Chile

„Chile” w języku hiszpańskim oznacza papryczkę chili, której kształt do złudzenia przypomina. Cały kraj wchodzi w skład „pacyficznego pierścienia ognia”, bowiem na jego terenie znajduje się aż 2085 wulkanów, przy czym 55 z nich jest stale aktywnych.

Począwszy od najbardziej suchego miejsca na ziemi – pustyni Atacama, gdzie opady pojawiają się zaledwie raz na dziesięć lat, Los Lagos – chilijskiej „krainy czarów”, w której nie brak zdrowego górskiego powietrza, starych wiejskich tradycji, malowniczych portów rybackich i drewnianych wiosek, poprzez Archipelag Juan Fernández rozsławiony jako miejsce pobytu Robinsona Cruzoe, do wyspy Chilóe stanowiącej odrębny kulturowo region, a na koniec aż po zlodowacenia Ziemi Ognistej, która jest ostatnim przystankiem przed mroźną Antarktydą, przybywający tu turysta ma szansę zobaczyć miejsce spotkania dwóch różnych światów : tego starego, europejskiego z licznymi kościołami jezuickimi i indiańskiego z rdzennymi mieszkańcami Mapuchu, żyjącymi obecnie w rezerwatach, ale wciąż dzielnie walczący o swoje prawa.

Chile to również kraj wielu tajemnic. Największą z nich stanowi Rapa Nui – Wyspa Wielkanocna, zwana często „pępkiem świata”. Jest to jedno z najbardziej intrygujących i oddalonych od lądu zamieszkałych miejsc na ziemi. Ze względu na umieszczone tam kamienne posągi „moai”, przedstawiające najprawdopodobniej głowy polinezyjskich bóstw lub przodków została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Proponujemy Państwu programy objazdowe oparte na prywatnym serwisie, standardzie hoteli i długości pobytu dostosowanym do Państwa oczekiwań. Można połączyć Chile z Argentyną lub innym krajem Ameryki Południowej.
Szczegółowe informacje – nr.tel. 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

objazdowe
objazdowo-pobytowe

Północne salary i kosmiczna Atacama

Pustynia Atacama w Chile uważana jest za jedno z najbardziej suchych miejsc na świecie, ale także za jedno z najbardziej surrealistycznych miejsc z powodu swoich księżycowych krajobrazów. Nic dziwnego, że NASA wykorzystywało pustynię do testowania kosmicznych łazików.  Boliwia z największymi na świecie równinami solnymi, swoją urzekającą surowością oraz kulturą indiańską oferuje niezapomniane przeżycia. Argentyńska Salta i Jujuy urzekają swoim pięknem. Wyprawę tą realizujemy w autach …

wyprawy

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
XI-II
Język
hiszpański
Wiza
ruch bezwizowy
Waluta
peso chilijskie (CLP)
Zdrowie
brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną.
Elektryczność
gniazdka europejskie
Czas
minus 4h
Pogoda Chile

Chile to kraj wielu tajemnic. Począwszy od najbardziej suchego miejsca na ziemi – pustyni Atacama, gdzie opady pojawiają się zaledwie raz na dziesięć lat, Los Lagos – chilijskiej „krainy czarów”, w której nie brak zdrowego górskiego powietrza, starych wiejskich tradycji, malowniczych portów rybackich i drewnianych wiosek, poprzez Archipelag Juan Fernández rozsławiony jako miejsce pobytu Robinsona Cruzoe, do wyspy Chilóe stanowiącej odrębny kulturowo region, a na koniec aż po zlodowacenia Ziemi Ognistej, która jest ostatnim przystankiem przed mroźną Antarktydą, nie zapominając o Wyspie Wielkanocnej, zwanej często „pępkiem świata”. Proponujemy Państwu programy objazdowe oparte na prywatnym serwisie, standardzie hoteli i długości pobytu dostosowanym do Państwa oczekiwań. Można połączyć Chile z Argentyną lub innym krajem Ameryki Południowej.