Peru

Peru od zachodu obmywane falami Oceanu Spokojnego, jest trzecim co do wielkości państwem Ameryki Południowej. Sami Peruwiańczycy dzielą swoją ojczyznę na 3 krainy: pustynne tereny wybrzeża – costa , góry – sierra i puszczę – selva.
To jedyny na kontynencie południowoamerykańskim kraj, który może się pochwalić taką rozmaitością. Niezwykłe położenie geograficzne powoduje, ze Peru zachwyca bogactwem dziedzictwa etnicznego, kuchni, muzyki i folkloru.
Kiedy Peruwiańczyk opowiada o swoim kraju, to wszystko w nim jest „naj”. Titicaca to najwyżej na świecie położone jezioro żeglowne ( 3.856 m n.p.m. ), szczyt Huascaran jest najwyższy w Andach peruwiańskich ( 6. 756 m n.p.m.), Amazonka tworzy największe na świecie dorzecze , amazońskie lasy pokrywają aż 60% powierzchni kraju, a najgłębsze na świecie kaniony (Colca i Cotahuasi) znajdują się nieopodal Arequipy.
Pośród tych cudów natury żyje 28 mln Peruwiańczyków, z czego około 45% ludności stanowią Indianie, około 37% to Metysi, 15%  biali, a 3% to Murzyni, albo potomkowie imigrantów z Japonii i Chin. Ponad 90% ludności to katolicy, chociaż ich praktyki często noszą ślady przedchrześcijańskich wierzeń.

W Peru proponujemy Państwu programy objazdowe “szyte na miarę". Długość, termin, trasa i  ilość osób jest dowolna. Na miejscu oferujemy prywatne świadczenia w kilku językach.

Szczegółowe informacje – nr.tel.+48 22 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

dla aktywnych
natura
objazdowe
wyprawy

Peru w pełniej krasie

Peru

Niezwykła wyprawa do Peru rozpoczyna się od położonej nad Oceanem Spokojnym stolicy kraju Limy, założonej w XVI wieku w celu dokonywania kolejnych podbojów Inków przez hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizzaro. W czasie wyjazdu zobaczymy zagadkowy system linii Nazca przypominający kształtami postaci zwierząt, zjedziemy na desce po piaszczystych wydmach, odbędziemy rejs, w czasie którego mamy szansę podglądać lwy morskie w naturze, będziemy podziwiać gigantyczne kondory w locie w Kanionie Colca …

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
V-IX
Język
hiszpański
Wiza
ruch bezwizowy
Waluta
sol (PEN)
Zdrowie
brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B, żółta febra. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną. Zagrożenie malarią istnieje w Amazonii. Zalecana profilaktyka antymalaryczna
Elektryczność
gniazdka europejskie
Czas
minus 6h
Pogoda Peru

Peruwiańczycy dzielą swoją ojczyznę na 3 krainy: pustynne tereny wybrzeża – costa , góry – sierra i puszczę – selva. To jedyny na kontynencie południowoamerykańskim kraj, który może się pochwalić taką rozmaitością. Niezwykłe położenie geograficzne powoduje, ze Peru zachwyca bogactwem dziedzictwa etnicznego, kuchni, muzyki i folkloru. W Peru proponujemy Państwu programy objazdowe “szyte na miarę”. Długość, termin, trasa i  ilość osób jest dowolna. Na miejscu oferujemy prywatne świadczenia w kilku językach.