraszamy na wyprawy  po Ekwadorze, odwiedzenie wyspy Galapagos, dla chętnych również w połączeniu z Peru .

Szczegółowe informacje – nr.tel. 22 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

design/wyjątkowe

Mashpi Lodge 5*

Ekwador, Mashpi Rezerwat Przyrody

Komfortowa Mashpi Lodge znajduje się w sercu ekwadorskiego lasu mglistego zamieszkałego przez 400 gatunków ptaków oraz endemicznych roślin. Należy do prestiżowej grupy unikalnych lodge’y National Geopraphic, które cechuje wyjątkowe położenie oraz o dbałość o ekologię. Dla miłosników przyrody wybudowanu to specjalną wieżę obserwacyjną – idealne miejsce do podglądania gatunków zwierząt z poziomu koron drzew. Organizowane są ponadto prezentacje i prelekcje na temat ochrony przyrody oraz …

dla aktywnych
dla koneserów
natura
nurkowanie
objazdowe
rejs

Skarby Ekwadoru i Galapagos

Ekwador

Jest taki kraj, w którym żyje osiemnaście procent wszystkich ziemskich ptaków, z którego pochodzi osiem procent wszystkich gatunków zwierząt i dziesięć procent gatunków roślin. Ekwador (od hiszpańskiego ecuador, czyli równik), kraj niewiele mniejszy od Polski, jest ojczyzną tysiąca sześciuset czterdziestu gatunków ptaków, ponad miliona gatunków owadów, w tym około czterech i pół tysiąca odmian motyli, ponad siedmiuset gatunków gadów i płazów, ponad dwustu pięćdziesięciu gatunków …

Ekwador i Wyspy Galapagos

Ekwador

Ekwador to kraj, który mimo niewielkiego terytorium oferuje różnorodne bogactwa przyrodnicze, z majestatycznymi wulkanami, dżunglą iście amazońską (w rejonach dopływu Amazonki – rzeki Napo), czy z tajemniczymi lasami mglistymi, i najważniejszym wyłącznym dostępem do prawdziwego światowego cudu natury, wyjątkowych wysp – Galapagos.  W Ekwadorze proponujemy przemierzyć niesamowite trasy w wysokich Andach, lasy deszczowe, zwiedzić świetnie zachowane kolonialne zabytki w Quito i Quenca, popłynąć w rejs …

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
VI-IX
Język
hiszpański
Wiza
ruch bezwizowy
Waluta
dolar amerykański (USD)
Zdrowie
brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B. Szczepienie na żółtą febrę wymagane jest w przypadku przyjazdu z kraju, w którym jest ono obowiązkowe. Żółta febra zalezana jest także w przypadku podróży do prowincji na wschód od Andów. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną. Zagrożenie malarią w prowincji Esmeraldas (północ kraju) i na wschodzie.
Elektryczność
gniazdka amerykańskie
Czas
minus 6h
Pogoda Ekwador

Jest taki kraj, kraj niewiele mniejszy od Polski,  który jest ojczyzną czternastu grup etnicznych,tysiąca sześciuset czterdziestu gatunków ptaków, ponad miliona gatunków owadów, w tym około czterech i pół tysiąca odmian motyli, ponad siedmiuset gatunków gadów i płazów, ponad dwustu pięćdziesięciu gatunków ssaków, około dwudziestu pięciu tysięcy odmian drzew, prawie trzech tysięcy rodzajów storczyków (!)… – to Ekwador (od hiszpańskiego ecuador, czyli równik). Także wiele innych policzalnych i niepoliczalnych “wyjątkowości” czyni ten kraj “jedynym w swoim rodzaju”.
Zapraszamy na wyprawy  po Ekwadorze, odwiedzenie wyspy Galapagos, dla chętnych również w połączeniu z Peru .