Meksyk

Podróż po Meksyku jest doświadczeniem, z którym łączy się poznawanie wielu kultur, kuchni, różnorodnego środowiska naturalnego, sztuki, rzemiosła i barwnej historii. Pełen kontrastów krajobraz Meksyku to góry o szczytach wznoszących się na wysokość ponad 5000 m, czynne wulkany, pustynie na północy, lasy tropikalne na południu i plaże ciągnące się setkami kilometrów wzdłuż obu wybrzeży.
Historię kraju tworzyły tu przed wiekami wspaniałe kultury i imperia m.in. Olmeków, Majów i Azteków. Te niezwykłe, wysoko rozwinięte cywilizacje pozostawiły po sobie bezcenne dziedzictwo: imponujące ośrodki kultowe, miasta-państwa, rzeźby, wspaniałą kulturę i tradycje pielęgnowane przez ich potomków – ponad 50 społeczności indiańskich.

Najlepszą formą spędzenia urlopu w Meksyku jest wypoczynek na Jukatanie z możliwością korzystania z wycieczek fakultatywnych. Organizujemy także wyjazdy objazdowe “szytę na miarę" o dowolnym programie, terminie i długości imprezy. Wszystkie świadczenia na miejscu są prywatne i dostosowywane do Państwa potrzeb  bazujące na przelotach samolotami rejsowymi.

Szczegółowe informacje
 nr.tel.+4822 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

dla aktywnych
objazdowe
objazdowo-pobytowe

Majowie i ich tajemnice

Perły Meksyku

Zapraszamy na zwiedzanie Meksyku rozpoczynając od niezwykłej metropolii Mexico City i kończąc na słonecznym, pełnym szerokich piaszczystych plaż Półwyspie Jukatan. Po drodze podróż przez najlepiej zachowane miasto Azteków Teotihuacan ze słynną Piramidą Słońca, najstarsze miasto Meksyku – Cuernavaca, słynące z przetwórstwa srebra Texco, cudowne, kolonialne miasto Oaxaca. Następnie przystanek w rejonie źródeł mineralnych Hierve El Aqua, przeprawa przez przepiękny Wąwóz Sumidero, przystanek w kolonialnym mieście San …

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
XI-IV
Język
hiszpański
Wiza
ruch bezwizowy
Waluta
peso meksykańskie (MXN)
Zdrowie
brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną
Elektryczność
gniazdka amerykańskie
Czas
minus 7h (Mexico City), minus 6 h (Cancun)
Pogoda Meksyk

Podróż po Meksyku jest doświadczeniem, z którym łączy się poznawanie wielu kultur, kuchni, różnorodnego środowiska naturalnego, sztuki, rzemiosła i barwnej historii. Pełen kontrastów krajobraz Meksyku to góry o szczytach wznoszących się na wysokość ponad 5000 m, czynne wulkany, pustynie na północy, lasy tropikalne na południu i plaże ciągnące się setkami kilometrów wzdłuż obu wybrzeży. Najlepszą formą spędzenia urlopu w Meksyku jest wypoczynek na Jukatanie z możliwością korzystania z wycieczek fakultatywnych. Organizujemy także wyjazdy objazdowe “szytę na miarę” o dowolnym programie, terminie i długości imprezy. Wszystkie świadczenia na miejscu są prywatne i dostosowywane do Państwa potrzeb  bazujące na przelotach samolotami rejsowymi.