Portugalia

To tu na skraju Europy, gdzie ziemia spotyka Ocean leży kraj odkrywców – Portugalia. Zróżnicowanie środowiska naturalnego oraz bogactwo zabytków, będących świadectwem niegdyś imperium kolonialnego.

Najbardziej południową część ojczyzny Magellana i Vasco da Gamy zajmuje płaskowyż Algarve, nad którym góruje pasmo Serra de Monchique, obfitujący w termalne źródła i pokryty bujną roślinnością. Region ten, oddzielony przez wieki od reszty kraju, zachował odrębny charakter – bliższy kulturze muzułmańskiej niż europejskiej ze śladami obecności Rzymian, a później Maurów uwidocznił się szczególnie w miejscowej architekturze. Białe mury orientalnej zabudowy, zatopione w zieleni podzwrotnikowych roślin, silnie kontrastują z błękitem nieba i oceanu oraz czarno-ceglasto-żółtym wybrzeżem. Algarve to wioski rybackie, kolorowe łodzie i kutry rozłożone na złocistych plażach. To liczne zatoczki otoczone skałami o niezwykłych kształtach, kryjącymi najwspanialszy skarb tego regionu – plaże. Kolorytu tej ziemi dodają gaje figowe i pomarańczowe, od setek lat uprawiane w ten sam sposób. Życie toczy się tu wolno. Mieszkańcy kultywują wieloletnią tradycję codziennych spotkań w kawiarniach, tawernach i domach, by przy kawie, której parzenie jest rytuałem, porozmawiać i posłuchać nostalgicznych pieśni “fado”..

Wyspa Madera kołysze się na falach Oceanu Atlantyckiego i jedynie kaprys historii sprawił, że należy do Europy, a nie do znacznie bliższej (odległością i klimatem) Afryki. Jest niezwykłą mieszanką lądu i morza, słońca i deszczu oraz tropików i ostrego górskiego powietrza. Słynie z łagodnego klimatu, wyśmienitego wina, niezwykłego bogactwa egzotycznych kwiatów, owoców oraz nieziemskich krajobrazów z zapierającymi dech w piersi urwiskami i malowniczymi wodospadami.
To wyspa dla miłośników natury i aktywnego wypoczynku ale też i luksusu, gdyż najwięcej jest tu hoteli 4-ro i 5-cio gwiazdkowych.

Wyspa Porto Santo swą nazwę zawdzięcza portugalskim żeglarzom, których łodzie w wyniku burzy zostały zepchnięte do bezpiecznej zatoki. Dzięki temu przeżyli, a wyspę nazwali Święty Port. Przyjazny klimat wyspy przyciąga tu spragnionych słońca turystów. Piaszczyste plaże i zachody słońca sprawiają, że wyspę można określić mianem „kolebki romantyzmu”. Porto Santa leży 43 km na północny wschód od Madery. Pomimo bliskości większej wyspy, różni się od niej diametralnie za sprawą odmiennego krajobrazu. Spalona słońcem flora Porto Santo wygląda zupełnie inaczej niż zielona Madera, a jej południowa strona tworzy 10 kilometrowy pas piasku z wydmami i winnicami w tle.

Wyspy Deserstas i Selvagens kandydują do umieszczenia ich na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Azory idealnie nadają się dla osób poszukujących miejsc „z dala od tłumów”. Ten archipelag, złożony z dziewięciu wysp wulkanicznych, koncentruje ruch turystyczny głównie tylko na dwóch wyspach: Sao Miguel i Faial, co pozwala odnaleźć wymarzony spokój i ciszę. Na wyspach zachowały się liczne kratery wulkaniczne, w większości wypełnione przez jeziora, gorące źródła oraz niewielkie gejzery.

W Portugalii proponujemy wyjazdy wypoczynkowe z możliwością organizowania wycieczek fakultatywnych i krótkiego programu objazdowego. Wszystkie nasze oferty bazują na przelotach regularnymi liniami lotniczymi i prywatnym serwisem.

Szczegółowe informacje – nr. tel.+4822 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

boutigue
design/wyjątkowe
dla aktywnych

Vila Vita Parc 5*

Portugalia, Porches, Algarve

Ekskluzywny hotel,  położony jest na wysokim klifie, w pobliżu miasteczka Porches, skąd pochodzi słynna portugalska ceramika. Należy do  prestiżowej grupy The Leading Hotels of the World. Posiada kameralną, zatoczkową plażę otoczoną pomarańczowymi, stromymi ścianami klifu, charakterystycznego dla rejonu Algarve oraz piękny subtropikalny ogród. Na rozległym terenie do dyspozycji gości oddanych jest 180 pokoi o wysmakowanym wystroju wnętrz, z elementami architektury mauretańskiej. Odległość od lotniska w …

