Indie

Od niepamiętnych czasów Indie przyjmowały przybyszów z różnych regionów świata i otwierały się na poglądy i obyczaje przedstawicieli różnych kultur. I tak jest do dziś. Współczesny turysta spotyka się z niesłychaną gościnnością, otwartością i uśmiechem od stanu Kerala na południu po Dżammu i Kaszmir na północy. Bogactwo środowiska naturalnego, zróżnicowanie geograficzne i mozaika kultur sprawiają, że jest to jeden z najbarwniejszych i najciekawszych krajów na świecie. Przeplatają się tutaj najrozmaitsze krajobrazy począwszy od pustyń Radżastanu, po najwyższe góry świata Himalaje, tropikalne lasy Ghatów, piaszczyste plaże Goa i pełne świątyń i pałaców miasta. Indie są ojczyzną dla wszystkich głównych religii: hinduizmu, islamu, buddyzmu, dżinizmu, chrześcijaństwa i judaizmu. To tutaj znajduje się jeden z cudów świata Taj Mahal, wspaniałe parki narodowe i rezerwaty kryjące tak unikalne gatunki jak tygrys azjatycki, nosorożec indyjski, lampart, lew indyjski, kobra oraz paw – narodowy symbol Indii. Różnorodne grupy etniczne, z których większość zachowała do dziś swą tożsamość, przyniosły do Indii odmienną architekturę, sztukę, zwyczaje, języki, literaturę, taniec i poglądy. I choć kraj ten wywołuje u odwiedzających niejednokrotnie skrajne odczucia, nikogo nie pozostawia obojętnym, sprawiając, że długo pozostaje w naszej pamięci.

WYPOCZYNEK
Zdecydowanie najlepsze warunki do plażowania i korzystania z kąpieli morskich są na Goa, gdzie długie i piaszczyste plaże kontrastują z palmowymi gajami i wodami Oceanu Indyjskiego. Miejsce to może poszczycić się również najbogatszą ofertą hotelową obejmującą wyjątkowe, luksusowe resorty z doskonała obsługą i bogatą infrastrukturą. Dodatkowym atutem Goa są możliwości organizowania jednodniowych wycieczek, a dla miłośników dobrej zabawy nie braknie słynnych klubów i imprez pod gołym niebem kończących się bladym świtem. Najlepszy okres na pobyty na Goa to pora od grudnia do marca.
Drugim doskonałym regionem na odpoczynek i plażowanie jest Kerala, na południowo-zachodnim wybrzeżu Indii. Stan ten słynie z najlepszych ośrodków ajurwedycznych w Indiach, a National Geographic umieścił go na liście najbardziej rajskich miejsc na świecie. Alternatywą dla hoteli przy plaży są absolutnie fantastyczne resorty przy jeziorze Vembanadu oferujące także noclegi na luksusowych łodziach.

W Indiach proponujemy połączenie programu objazdowego z wypoczynkiem na Goa lub w Kerali. Wszystkie wyjazdy są “szyte na miarę" i bazują na prywatnych transferach i indywidualnej obsłudze przewodników. Oferta dopasowywana jest do życzeń klienta i może być dowolnie modyfikowana. Hotele, które proponujemy zostały przez nas osobiście sprawdzone. Jednym z najlepszych rozwiązań objazdowych jest Złoty Trójkąt i perły pustynnego stanu Radżastan – miasta Jaisalmer i Udaipur zwanego Wenecją Azji. Program ten daje możliwość nie tylko poznania atrakcji najbardziej barwnego ze wszystkich stanów Indii, ale także poczuć się jak prawdziwy Maharadża nocując w jednym z wielu autentycznych pałaców.

O szczegóły dotyczące wyjazdów do Indii prosimy pytać – nr. tel. +4822 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

The Leela Kempinski Kovalam Beach 5*

Indie, Kovalam, Kerala

Luksusowy i elegancki hotel zbudowany w 1970 r, wielokrotnie odnawiany znajduje się bezpośrednio przy piaszczystej plaży w południowym stanie Indii – w Kerali. Składa się z części klubowej i hotelowej, z trzech skrzydeł wznoszących się na skalistym klifie otoczonym gajem palmowym oraz niewielkich budynków na poziomie plaży. Jest zdecydowanie najbardziej luksusowym hotelem w tej części Indii. Pokoje The Club oraz dwa baseny infinity posiadają zapierający …

The St. Regis Goa Resort 5*

Indie, Goa

Luksusowy hotel na Goa zbudowany w 1991 r. i regularnie odnawiany ,położony przy pięknej piaszczystej plaży Mobor przy sztucznej lagunie, nad rzeką Sal, w pobliżu typowej wioski rybackiej z kilkoma restauracjami. Łącznie posiada 185 pokoi położonych w 2-poziomowych budynkach w ogrodzie oraz 21 indywidualnych wille bliżej plaży. Posiada przestronne i eleganckie lobby, całodobową recepcję, 4 restauracje: The Café w budynku głównym – à la carte, …

objazdowe
objazdowo-pobytowe
safari

Pałace Maharadżów i Piaski Czasów

Indie

Program łączy w sobie najpiękniejsze miejsca Radżastanu ze Złotym Trójkątem i świętym miastem hindusów i buddystów – Waranasi.  Obejmuje wszystkie najpiękniejsze miejsca Radżastanu o wyjątkowo bogatej historii. Jego niewątpliwym atutem są miejsca noclegowe, które niegdyś służyły jako domy bogatych kupców i maharadżów. Zapraszamy do bajkowej krainy, gdzie pustynne krajobrazy, ogromne piaskowe forty i pałace kontrastują z żywymi kolorami sari, w które odziane są tutejsze kobiety. …

Zabytki i Tygrysy

Indie

Indie to nie tylko jedna z najstarszych kultur świata, ale i kraj kontrastów – skrajnej biedy, żebraków na ulicach, slumsów ciągnących się na przedmieściach miast, ale też niewyobrażalnego bogactwa i przepychu, które można obserwować w architekturze niezliczonych pałaców i rezydencji. Znajdziemy tu także przepiękną naturę z licznymi Parkami Narodowymi w których żyje wiele gatunków antylop i małp, dzikie psy, leniwe niedźwiedzie, lamparty i oczywiście największe …

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
XI-III
Język
angielski, hindu
Wiza
wiza online, koszt 50 USD
Waluta
rupia indyjska
Zdrowie
brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B, japońskie zapalenie mózgu, cholera. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną.
Elektryczność
gniazdka brytyjskie. Wiele hoteli posiada również gniazdka europejskie
Czas
plus 3,5h latem, 4,5 h zimą
Pogoda w Indiach

Od niepamiętnych czasów Indie przyjmowały przybyszów z różnych regionów świata i otwierały się na poglądy i obyczaje przedstawicieli różnych kultur. I tak jest do dziś. Współczesny turysta spotyka się z niesłychaną gościnnością, otwartością i uśmiechem od stanu Kerala na południu po Dżammu i Kaszmir na północy. Bogactwo środowiska naturalnego, zróżnicowanie geograficzne i mozaika kultur sprawiają, że jest to jeden z najbarwniejszych i najciekawszych krajów na świecie. W Indiach proponujemy połączenie programu objazdowego z wypoczynkiem na Goa lub w Kerali. Wszystkie wyjazdy są “szyte na miarę” i bazują na prywatnych transferach i indywidualnej obsłudze przewodników. Oferta dopasowywana jest do życzeń klienta i może być dowolnie modyfikowana. Hotele, które proponujemy zostały przez nas osobiście sprawdzone.