Laos

Laos znajduje się na półwyspie Indochińskim i jako jedyny kraj Azji Południowo–Wschodniej nie ma dostępu do oceanu, ani do morza. Ten górzysty kraj przecięty w swojej zachodniej części rzeką Mekong należy do najuboższych państw świata, gdzie podstawą gospodarki wciąż jest rolnictwo. Laos obfituje również w obszary leśne, zajmują one aż 54 % powierzchni kraju. To tam można spotkać  słonie indyjskie, tapiry i nosorożce.

Podczas wycieczki do Laosu podstawowymi miejscami, które proponujemy Państwu odwiedzić są Luang Prabang – najbardziej urokliwe miasto Azji Płd.-Wsch., rezerwat Nam Ha, Si Phan Don – kraina wodospadów, jaskinie Vieng Xai. Zachęcamy również do połączenia wyjazdu do Laosu z sąsiednią Tajlandią czy Kambodżą.

Szczegółowe informacje nr. tel. 22 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

objazdowe
objazdowo-pobytowe

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
XI-IV
Język
laotański
Wiza
wiza na lotnisku, koszt 30 USD
Waluta
kip
Zdrowie
brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną. Na terenach wiejskich istnieje ryzyko zarażenia malarią. Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
Elektryczność
gniazdka europejskie
Czas
plus 5h latem, 6h zimą
Pogoda w Laosie

Laos znajduje się na półwyspie Indochińskim i jako jedyny kraj Azji Południowo–Wschodniej nie ma dostępu do oceanu, ani do morza. Ten górzysty kraj przecięty w swojej zachodniej części rzeką Mekong należy do najuboższych państw świata, gdzie podstawą gospodarki wciąż jest rolnictwo.
Laos obfituje również w obszary leśne, to tam można spotkać  słonie indyjskie, tapiry i nosorożce. Podczas wycieczki do Laosu podstawowymi miejscami, które proponujemy Państwu odwiedzić są Luang Prabang – najbardziej urokliwe miasto Azji Płd.-Wsch., rezerwat Nam Ha, Si Phan Don – kraina wodospadów, jaskinie Vieng Xai. Zachęcamy również do połączenia wyjazdu do Laosu z sąsiednią Tajlandią czy Kambodżą.