Nowa Kaledonia

Nowa Kaledonia, kraina głębokiego błękitu wody i słonecznych plaż, składająca się z wyspy Grande Terre i wysp przybrzeżnych (tj. Wyspy Lojalności, Pins, Chesterfield), tworzy francuskie terytorium zamorskie. Stolicą tego rajskiego skrawka ziemi jest kolorowe i tętniące cały czas życiem miasto Noumea. Niegdyś karna kolonia dla francuskich kryminalistów i przeciwników władzy, po której pozostały ruiny dawnego więzienia, od 2010 roku pełni rolę gospodarza najbardziej elitarnych zawodów kite’owych – Kite Pro World oraz jest coraz bardziej rozpoznawalnym ośrodkiem sportów wodnych. Amatorzy kitesurfingu mają w Nowej Kaledonii zagwarantowane emocje od świtu do zmierzchu. Mnogość spotów do pływania – od tych z ekstremalnymi warunkami jak Anse Vata Bay gdzie silny wiatr zderza się z wysoką falą, po wybrzeże Sainte-Marie pozwalające na stawianie pierwszych kroków na desce.

Aby poczuć dziewiczą atmosferę wyspy koniecznie trzeba wybrać się na  trekking po okolicznych górach, lub zakosztować ekscytującej wspinaczki. Godne polecenia są również atrakcje przyrodnicze, np. 100-metrowy wodospad Tao, malownicze formy skalne w pobliżu miasteczka Hienghene i przepiękna wysepka Ile des Pins (Wyspa Sosen) za wspaniałymi plażami i górami, na której warto wybrać się na spływ kajakowy w Upi Bay. Na Wyspach Lojalności czekają na Państwa klify Lekiny, wybrzeża Mare, oraz wyspa Lifou idealna dla miłośników nurkowania. Flora i fauna przepięknie łączą się ze sobą zapierając dech w piersiach. Lasy mangrowe, drzewa tropikalne… ale również majestatyczne ryby i ssaki morskie (żółwie, wieloryby, krowy morskie ..) zmienią Państwa pobyt w niezapomnianą podróż.

Nowa Kaledonia jest to również idealne miejsce na 100% relaks niczym z pocztówki, podczas którego można rozkoszować się w kuchni lokalnej. Dania składają się głównie z ryb, owoców morza i warzyw. Jedną z tradycyjnych potraw jest bougna: gulasz z mięsa lub ryb, podawany ze słodkimi ziemniakami w mleku kokosowym, duszone w zakopanym piecu z gorącymi kamieniami.

Proponujemy Państwu program objazdowy lub objazdowo-pobytowy, który może być dowolnie zmodyfikowany i dostosowany do Państwa potrzeb i oczekiwań. Termin, ilość osób oraz standard zakwaterowania jest dowolny.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wyceną w konkretnym terminie prosimy o kontakt nr.tel. 22 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

objazdowe
objazdowo-pobytowe

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
Język
Wiza
Waluta
Zdrowie
Elektryczność
Czas
Pogoda Nowa Kaledonia

Nowa Kaledonia, kraina głębokiego błękitu wody i słonecznych plaż, składająca się z wyspy Grande Terre i wysp przybrzeżnych (tj. Wyspy Lojalności, Pins, Chesterfield), tworzy francuskie terytorium zamorskie. Stolicą tego rajskiego skrawka ziemi jest kolorowe i tętniące cały czas życiem miasto Noumea pełniące rolę gospodarza najbardziej elitarnych zawodów kite’owych – Kite Pro World. Amatorzy kitesurfingu mają w Nowej Kaledonii zagwarantowane emocje od świtu do zmierzchu. Aby poczuć dziewiczą atmosferę wyspy koniecznie trzeba wybrać się na  trekking po okolicznych górach, wycieczkę do 100-metrowego wodospadu Tao, odwiedzić malownicze formy skalne w pobliżu miasteczka Hienghene, przepiękną wysepkę Ile des Pins (Wyspa Sosen) ze wspaniałymi plażami i górami, gdzie proponujemy spływ kajakowy oraz wyspę Lifou idealną dla miłośników nurkowania. Flora i fauna przepięknie łączą się tu ze sobą zapierając dech w piersiach. Lasy mangrowe, drzewa tropikalne… ale również majestatyczne ryby i ssaki morskie (żółwie, wieloryby, krowy morskie ..) zmienią Państwa pobyt w niezapomnianą podróż.