USA

Stany Zjednoczone to kraj nieograniczonych możliwości, niesamowitej różnorodności krajobrazów, oraz wielokulturowych miast, które sprawiają, iż spędzenie wakacji właśnie tam jest marzeniem niejednego z nas.

Czwarte największe państwo świata, pozostaje nadal jednym z najmniej zaludnionych krajów na świecie. Rozległe lasy, góry, stepy i pustynie oraz gigantyczne pola uprawne, sprawiły iż ¾ ludności skupiła się głównie wokół wielkich aglomeracji na atrakcyjnym wschodnim oraz zachodnim wybrzeżu kraju, podczas gdy ogromna część terytoriów do dziś pozostaje dzika i zdumiewająca.
Amerykański styl życia, Hollywood oraz pop kultura przyciągają turystów z całego świata do jego wielkich miast, neonów, centrów rozrywki, sportu i hazardu w poszukiwaniu nowych przeżyć i emocji. Na top liście znajdują się błyszczące kasyna Las Vegas, Manhattan, Beverly Hills i Aleja Gwiazd, Disney Word czy słoneczne Hawaje, oraz dobrze nam znane z produkcji hollywoodzkich symbole Ameryki takie jak: Statua Wolności, Central Park , Opera Narodowa Kennediego i Biały Dom, Golden Gate Bridge i Alcatraz.
Ale Ameryka to nie tylko wielkie miasta, Ameryka to przede wszystkim 9 mln km2 powierzchni ziemi na której rozciągają się Kordyliery, Wielkie Równiny, Niziny Wewnętrzne z krainą Wielkich Jezior, Nizina Zatokowa, Atlantycka oraz Appalachy. W jego skład wchodzą również Alaska i Hawaje oraz terytoria zależne: Wyspy Dziewicze, Guam, Midway, Samoa Amerykańskie i Wake. Kraj ten może poszczycić się przebogatą florą i fauną, oraz mnóstwem zjawiskowych Parków Narodowych. Parki te są jednymi z najpiękniejszych pomników natury, jakie możemy spotkać na świecie i nie mają sobie równych w Europie.
USA to niewątpliwie wyjątkowy kraj, w którym nie sposób się nudzić i w którym każdy znajdzie coś co go zachwyci.

W USA proponujemy programy indywidualne “szyte na miarę" na bazie tzw. “fly and drive" czyli wypożyczenia samochodu (bez lokalnego kierowcy-przewodnika) z rezerwacją bazy noclegowej i dokładnym programem zwiedzania – dzień po dniu.

Szczegółowe informacje – nr.tel: 22 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

Caesers Palace Las Vegas 4*+

USA, Las Vegas

Ten luksusowy hotel z kasynem jest usytuowany przy bulwarze Las Vegas Strip. Pokoje są wyposażone w telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów kablowych. Każdy z nich dysponuje łazienką z bezpłatnym zestawem kosmetyków. Hotel Caesars Palace zapewnia całodobową obsługę pokoju. Zaplecze gastronomiczne obejmuje takie restauracje, jak Nobu, Gordon Ramsay’s Pub & Grill, Mr. Chow, Restaurant Guy Savoy oraz Bobby Flay’s Mesa Grill. Słynny lokal …

fly and drive
objazdowe
objazdowo-pobytowe

Parki Narodowe Zachodniego Wybrzeża

USA

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
VI-IX
Język
angielski
Wiza
wiza w ambasadzie, koszt 160 USD
Waluta
dolar amerykański (USD)
Zdrowie
Brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną. Info Covid 19: zaszczepieni + test antygen lub PCR (72 h przed), dzieci poniżej 2 lat są zwolnione z testu.
Elektryczność
gniazdka amerykańskie
Czas
minus 5-9 h
Pogoda USA

Stany Zjednoczone to kraj nieograniczonych możliwości, niesamowitej różnorodności krajobrazów, oraz wielokulturowych miast, które sprawiają, iż spędzenie wakacji właśnie tam jest marzeniem niejednego z nas. Ameryka to nie tylko wielkie miasta, Ameryka to przede wszystkim 9 mln km2 powierzchni ziemi na której rozciągają się Kordyliery, Wielkie Równiny, Niziny Wewnętrzne z krainą Wielkich Jezior, Nizina Zatokowa, Atlantycka oraz Appalachy. W jego skład wchodzą również Alaska i Hawaje oraz terytoria zależne: Wyspy Dziewicze, Guam, Midway, Samoa Amerykańskie i Wake. Kraj ten może poszczycić się przebogatą florą i fauną, oraz mnóstwem zjawiskowych Parków Narodowych. Parki te są jednymi z najpiękniejszych pomników natury, jakie możemy spotkać na świecie i nie mają sobie równych w Europie. Proponujemy Państwu programy indywidualne “szyte na miarę” na bazie tzw. “fly and drive” czyli wypożyczenia samochodu (bez lokalnego kierowcy-przewodnika) z rezerwacją bazy noclegowej i dokładnym programem zwiedzania – dzień po dniu.