Dominikana

Raj to poniekąd rzecz względna – również w Republice Dominikańskiej. W tym malowniczym zakątku świata może być bajkowo tylko gdzieniegdzie – ale za to jak bardzo!
Republika Dominikany leży na wyspie Haiti i wchodzi w skład Archipelagu Wielkich Antyli. Przeważającą część kraju stanowią obszary górzyste pokryte wilgotnymi, wiecznie zielonymi lasami równikowymi. Na obszarach wyżynnych dominuje sawanna, a wzdłuż wybrzeży rozciągają się piękne, piaszczyste plaże, które przyciągają na wakacje na Karaibach rzesze turystów z całego świata. Jednakże niebiańskie Karaiby to bardziej stan umysłu. Gdy człowiek napatrzy się na zjawiskowe pejzaże, posiedzi w cieniu palmy nad brzegiem lazurowej wody, zakosztuje tropikalnych specjałów, popije koktajli na bazie rumu, odwzajemni serdeczne uśmiechy Dominikańczyków, to zechce tutaj wracać jak najczęściej… Wizyta w tym karaibskim kraju pozostawia w duszy ślad na całe życie!

Na Dominikanie proponujemy Państwu wypoczynek w ekskluzywnych hotelach na :

  • Wybrzeżu Południowym – jest to region Morza Karaibskiego z białymi plażami i małymi miasteczkami o bogatym lokalnym kolorycie. Miejscowości Boca Chica i Juan Dolio skupiają większość hoteli na wybrzeżu oferując poza wypoczynkiem na pięknych plażach liczne atrakcje turystyczne. Stanowią również dogodny punkt wypadowy na wycieczki po wyspie.
  • Wybrzeżu PołudniowoWschodnim na Punta Canie zwanej wybrzeżem kokosowym, która słynie z pięknych, szerokich plaż porośniętych palmami i hoteli o najwyższym standardzie. Rejon oferuje doskonałe warunki do nurkowania i luksusowego wypoczynku.
  • Półwyspie Samana – w zielonym górzystym regionie, królestwie palm kokosowych, malutkich piaszczystych zatoczek i bezludnych przybrzeżnych wysepek. Od strony północnej otaczają półwysep wody Oceanu Atlantyckiego, od południa Zatoki Bahia de Samana i Morza Karaibskiego. Pomimo szybkiego rozwoju turystyki na Dominikanie Samana pozostała dziewiczym, naturalnym regionem
  • Wybrzeżu Północnym – zwanym ze względu na kolor plaż wybrzeżem bursztynowym, które stanowi idealne miejsce do uprawiania windsurfingu i wycieczek w głąb Dominikany. Najpopularniejsze centra i miasteczka turystyczne; Playa Dorada Cabarete i Sosua usytuowane są na wschód od miasta Puerto Plata. Znaleźć tu można bazę hotelową o zróżnicowanym standardzie oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną.

Szczegółowe informacje nr. tel +22 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
Język
Wiza
Waluta
Zdrowie
Elektryczność
Czas
Pogoda na Dominikanie

Raj to poniekąd rzecz względna – również w Republice Dominikańskiej. W tym malowniczym zakątku świata może być bajkowo tylko gdzieniegdzie – ale za to jak bardzo! Niebiańskie Karaiby to bardziej stan umysłu. Gdy człowiek napatrzy się na zjawiskowe pejzaże, posiedzi w cieniu palmy nad brzegiem lazurowej wody, zakosztuje tropikalnych specjałów, popije koktajli na bazie rumu, odwzajemni serdeczne uśmiechy Dominikańczyków, to zechce tutaj wracać jak najczęściej… Na Dominikanie proponujemy Państwu wypoczynek w ekskluzywnych hotelach na : Wybrzeżu Południowym, Południowo-wschodnim, Półwysepie Samana oraz wybrzeżu północnym wraz z wycieczkami fakultatywnymi i prywatnym serwisem.