Czarnogóra

Czarnogóra to maleńkie państwo w Europie Południowej, powstałe po rozpadzie byłej Jugosławii. Ten przepiękny, nieduży kraj łączy bogactwo spektakularnych krajobrazów, pięknych i romantycznych historycznych miasteczek i luksusowych hoteli. Geografia Czarnogóry sprawia, że przyroda tego kraju jest bardzo zróżnicowana począwszy od gór po plaże.

Zatoka Kotorska jest główną atrakcją Czarnogóry  – jest to zjawiskowe miejsce przypominające norweskie fiordy.

Przepiękne starówki miast Kotor i Perast są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Malownicze kamienne domy starówki Kotoru, pokryte czerwoną dachówką, labirynt uliczek i dziedzińców, niezliczone restauracje, kawiarnie – to wszystko tworzy wyjątkowy klimat, to tutaj znajdziemy najlepsze i najbardziej ekskluzywne hotele.

Kolejną atrakcją są okolice nadmorskiej Budvy, które określane są jako Budvańska Riviera. Podobnie jak w Kotorze czy Peraście, znajduje się tu przepiękna starówka z jej wysokimi murami miejskimi.

Sveti Stefan to jedno z najpiękniejszych miejsc w kraju. Jest to ufortyfikowana mała  wyspa, która niegdyś była wioską rybacką. Dzisiaj jest to oaza prawdziwego luksusu, gdzie powstał  wyjątkowy i unikatowy hotel sieci AMAN, który zajmuje całą tę wysepkę.

W Czarnogórze proponujemy Państwu wyjazdy wypoczynkowe z możliwością organizowania wycieczek fakultatywnych lub krótkie programy objazdowe. Wszystkie nasze oferty bazują na przelotach regularnymi liniami lotniczymi i prywatnym serwisem.

Szczegółowe informacje – nr. tel.+4822 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

Aman Sveti Stefan 5*

Aman Sveti Stefan to ekskluzywny hotel położony na skalistej małej wyspie, połączonej z lądem groblą, która jest zalewana w czasie przypływów. Pełniąca niegdyś funkcję ufortyfikowanej wioski, sięgająca XV wieku wyspa Świętego Stefana stanowi dziś jedyne w swoim rodzaju połączenie brukowanych alejek, osobliwych dziedzińców, trzech plaż o różowym piasku i niezwykłych widoków na morze. Hotel zajmujący całą wyspę zatopiony jest w majestatycznym lesie. Aman Sveti Stefan oferuje …

The Chedi Luštica Bay 5*

The Chedi Luštica Bay położony jest na półwyspie Luštica w zatoce Trašte.  Przyjął swoich pierwszych gości dopiero w lecie 2018 r. Został zaprojektowany przez renomowaną amerykańską firmę TVS Design, która dokonała nowoczesnej interpretacji tradycyjnej regionalnej zabudowy. Wystrój wnętrz zawdzięcza firmie GG&Grace, która potrafiła w wspaniały sposób wykorzystać materiały odwołujące się do piękna wybrzeża. Pokoje są jasne dzięki oknom od podłogi do sufitu, a z balkonów …

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
cały rok
Język
czarnogórski
Wiza
nie jest wymagana
Waluta
Euro
Zdrowie
kraj bezpieczny, nie są wymagane żadne szczepienia
Elektryczność
gniazdka europejskie
Czas
UTC +1
Pogoda w Czarnogórze