Uganda

Kraj zwany Perłą Afryki. Nie bez powodu szczyci się takim mianem, bo bogactwo Ugandy to olbrzymie parki narodowe z niezliczonymi stadami dzikich zwierząt, wielką szóstką do której zalicza się słonia, lwa, bawoła, lamparta, nosorożca i goryla. To oaza dla najróżnorodniejszych gatunków ptaków i oszałamiające bogactwo roślin. Zielone rozlewiska, nieprzeniknione lasy tropikalne, wulkany, ośnieżone góry ‘równikowo- księżycowe’, małe i wielkie jeziora, plantacje herbaty i bananów i do tego unikalna społeczność małych wzrostem, ale wielkich duchem, walecznych i dumnych Pigmejów…..
Zachęcamy do poznania tego jakże ciekawego kraju leżącego we wschodniej Afryce nad Jeziorem Wiktorii, o pow. 236 tys. km². graniczącego z Sudanem, Kongiem, Rwandą, Tanzanią i Kenią.

Proponujemy Państwu programy objazdowe z safari bazujące na prywatnym serwisie i na hotelach dobranych do Państwa oczekiwań.

Szczegółowe informacje – nr.tel. +4822 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

objazdowe
safari

Śladami Wielkiej Szóstki

Wyprawa organizowana w oparciu o indywidualny serwis i prywatne transfery oraz obsługę przewodników w języku angielskim do wyłącznej dyspozycji. Terminy dowolne, długość pobytu może być modyfikowana wg. Państwa sugestii. Standard zakwaterowania został specjalnie przez nas wyselekcjonowany.

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
XII-II, VI-IX
Język
angielski, suahili
Wiza
wiza po przylocie, 30 USD
Waluta
szyling ugandyjski (UGX)
Zdrowie
Obowiązkowe szczepienie na żółtą febrę. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B, cholera, choroba meningokokowa (zwłaszcza od grudnia do marca). W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną. Zagrożenie malarią występuje na terenie całego kraju. Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
Elektryczność
gniazdka brytyjskie
Czas
latem plus 1h, zimą plus 2h
Pogoda w Ugandzie

Kraj zwany Perłą Afryki. Nie bez powodu szczyci się takim mianem, bo bogactwo Ugandy to olbrzymie parki narodowe z niezliczonymi stadami dzikich zwierząt, wielką szóstką do której zalicza się słonia, lwa, bawoła, lamparta, nosorożca i goryla. To oaza dla najróżnorodniejszych gatunków ptaków i oszałamiające bogactwo roślin. Zielone rozlewiska, nieprzeniknione lasy tropikalne, wulkany, ośnieżone góry ‘równikowo- księżycowe’, małe i wielkie jeziora, plantacje herbaty i bananów i do tego unikalna społeczność małych wzrostem, ale wielkich duchem, walecznych i dumnych Pigmejów….. Proponujemy Państwu programy objazdowe z safari bazujące na prywatnym serwisie i na hotelach dobranych do Państwa oczekiwań.