Kambodża

Wybierając się do Kambodży najlepiej połączyć wyjazd z jednym z ościennych krajów: Wietnamem, Laosem lub Tajlandią. Wszystkie z nich posiadają bezpośrednie połączenie lotnicze zarówno z Phnom Penh jak i bramą do Świątyń Angkoru – miejscowością Siem Reap. Większość turystów przybywająca do Kambodży ogranicza się niemal wyłącznie do tego ostatniego. Jest to niewątpliwie największa atrakcja turystyczna całej Azji Południowo-Wschodniej. Porośnięte dżunglą i ogromnymi konarami Świątynie Angkoru są uważane za najcenniejsze dzieła architektury i sztuki khmerskiej, a o ich międzynarodowej randze świadczy wpisanie kompleksu na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Na zobaczenie głównych obiektów w zupełności wystarczą 3 dni, aczkolwiek dla wielbicieli archeologii i khmerskiej sztuki możliwy jest zakup biletów tygodniowych. Będąc w Siem Reap warto wybrać się w rejs po największym jeziorze Azji Południowo-Wschodniej – Tonle Sap, na którym znajdują się pływające wioski. Osoby, które pragną zobaczyć znacznie więcej niż tylko kompleks Angkoru proponujemy wizytę w stolicy kraju Phnom Penh, gdzie znajdują się zabytkowe świątynie i klasztory oraz piękny pałac królewski.
Pobyt w Kambodży warto zakończyć wypoczynkiem na plażach Zatoki Tajlandzkiej w miejscowości Sihanoukville.

W Kambodży oferujemy wyjazdy szyte na miarę, na bazie prywatnych transferów i przewodników na wyłączność. Zapewniamy opiekę w języku angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim.

O szczegóły prosimy pytać naszych konsultantów nr. tel. +4822 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

Song Saa Private Island boutique

Kambodża, Sihanoukville

Kameralny hotel Sonag Saa położony jest na prywatnej wyspie w rejonie zatoki tajlandzkiej. Wyspa znajduje się ok. 35 min. rejsu szybką łodzią motorową od przystani w nadmorskiej miejscowości Sihanoukville, w której położone jest niewielkie lokalne lotnisko, mające bezpośrednie połączenie z Siem Reap oraz stolicą kraju Phnom Phen. Song Saa to obecnie najbardziej wyjątkowy butikowy hotel w Kambodży, odznaczony w 2014 roku nagrodą Cambodia’s Leading Resort. …

objazdowe
objazdowo-pobytowe

Wietnam, Kambodża i piękne plaże Phu Quoc/Con Dao/Lux

Wietnam, Kambodża

Program obejmuje wyjątkowe miejsca turystyczne i atrakcje Wietnamu i Kambodży, od kolonialnej zabudowy Sajgonu, z doskonałym jedzeniem ulicznym, przez spektakularne świątynie Angkoru, po unikalne miasto Hoi An (UNESCO) z niezwykłą historyczną zabudową. Słynne miejsca, które trzeba zobaczyć, są urozmaicone wyjątkowymi elementami programu, jak wizyta w domu u lokalnego kambodżańskiego artysty, lunch w autentycznym khmerskim domu, pokaz kambodżańskiego przedstawienia cyrkowego, zwiedzanie Angkor Wat tuk tukiem, pobyt …

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
XI-IV
Język
kambodżański
Wiza
wiza dostępna online lub na lotnisku. Koszt 30 USD + 6 USD opłaty przy wizie online.
Waluta
riel kambodżański (KHR) wymiennie z dolarem amerykańskim. 1 USD = 4000 KHR.
Zdrowie
brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną.
Elektryczność
gniazdka europejskie
Czas
plus 5h latem, 6h zimą
Pogoda w Kambodży

Wybierając się do Kambodży najlepiej połączyć wyjazd z jednym z ościennych krajów: Wietnamem, Laosem lub Tajlandią. Wszystkie z nich posiadają bezpośrednie połączenie lotnicze zarówno z Phnom Penh jak i bramą do Świątyń Angkoru – miejscowością Siem Reap. Jest to niewątpliwie największa atrakcja turystyczna całej Azji Południowo-Wschodniej. Porośnięte dżunglą i ogromnymi konarami Świątynie Angkoru są uważane za najcenniejsze dzieła architektury i sztuki khmerskiej, a o ich międzynarodowej randze świadczy wpisanie kompleksu na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Pobyt w Kambodży warto zakończyć wypoczynkiem na plażach Zatoki Tajlandzkiej w miejscowości Sihanoukville. W Kambodży oferujemy wyjazdy “szyte na miarę”, na bazie prywatnych transferów i przewodników na wyłączność.