Turcja

Turcja  geograficznie położona jest zarówno w Azji jak i  w Europie, co niewątpliwie wpływa na jej  różnorodność kulturową, kulinarną i przyrodniczą.  Oblewają ją aż 4 morza: Marmara, Czarne, Egejskie i Śródziemne ze słynną Riwierą Turecką i wypoczynkowymi kurortami w okolicach Antalyi, Bodrum czy Alanyi.

Poza piaszczystymi plażami i urokliwymi zatoczkami kraj może poszczycić się także wspaniałymi atrakcjami turystycznymi.

Stanbuł to jedno z najpiękniejszych miast Europy z  niebywałą mieszanka kultur, z  majestatycznym Błękitnym Meczetem, Hagią Sofią i barwnymi bazarami.

W Kapadocji znajdziemy bajeczne wioski wykute w skałach. Przelot balonem nad tą krainą w towarzystwie setek innych balonów to rzecz na długo zapadająca w pamięć.

W Pamukkale można podziwiać oryginalne trawertynowe kaskady powstałe z osadów wytrącanych z bogatych w węglan wapnia gorących źródeł.Nie możemy zapomnieć także o wspaniałej tureckiej kuchni pełnej aromatycznych przypraw i znanej na całym świecie słodkiej baklawy.

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

Six Senses Kaplankaya 5*

Six Senses Kaplankaya  położony w historycznej krainie na wybrzeżu Morza Egejskiego, łączy w sobie nowoczesną architekturę z pięknem otaczającego  gaju oliwnego i cyprysowego. Niezaprzeczalnymi atutami hotelu są 3 prywatne plaże zapewniające ciszę i spokój, bliskość starożytnych stanowisk archeologicznych oraz wspaniała strefa wellness o powierzchni 10000m2, do której w hotelach Six Senses przykłada się szczególną uwagę. Six Senses to także gwarancja użycia organicznych produktów w kuchni …

Venice Simplon Orient Express

Przejazd pociągiem Venice Simplon Orient Express to niewątpliwie jedna z największych atrakcji Starego Kontynentu. Jego wagony pełniły w latach 20. oraz 30-tych XX wieku znaczącą rolę złotego wieku podróżowania. Obecnie zostały one odrestaurowane z pieczołowitą starannością i dbałością o szczegóły sprawiając, że podróż Orient Expressem to przeżycie wyjątkowe, przywołujące klimat początku ubiegłego wieku. Każdy wagon kryje inną, często tajemniczą historię. Podróżowali nimi wielcy artyści, głowy …

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
IV-IX
Język
turecki
Wiza
wizę kupuje się na lotnisku
Waluta
lira turecka
Zdrowie
kraj bezpieczny
Elektryczność
230V gniazdka : typ C, typ C-2, typ F
Czas
UTC +3
Pogoda w Turcji