Rwanda

Rwanda to jedno z najmniejszych afrykańskich państw, położona jest w samym sercu kontynentu. Od zachodu graniczy z Demokratyczną Republiką Konga, od południa z Burundi, od wschodu z Tanzanią, a od północy z Ugandą. Niewielu w ogóle kojarzy ten kraj, a jeśli już, to pierwsze, z czym z reguły się go utożsamia to „jakaś wojna”.

Tak, Rwanda ma smutną i bardzo krwawą historię. Aby ją zrozumieć, musimy cofnąć się do czasów kolonizacji i wziąć pod uwagę silną przynależność plemienną Afrykańczyków. Kraj od zawsze zamieszkiwany był przez trzy plemiona: Hutu, Tutsi i Twa, ale to właśnie te dwa pierwsze uwikłały się w jedno z najkrwawszych ludobójstw w historii Czarnego Lądu.

Teraz, 27 lat po tej tragedii, Ruanda się całkowicie odrodziła.  Aktualnie Kigali stolica kraju, uważana jest za jedną z najbezpieczniejszych, a już na pewno najczystszych afrykańskich stolic i sławi się jedną z najciekawszych scen artystycznych na Czarnym Lądzie.

Rwanda nazywana Krajem Tysiąca Wzgórz, to kraj bardzo mały, ale jest jednocześnie niezwykle zróżnicowany i ciekawy. Warto wybrać się nad brzeg malowniczego jeziora Kiwu, które nie jest największym jeziorem Afryki, ale obok Jeziora Wiktorii i Tanganika należy do grupy Wielkich Afrykańskich Jezior. Do Parku Narodowego Lasu Nyungwe na trekking śladami szympansów i na przeprawę po drewnianych mostkach rozpiętych między koronami drzew, by nacieszyć oczy piękną zieloną dżunglą. Do Parku Narodowego Wulkanów, który stanowi dom dla zagrożonych wyginięciem goryli górskich i słynie z zapierających dech w piersiach widoków na szczyty wulkanów oraz malownicze lasy mgliste. No i oczywiście spróbować wytropić mieszkające w Rwandzie goryle górskie.

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

One&One Nyungwe House

Rwanda, Gisakura, Prowincja Zachodnia

Hotel zachwyca doskonałym położeniem tuż obok lasu deszczowego pośród tropikalnej zieleni. Zaledwie krok dzieli gości od plantacji herbaty i Parku Narodowego Lasu Nyungwe. One&One Nyungwe House zajmuje ok. 970 kilometrów kwadratowych lasów deszczowych i bambusowych, bagien, trzęsawisk i łąk. W takim otoczeniu mieszka się w ekskluzywnych pokojach i apartamentach, z pięknym widokiem na lasy, urządzonych w zgodzie z naturą. Wszystkie posiadają kominki i tarasy, z …

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
XII-II i VI-IX
Język
rwanda, angielski, francuski
Wiza
on-line
Waluta
frank rwandyjski
Zdrowie
Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B, cholera, choroba meningokokowa (zwłaszcza od grudnia do marca). W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną. Zagrożenie malarią występuje na terenie całego kraju. Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
Elektryczność
takie jak w Polsce : wtyczka typ: C i wtyczka typ: J
Czas
latem plus 1h, zimą plus 2h
Pogoda w Rwandzie