Tajlandia

Jest taki kraj, gdzie Budda ciepło uśmiecha się niemal na każdym rogu ulicy. Odpowiada mu pogodny uśmiech mieszkańców, którzy wiodą tu barwne życie wśród świątyń lśniących złotem, targów, na których obfitość wszelkich dóbr przyprawia o zawrót głowy i rozlicznych festiwali, gdzie strojne tancerki elegancko sączą każdy gest. Kraj ludzi szczęśliwych i, jak mówi nazwa Thai – wolnych. Nam Europejczykom wydaje się, że wolnych także od wszelkich trosk. Ich spokój i opanowanie udziela się wszystkim spędzającym tu wakacje. Tajlandia to ogromne spektrum możliwości spędzania czasu: od tradycyjnego poznawania kultury, dla nas wciąż jeszcze nieznanej, zaskakującej i atrakcyjnej, po wygodne i błogie wypoczywanie w luksusie. To także bogata historia i tradycja, która, jak mawiają mieszkańcy, zastyga w czasie niczym krople deszczu, stąd chwila dla sztuki zaklętej w jedwabne batiki i niezwykłą architekturę krajobrazu, chwila dla zmysłów w salonach masażu i spa, chwila dla ducha wśród buddyjskich mnichów w szafranowych szatach… Można je mnożyć niczym synonimy Bangkoku, którego pełna nazwa zajmuje kilka linijek. Egzotyka tego miejsca nieodłącznie związana jest także z kuchnią. Dla wielu to odzwierciedlenie zapachu Azji – od ciepłego kokosu, pełnej słońca kolendry, przez rześkie nuty trawy cytrynowej po dymne goździki i kurkumę… Słowem – poezja smaku, ale i pełna uroku finezja kompozycji.
Mamy nadzieje, że z tego rogu obfitości będziecie Państwo mogli wybrać coś dla siebie i jednocześnie cieszymy się z Waszych przyszłych, wspaniałych wspomnień!

W Tajlandii proponujemy wyjazdy pobytowe oraz objazdowe z prywatnymi transferami i usługami naszych przewodników na wyłączność. Terminy, długość wyjazdu oraz program jest dowolny i jest dopasowywany do potrzeb klienta. Większość hoteli na wyspach została sprawdzona przez naszych pracowników podczas wyjazdów studyjnych, dlatego też służymy cennymi radami przy wyborze zakwaterowania. Dla chętnych proponujemy również połączenie programów w Tajlandii z krajami ościennymi: Kambodżą, Laosem czy Myanmarem.

Szczegółowych informacji o wyjazdach do Tajlandii udzielają nasi konsultanci: tel.22 633-77-70

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

boutigue
design/wyjątkowe
dla rodzin
natura
plaża
spa
wille

Santiburi Samui 5*

Tajlandia, Koh Samui

Jeden z najbardziej prestiżowych hoteli na wyspie Samui, do którego należy 18-dołkowe pole golfowe. Resort położony jest w północnej części wyspy, przy piaszczystej, 300-metrowej plaży Mae Nam, w pięknym bujnym ogrodzie. Hotel oferuje  suity w budynku głównym oraz wille rozmieszczone na terenie dużego, bujnego ogrodu pełnego kwiatów i palm. Transfer z lotniska wynosi ok. 20 minut, tyle samo do turystycznej miejscowości Chaweng, pełnej barów i …

Phulay Bay A Ritz Carlton Reserve 5*

Tajlandia, Krabi

Pośród dziewiczej, tropikalnej dżungli i wapiennych formacji skalnych Półwyspu Krabi, leży jeden z najpiękniejszych i wyjątkowych hoteli Azji Południowo-Wschodniej – Phulay Bay A Ritz Carlton Reserve. Na miano to zasłużył przede wszystkim nietypowymi rozwiązaniami architektonicznymi, które wzbudzają podziw gości od momentu przekroczenia ogromnych murów resortu. Nowoczesność miesza się tutaj z wpływami malajskimi, indyjskimi i arabskimi, tworząc doskonale współgrającą, pełną elegancji całość. Phulay Bay to pierwszy …

Anantara Phuket Layan Resort & Spa 5*

Tajlandia, Layan Beach, Phuket

Luksusowy hotel otwarty w 2014 roku położony przy bardzo spokojnej, piaszczystej, zatoczkowej plaży Layan. Otoczony jest malowniczym wzgórzem, na którym zlokalizowano część domków z widokiem na ocean. Hotel posiada 30 pokoi i suite oraz 47 niezależnych, ogrodzonych od siebie willi zarówno przy plaży jak i w ogrodzie. Hotelowa restauracja serwuje dania kuchni tajskiej i międzynarodowej.

Hotel Siam&Siam Design boutique

Tajlandia, Bangkok

Nowoczesny butikowy hotel posiadający 221 oryginalnie urządzonych pokoi. Wnętrze hotelu odznacza się nieszablonowym wystrojem, jest to jeden z najbardziej designerskich hoteli w mieście, wygrał wiele nagród za wystrój i atmosferę.

objazdowe
objazdowo-pobytowe
wyprawy
nurkowanie
wyprawy

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
XI-IV, Samui I-X
Język
tajski
Wiza
ruch bezwizowy
Waluta
baht tajski
Zdrowie
Brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną
Elektryczność
gniazdka europejskie
Czas
plus 5h latem, 6h zimą
Pogoda w Tajlandii

Jest taki kraj, gdzie Budda ciepło uśmiecha się niemal na każdym rogu ulicy. Odpowiada mu pogodny uśmiech mieszkańców, którzy wiodą tu barwne życie wśród świątyń lśniących złotem, targów, na których obfitość wszelkich dóbr przyprawia o zawrót głowy i rozlicznych festiwali, gdzie strojne tancerki elegancko sączą każdy gest. Kraj ludzi szczęśliwych i, jak mówi nazwa Thai – wolnych. Ich spokój i opanowanie udziela się wszystkim spędzającym tu wakacje. Tajlandia to ogromne spektrum możliwości spędzania czasu: od tradycyjnego poznawania kultury,  po wygodne i błogie wypoczywanie w luksusie. To także bogata historia i tradycja, która, jak mawiają mieszkańcy, zastyga w czasie niczym krople deszczu, stąd chwila dla sztuki zaklętej w jedwabne batiki i niezwykłą architekturę krajobrazu, chwila dla zmysłów w salonach masażu i spa, chwila dla ducha wśród buddyjskich mnichów w szafranowych szatach… Proponujemy Państwu wyjazdy pobytowe oraz objazdowe z prywatnymi transferami i usługami naszych przewodników na wyłączność. Terminy, długość wyjazdu oraz program jest dowolny. Większość hoteli została osobiście sprawdzona przez naszych pracowników, dlatego też służymy cennymi radami przy wyborze zakwaterowania. Dla chętnych proponujemy połączenie Tajlandii z Kambodżą, Laosem czy Myanmarem.