Oman

Oman, od wschodu obmywany wodami Morza Arabskiego, na zachodzie graniczy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Królestwem Arabii Saudyjskiej, a na południu z Republiką Jemenu to jedna z ostatnich monarchii absolutnych jeszcze w niewielkim stopniu odkryta przez turystów, jest synonimem bezpieczeństwa, gościnności,  otwartych i sympatycznych ludzi  i nieskończonych kolorytów. Izolacja od świata sprawiła, że do dziś żywe są tu odwieczne tradycje omańskie i na każdym kroku poczuć  można autentyczny świat orientu.  Mężczyźni przywdziewają tu powłóczyste szaty zwane daszdasz, za pasem zaś zatykają zakrzywiony handżar – sztylet o rękojeści z rogu nosorożca i bogato zdobionej pochwie – odwieczny w tym kraju atrybut wojownika. Kobiety w Omanie nie mniej od mężczyzn przywiązane są do przekazywanych od pokoleń zwyczajów – a że tradycyjny damski strój jest bajecznie kolorowy i że twarze nie muszą być skrywane pod zasłoną, przychodzi im to tym łatwiej.
Tu czuje się, że kraj ten, mimo zdecydowanego wejścia na drogę postępu, w swoim charakterze pozostał prawie niezmieniony. Małe osady, położone gdzieś nad brzegiem morza lub u podnóży gór, żyją w niespiesznym rytmie wyznaczanym tradycyjnymi zajęciami. W labiryntach bazarów i wśród wąskich uliczek miasteczek nadal rozkładają swe warsztaty rzemieślnicy, a nad brzegiem morskim wciąż można spotkać rybaków suszących na słońcu sieci po nocnym połowie.
Różnorodność krajobrazów – pustynie, surowe łańcuchy górskie, głębokie kaniony i oazy pełne zadziwiająco gęstej roślinności i tryskających źródeł, jak również stare historyczne forty, nieskończone kilometry piaszczystych plaż oraz krystalicznie czyste wody kryjące bogate ogrody rafy koralowej, wiele gatunków ryb oraz wszechobecne delfiny – to tylko niektóre z atrakcji oferowanych przez to nieznane nam państwo, w którym tradycja nie jest wrogiem nowoczesności, a nowoczesność wspiera tradycję – jednym słowem – Arabia Szczęśliwa!

Proponujemy Państwu program objazdowo-pobytowy, który może być dowolnie zmodyfikowany i dostosowany do Państwa potrzeb i oczekiwań. Termin, ilość osób oraz standard zakwaterowania jest dowolny.

Szczegółowe informacje – nr. tel. 22 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

dla aktywnych
objazdowo-pobytowe

Fortece, Oazy i Kultura

„Fortece, oazy i kultura ” to program obejmujący najważniejsze atrakcje północnej części  Królestwa Omanu z pięknie położoną nadmorską stolicą kraju Muscatem, zabytkowymi XII-wiecznymi opuszczonymi fortecami, bajkową pustynią o niezwykłym pomarańczowym kolorze o zachodzie słońca, oazami położonymi pośród wysokich gór, z których wypływają źródła krystalicznie czystej wody.   Termin, ilość osób oraz standard zakwaterowania jest dowolny i ograniczony tylko dostępnością hoteli w poszczególnych miejscach. Specjalnie dla Państwa …

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
XI-III
Język
arabski
Wiza
wiza online, koszt 20 riali (ok 200 zł)
Waluta
rial omański (OMR)
Zdrowie
brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną
Elektryczność
gniazdka brytyjskie
Czas
plus 3 h
Pogoda w Omanie

Oman, od wschodu obmywany wodami Morza Arabskiego to jedna z ostatnich monarchii absolutnych jeszcze w niewielkim stopniu odkryta przez turystów. Jest synonimem bezpieczeństwa, gościnności,  otwartych i sympatycznych ludzi  i nieskończonych kolorytów. Izolacja od świata sprawiła, że do dziś żywe są tu odwieczne tradycje omańskie i na każdym kroku poczuć  można autentyczny świat orientu. Różnorodność krajobrazów – pustynie, surowe łańcuchy górskie, głębokie kaniony i oazy pełne zadziwiająco gęstej roślinności i tryskających źródeł, jak również stare historyczne forty, nieskończone kilometry piaszczystych plaż oraz krystalicznie czyste wody kryjące bogate ogrody rafy koralowej, wiele gatunków ryb oraz wszechobecne delfiny – to tylko niektóre z atrakcji oferowanych przez to nieznane nam państwo, w którym tradycja nie jest wrogiem nowoczesności, a nowoczesność wspiera tradycję.