Zimbabwe

Zimbabwe – kraj położony w południowej części Afryki, znany z przyjaznego klimatu i stale uśmiechniętych mieszkańców, był marką samą w sobie. Spektakularne Wodospady Wiktorii, tajemnicze ruiny Wielkiego Zimbabwe, dziewicza afrykańska przyroda i świetnie prosperująca gospodarka przyciągały miliony turystów rocznie. Później nastały lata kryzysu i zawirowań politycznych.
Sytuacja ustabilizowała się dopiero z nastaniem nowego rządu i zastąpieniem miejscowej waluty dolarem amerykańskim. Zimbabwe znowu zaczęło prosperować. Przypomina o sobie. Rozbudza marzenia. Zaprasza. Na turystów czekają tu antropogeniczne jeziora, wielka piątka Afryki, którą można podziwiać w czasie niezapomnianego safari na rozległych sawannach no i oczywiście słynne Wodospady Wiktorii, położne na rzece Zambezi, na granicy Zimbabwe i Zambii. To jeden z największych cudów natury naszej planety. Uznawane są za “najwspanialsze zjawisko w Afryce",  są ponad dwa razy szersze i dwa razy wyższe od słynnej Niagary.Wznoszą się na wysokość 108 metrów i rozciągają się na szerokości 1,7 kilometra. Wodospady zostały odkryte w 1855 roku przez Davida Livingstone’a, który nadał im nazwę na cześć królowej Wiktorii. W języku miejscowej ludności nazywane są  “Mosi-oa-Tunya", co oznacza dosłownie “Mgłę, która grzmi"…

Proponujemy Państwu programy objazdowe z safari, które można połączyć z wypoczynkiem na plaży. Oferujemy prywatny serwis i wyselekcjonowane zakwaterowanie w luksusowych lodge’ach.

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

objazdowe
objazdowo-pobytowe
safari

Delta Okawango i Wodospady Wiktorii

Botswana, Zimbabwe

Program łączy safari w jednym z najpiękniejszych przyrodniczo regionów świata – Delcie Okawango i Parku Narodowym Chobe w Botstwanie oraz pobyt przy majestatycznych wodospadach Wiktorii w Zimbabwe. Zakwaterowanie w luksusowych, kameralnych kampach w Delcie Okawango i wyselekcjonowanych hotelach w Chobe i Victoria Falls. Termin wyjazdu, liczba osób i termin jest dowolna. Program można wydłużyć o kolejne miejsca w Botswanie jak chociażby Kalahari czy rejon Savuti …

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
IV-XI
Język
angielski
Wiza
wiza po przylocie, koszt 30 USD
Waluta
dolar amerykański (USD)
Zdrowie
brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B, cholera. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną. Zagrożenie malarią występuje na terenie całego kraju. Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
Elektryczność
gniazdka brytyjskie
Czas
latem ten sam, zimą plus 1h
Pogoda w Zimbabwe

Zimbabwe – kraj położony w południowej części Afryki, znany z przyjaznego klimatu i stale uśmiechniętych mieszkańców, jest marką samą w sobie. Na turystów czekają tu antropogeniczne jeziora, wielka piątka Afryki, którą można podziwiać w czasie niezapomnianego safari na rozległych sawannach, tajemnicze ruiny Wielkiego Zimbabwe, dziewicza afrykańska przyroda no i oczywiście spektakularne Wodospady Wiktorii położne na rzece Zambezi, na granicy Zimbabwe i Zambii. To jeden z największych cudów natury naszej planety. Uznawane są za “najwspanialsze zjawisko w Afryce”,  są ponad dwa razy szersze i dwa razy wyższe od słynnej Niagary. Proponujemy Państwu programy objazdowe z safari, które można połączyć z wypoczynkiem na plaży. Oferujemy prywatny serwis i wyselekcjonowane  zakwaterowanie w luksusowych lodge’ach.