Kostaryka

Kostaryka to niewielki kraj w Ameryce Środkowej z dwóch stron oblewany ogromnymi akwenami –  Morzem Karaibskim od wschodu, a od zachodu Oceanem Spokojnym. Przez wielu uważany jest za jedno z najatrakcyjniejszych przyrodniczo miejsc na świecie.  Można znaleźć tu nie tylko deszczowe lasy tropikalne i piękne plaże, ale również aktywne wulkany, porośnięte dżunglą góry i ogromne rozlewiska. Mimo małej powierzchni jaką zajmuje, w granicach Kostaryki występuje wiele ekosystemów, objętych najlepiej rozwiniętym programem ochrony przyrody na świecie. Aż 27% powierzchni kraju zajmują obszary chronione, a 14% to wyjątkowe parki narodowe. Niewątpliwie jest to raj dla ekologów, ornitologów, zoologów i wszystkich miłośników przyrody. Na tak małym obszarze żyje aż 4% wszystkich żyjących na Ziemi przedstawicieli fauny i flory. Najsłynniejsze to żółwie zielone, kolibry, jaguary, leniwce, tukany i jaskrawo ubarwione żabki.
Na Kostaryce proponujemy programy objazdowe z możliwością przedłużenia pobytu o wypoczynek przy jednej z licznych plaż. Programy i długość pobytu jest dowolna i  dostosowywana jest do oczekiwań klientów. Na miejscu oferujemy prywatne transfery i zwiedzanie z anglojęzycznymi, lokalnymi przewodnikami. Bardzo dobra baza noclegowa składa się nie tylko z luksusowych hoteli, ale również unikalnych agroturystycznych pensjonatów o wysokim standardzie, prowadzonych przez lokalne rodziny.

Szczegółowe informacje nr.tel.+4822 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

dla aktywnych
objazdowe
objazdowo-pobytowe
wyprawy

Zielona Kostaryka

Zapraszamy w najpiękniejsze rejony Kostaryki, z wyniosłymi wulkanami, których zbocza pokryte są bujną roślinnością, w tym wiecznie zielonymi plantacjami kawy, z malowniczymi wodospadami, z krystalicznie czystą wodą. Dla amatorów dzikiej natury proponujemy wyprawę do słynnego Parku Narodowego Tortuguero (rejon malaryczny, zalecana profilaktyka i zabezpieczanie się repelentami) z niezwykłą przyrodą, i różnorodnymi gatunkami chronionych zwierząt, w tym z 3 gatunkami żółwi, iguanami, małpami, krokodylami, ogromną różnorodnością …

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
XI-IV
Język
hiszpański
Wiza
ruch bezwizowy
Waluta
colon (CRC)
Zdrowie
brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną
Elektryczność
gniazdka amerykańskie
Czas
minus 7h
Pogoda w Kostaryce

Kostaryka to niewielki kraj w Ameryce Środkowej przez wielu uważany za jedno z najatrakcyjniejszych przyrodniczo miejsc na świecie.  Można znaleźć tu nie tylko deszczowe lasy tropikalne i piękne plaże, ale również aktywne wulkany, porośnięte dżunglą góry i ogromne rozlewiska. Mimo małej powierzchni jaką zajmuje, w granicach Kostaryki występuje wiele ekosystemów, objętych najlepiej rozwiniętym programem ochrony przyrody na świecie. Proponujemy Państwu programy objazdowe z możliwością przedłużenia pobytu o wypoczynek przy jednej z licznych plaż. Programy i długość pobytu jest dowolna i  dostosowywana jest do Państwa oczekiwań . Oferujemy prywatne transfery, zakwaterowanie w luksusowych hotelach jak również w unikalnych agroturystycznych pensjonatach.