Barbados

Wyspa Barbados zajmująca obszar 430 km2, usytuowana w grupie wysp – Małych Antyli jest pochodzenia koralowego, prawie w całości otoczona rafą. Już sama jej nazwa brzmi ekskluzywnie. Pochodzi od splątanych korzeni fikusów, które portugalskim żeglarzom skojarzyły się z ich własnymi brodami. Może dlatego światowe celebritiés (m.in. angielski aktor Hugh Grant, australijska wokalistka i aktorka KylieMinogue) kupują lub wynajmują tu domy i nadmorskie posiadłości, a właściciele milionowych kont bankowych wydają przyjęcia uświetniane koncertami orkiestr symfonicznych sprowadzanych z Europy. Tutejsze hotele prześcigają się w gromadzeniu znanych nazwisk w księgach gości. Setki tysięcy amerykańskich turystów zatrzymują się na Barbadosie podczas rejsów po Karaibach, by zwiedzić wolnocłowe sklepy z diamentami i szmaragdami przywiezionymi tu z Kolumbii, a młode pary, obsypane wonnymi płatkami kolorowych, egzotycznych kwiatów, spędzają na wyspie romantyczne chwile w ramach miesiąca miodowego.

Zachodnie wybrzeże to słynna kraina luksusu oznakowana hotelowymi gwiazdkami, zamknięta na hektarach pól golfowych odgrodzona od reszty wyspy uprzejmym pytaniem czarnego ochroniarza w liberii – „W czym mogę pomóc? „ Nawet plaże zostały tu zaprojektowane tak idealnie, by spełniać stereotypowe wyobrażenie o Karaibach, gdzie nad turkusem morza kołysze się zieleń smukłej palmy rzucająca delikatny cień na jasny, aksamitny piasek. Ale ta rzeczywistość stanowi zaledwie skrawek wyspy. Jest tu bowiem jeszcze cały, dziki i surowy wschód, o który rozbijają się potężne fale Atlantyku, jest gwarne, zatłoczone, wesołe, rozkołysane karaibskimi rytmami reggae i calypso południe oraz rolnicze wnętrze wyspy, skąd pochodzi palący smak karaibskiego rumu zwanego KillDevi.

Na Barbadosie proponujemy Państwu pobyty wypoczynkowe w luksusowych hotelach wraz z wycieczkami fakultatywnymi oraz możliwością gry w golfa na tak tu licznych polach golfowych.

Szczegółowe informacje – nr.tel. +22 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
XII-IV
Język
angielski
Wiza
ruch bezwizowy
Waluta
dolar barbadosu (BBD)
Zdrowie
brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną
Elektryczność
gniazdka amerykańskie
Czas
minus 5h
Pogoda w Barbadosie

Wyspa Barbados  jest pochodzenia koralowego, prawie w całości otoczona rafą. Tutejsze hotele prześcigają się w gromadzeniu znanych nazwisk w księgach gości. Setki tysięcy amerykańskich turystów zatrzymują się na Barbadosie podczas rejsów po Karaibach, by zwiedzić wolnocłowe sklepy z diamentami i szmaragdami przywiezionymi tu z Kolumbii, a młode pary, obsypane wonnymi płatkami kolorowych, egzotycznych kwiatów, spędzają na wyspie romantyczne chwile w ramach miesiąca miodowego. Na Barbadosie proponujemy Państwu pobyty wypoczynkowe w luksusowych hotelach wraz z wycieczkami fakultatywnymi oraz możliwością gry w golfa na tak tu licznych polach golfowych.