Andora

Księstwo Andory to prawdziwy raj dla fanów sportów zimowych. W okresie od grudnia do kwietnia zjeżdżają się tu miłośnicy narciarstwa z całego świata. Znajduje się tam aż 175 tras narciarskich, ponad 100 wyciągów.

Największym ośrodkiem narciarskim w całych Pirenejach jest Grandvalira – składa się na nią prawie 200 km stoków i tras w sześciu miejscowości: Encamp, Canillo, El Tarter, Soldeu, Grau Roig i Pas de la Casa. Czekają tam na Państwa nowoczesne wyciągi, świetna baza noclegowa i gastronomiczna oraz źródła geotermalne. Największa wysokość, na jaką można dostać się wyciągiem, to szczyt masywu Pic Blanc, który znajduje się 2640 m n.p.m. Pomimo ogromnej popularności andorskich tras narciarskich, wiele z nich jest pustych i spokojnych. 

W miejscowości El Tarter co roku organizowane są słynne na całym świecie zawody w jeździe na snowboardzie – Total Fight Master of Free Style.

Polecamy także pobyt w miejscowości Escaldes-Engordany, która słynie ze znajdującego się tam największego górskiego spa w Europie.

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

dla aktywnych
góry
narty

Ski Plaza 4*

Andorra, Canillo

Hotel Ski Plaza położony w centrum spokojnej, typowej pirenejskiej miejscowości jest idealnym miejscem do wypoczynku w ciszy i spokoju. W obiekcie znajduje się restauracja, bar, sala telewizyjna, salon gier, mini club dla dzieci, kawiarenka internetowa, przechowalnia nart, winda, basen, siłownia, jacuzzi, sauna. Pokoje są ogrzewane i wyposażone w telewizor z płaskim ekranem oraz sejf. Każdy z nich dysponuje  łazienką.  We wszystkich pomieszczeniach bezpłatne WiFi. W sezonie …

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
cały rok
Język
kataloński
Wiza
ruch bezwizowy
Waluta
Euro
Zdrowie
nie są wymagane żadne szczepienia
Elektryczność
220 V
Czas
UTC +1 – zima ; UTC +2 – lato
Pogoda w Andorze