Vila Joya Boutique

Portugalia, Albufeira, Algarve

Hotel Vila Joya i Boutique Resorts, nawiązuje stylem do architektury mauretańskiej. Usytuowany na klifie, na malowniczym wybrzeżu Atlantyku, na południu Portugalii, w regionie Algarve, ok. 40 km od lotniska w Faro, 250 km od międzynarodowego lotniska w Lizbonie. Ten wielokrotnie nagradzany butikowy hotel otoczony jest ogrodem z palmami, cyprysami i pięknymi kwiatami; posiada również pole golfowe oraz Spa Joy Jung oferujące holistyczne i tradycyjne zabiegi …

Pine Cliffs A Luxury Collection Resort 5*

Portugalia, Albufeira, Algarve

Pine Cliffs to najpiękniej położony hotel w całym Alrgarve, w piniowym lesie, na malowniczym klifie, z którego roztacza się wspaniały widok na Ocean Atlantycki. Na cały kompleks składa się główny budynek hotelowy położony najbliżej plaży oraz część Pine Cliffs Residence położona tuż za budynkiem głównym w kameralnych pawilonach i rezydencjach zlokalizowana na ogromnym terenie, nieopodal pola golfowego. Niewątpliwym atutem kompleksu jest jego kilkukilometrowa, piaszczysta plaża …

Grande Real Santa Eulalia 5*

Portugalia, Albufeira

Hotel położony jest w miejscowości Albufeira przy pięknej piaszczystej plaży. Jest to jeden z niewielu hoteli, które posiadają wspaniały widok na morze połączony z dogodnym dostępem do plaży, gdyż nie jest położony na stromym klifie. W jego bliskim otoczeniu znajdują się restauracje, bary oraz lokalne sklepiki. Hotel składa się z trzypiętrowego budynku głównego oraz apartamentów położonych w kameralnych pawilonach w drugiej linii od plaży.

fly and drive
objazdowe
objazdowo-pobytowe

Kolory i Smaki Portugalii

Portugalia

to program w wersji „self-drive”. obejmujący najważniejsze atrakcje Portugalii z pięknie położonym europejskim miastem – Lizboną, malowniczymi drogami, licznymi plażami, zatoczkami i wypoczynkowymi miejscowościami. Program jest idealny zarówno dla par jak i rodzin z dziećmi. To także bardzo dobry program dla miłośników win i potraw lokalnych. Termin mogą Panstwo wybrać sami. Specjalnie dla Państwa wyselekcjonowaliśmy na tej trasie wyjątkowe miejsca noclegowe (zarówno o standardzie 4 …

Walentynki

Portugalia

Zapraszamy do Lizbony do pieciogwiazdkowego hotelu Wine & Books, położonego tuż obok kościoła Memoria, mniej znanej, ale niezwykle pięknej kaplicy w Lizbonie, zaprojektowanej przez włoskiego architekta Giovanniego Bibienna. Ten kameralny, urokliwy, butikowy hotel tworzy romantyczną atmosferę doskonałą na celebrowanie romantycznych walentynek.

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
VI-X
Język
portugalski
Wiza
ruch bezwizowy
Waluta
euro
Zdrowie
brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną
Elektryczność
gniazdka europejskie
Czas
minus 1 h
Pogoda Portugalia

To tu na skraju Europy, gdzie ziemia spotyka Ocean leży kraj odkrywców – Portugalia. Zróżnicowanie środowiska naturalnego oraz bogactwo zabytków, będących świadectwem niegdyś imperium kolonialnego. Najbardziej południową część ojczyzny Magellana i Vasco da Gamy zajmuje płaskowyż Algarve, nad którym góruje pasmo Serra de Monchique, obfitujący w termalne źródła i pokryty bujną roślinnością. Wyspa Madera kołysze się na falach Oceanu Atlantyckiego i jedynie kaprys historii sprawił, że należy do Europy, a nie do znacznie bliższej Afryki. Jest niezwykłą mieszanką lądu i morza, słońca i deszczu oraz tropików i ostrego górskiego powietrza. Położona w pobliżu Madery wyspa Porto Santo różni się od niej diametralnie za sprawą odmiennego krajobrazu. Spalona słońcem flora Porto Santo wygląda zupełnie inaczej niż zielona Madera, a jej południowa strona tworzy 10 km pas piasku z wydmami i winnicami w tle. Wyspy Deserstas i Selvagens kandydują do umieszczenia ich na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a Azory na których zachowały się liczne kratery wulkaniczne, w większości wypełnione przez jeziora, gorące źródła oraz niewielkie gejzery, idealnie nadają się dla osób poszukujących miejsc „z dala od tłumów”. Proponujemy Państwu wyjazdy wypoczynkowe z możliwością organizowania wycieczek fakultatywnych i krótkiego programu objazdowego. Wszystkie nasze oferty bazują na przelotach regularnymi liniami lotniczymi i prywatnym serwisem.