Mistyczna Birma

Myanmar
Program
Program na bazie prywatnego serwisu. Przewodnik w języku angielskim do wyłącznej dyspozycji klienta. Ilość osób, termin, standard zakwaterowania dowolna. Program można modyfikować wg. potrzeb i życzeń klienta. W listopadzie odbywa się Taunggy festiwal balonów w miejscowości Yangon. Balony nierzadko przybierają  kształty - różnych ptaków  i zwierząt, a nawet pagód - jest to spektakularny widok, dlatego warto wybrać się do Birmy właśnie w tym terminie.  
W celu rezerwacji, wyceny oraz ewentualnych pytań prosimy o kontakt: tel. 22 633-77-79
Rodzaj programu
Program objazdowo-pobytowy
Trasa programu
Yangon - Bagan - Mount Popa - Mandalay - Mingun - Amanpura - Sagaing - Heho- Inle Lake - Ngapali
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Przelot do Yangon z przesiadką w wybranym porcie lotniczym.
Przylot do Yangon. Powitanie na lotnisku i transfer do hotelu. Czas wolny na wypoczynek po podróży. Następnie  zwiedzanie centrum miasta, Strand Road, kolonialnej architektury, jednego z największych posągów w kraju  - leżącego Buddy Chaukhtatgyi. Podziwianie zachodu słońca przy słynnej Pagodzie Shwedang - przez wielu uważanej za najpiękniejszą w całej Azji. Nocleg w hotelu.
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Bagan. Bagan uważane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Birmie, gdzie na obszarze 42 km2 znajduje się największe skupisko buddyjskich świątyń, pagód i stup na świecie (ok. 4 tys.). Zwiedzanie najważniejszych pagód położonych w przepięknej scenerii, m.in.: Shwezigon Pagoda – złota pagoda,  Gubyaukgyi Temple (Wetkyiinn) – XIII-wieczna świątynia znajdująca się w grocie skalnej  słynąca z fresków , Htilominlo,  Ananda. Po południu  wizyta w fabryce laki, a następnie w lokalne wiosce Kabar Bagan Cultural Village.  1 godzinna przejażdżka w karocach konnych w pięknej scenerii pagód zakończone podziwianiem zachodu słońca z Pagody Shwesandaw. Nocleg w hotelu.
Po śniadaniu przejazd do nieczynnego wulkanu Mt Popa, który znany jest jako Siedziba Duchów. Obserwacja codziennego życia mieszkańców okolicznych wiosek. Wejście na szczyt wulkanu po 777 schodkach, gdzie znajduje się mała świątynia. Powrót do Bagan i wizyta w dodatkowych świątyniach: Gubyaukgyi Temple (Myinkaba), Nanphaya Temple, największej świątyni Dhammayangyi oraz Sulamani. Nocleg w hotelu w Bagan. Opcjonalnie: Poranny lot balonem i podziwianie wschodzącego słońca – koszt ok. 320 USD/os. Konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Po śniadaniu  transfer na lotnisko i przelot do Mandalay. Nstepnie transfer do przystani skąd rozpocznie się rejs rzeką do Mingun. W Mingun planowano budowę największej pagody na świecie Pa Hto Daw Gyi. Śmierć fundatora przerwała jednak prace. Do dziś zachowały się potężne fundamenty ukazujące wielkość przedsięwzięcia. W programie także 90-tonowy Dzwon Mingun (największy na świecie), Pagoda MyaThein Tan. Powrót do Mandalay i wizyta w słynnej Pagodzie – Mahamuni Paya. Zakwaterowanie w hotelu , a następnie dalszy ciąg zwiedzania najciekawszych obiektów jak  Pagoda Kuthodaw zwana „największą księgą świata”, w której znajduje się 729 marmurowych płyt pokrytych inskrypcjami, umieszczonych w oddzielnych stupach, klasztor ShweKyaung, Pagoda Kyauktawgyi. Podziwianie zachodu słońca ze wzgórza Mandalay. Nocleg w hotelu.
Po śniadaniu przejazd do starożytnej stolicy Amanpura  i wizyta w klasztorze Mahagandayon, największym  w kraju z ponad 1500 mnichami. Przejazd do Sagaing, a następnie zwiedzanie Pagody Kaung Hmu Daw, wzgórz Sagain z pięknymi widokami na dolinę rzeki Ayeyarwaddy oraz świątyni Umin Thonese. Podziwianie zachodu słońca  przy scenerii 200 letniego mostu U Bein – najdłuższego tekowego mostu na świecie. Powrót  do Mandalay na nocleg w hotelu.
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Heho, a następnie przejazd do miejscowości Nyaugshwe stanowiącą bramę do Jeziora Inle Lake. Rejs łodzią po nieskazitelnie czystym jeziorze Inle, na którym wyrosły pływające wioski, klasztory i ogrody. W programie: Pagody Phaung Daw Oo , plemię Inthar, pływające ogrody, obserwacja ptaków, Klasztor NgaPheChaung,  manufaktura cygar, fabryka jedwabnych tkanin. Nocleg w hotelu.
Po śniadaniu wizyta na kolorowym lokalnym targu, następnie transfer na lotnisko i przelot do Ngapali. Transfer do hotelu Amazing Ngapali 4* położonego przy pieknej piaszczystej plaży . Czas na wypoczynek (5 nocy).
Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do Yangon, a następnie do Polski.
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego