Indonezja

Indonezja to bajeczna kraina zdumiewających różnorodności i kontrastów. !!! Ten olbrzymi,wyspiarski kraj rozrzucony jest na ponad 17 tysiącach wysp. Każda wyspa jest odmienna w zwyczajach, tradycjach, budownictwie i przyrodzie. Obok 4.400 wulkanów, w większości wygasłych lub drzemiących, znaleźć tu można malownicze terasy ryżowe, tropikalne lasy deszczowe, piękne rafy koralowe oraz niezwykłe bogactwo rzadkich gatunków fauny i flory – z orangutanami i waranami z Komodo na czele. Do najczęściej odwiedzanych przez turystów wysp zaliczyć można Bali, Lombok, Jawę i Sulawesi.
Każdy znajdzie tu coś dla siebie : Bali od setek lat kultywuje swoją odrębność, co widać w mniejszym lub większym stopniu na każdym kroku. Według dawnego manuskryptu opisującego stworzenie Świata Bali spoczywa na grzbiecie gigantycznego żółwia Bedawang, który unosi się na falach oceanu. To jedno z najbardziej uduchowianych miejsc na świecie. Zadziwia bogactwem świątyń,rytuałów i tradycyjnych dzieł sztuki. Na wyspie panuje radosny styl życia, a cechami mieszkańców jest serdeczne nastawienie, głęboko zakorzenione wierzenia i kult zmarłych. Na wschód od Bali (20 min. lotu), położona jest Wyspa Lombok, o której mówi się, że jest jak Bali kilkadziesiąt lat temu – nie dotarło tu jeszcze tak wielu turystów, jest spokojniej i ciszej, a znaleźć tu można ciekawe miejsca do obejrzenia – świątynie islamskie i hinduskie, pałace, tradycyjne wioski znane z garncarstwa i tkactwa. Turystów przyciągają również koralowe wysepki Gili otoczone barwnymi rafami koralowymi, stwarzającymi doskonałe warunki do snurkelingu i nurkowania.

W Indonezji proponujemy programy objazdowe szyte na miarę jak również programy pobytowe na Bali, Lomboku, Gili z możliwością organizowania wycieczek fakultatywnych. Wypoczynek na Bali warto połączyć z 4-dniowym zwiedzaniem tej wyspy lub w połączeniu z wysepkami Gili, Lombokiem lub 3-4-dniowym rejsem na wyspy archipelagu Komodo. Programy, terminy i długość wyjazdu jest dowolna i dostosowywana jest do Państwa potrzeb. Oferujemy prywatne transfery oraz przewodników na wyłączność.

Szczegółowe informacje – nr.tel. +4822 633-77-79

WYBIERZ CEL TWOJEGO WYJAZDU

Nihi Sumba 5*

Indonezja, Wyspa Sumba

Hotel Nihi znajduje się na małej indonezyjskiej wyspie Sumba, oferującej niezwykle fascynującą kulturę plemienną i liczne lokalne tradycje, piękne plaże i tropikalny klimat. Ten pięciogwiazdkowy hotel w wielu turystycznych czasopismach opisywany jest jako raj na ziemi. Plaża przy hotelu zajęła 17 miejsce w rankingu “CNN World’s 100 best beaches”. Ogromną zaletą pięknej plaży o czystym, jasnym piasku oraz lazurowej wody, wzdłuż której występują formacje skalne i …

Hanging Gardens Boutique 5*

Indonezja, Okolice Ubud, Bali

Nieopodal artystycznego centrum Bali – Ubud, w sercu lasu deszczowego zlokalizowany jest kameralny hotel Hanging Gardens. Swoją nazwę “Wiszące Ogrody” zawdzięcza niesamowitemu położeniu na stromym zboczu doliny. Goście każdej willi mogą podziwiać niezapomniane widoki zarówno z tarasu swojego pokoju, jak i z pięknie wtopionych w przyrodę kaskadowo położonych basenów infinity. Doskonały serwis, dbałość o szczegóły, naturalny budulec oraz balijskie motywy sprawiają, że jest to miejsce …

Grand Hyatt Bali 5*

Indonezja, Nusa Dua, Bali

Jeden z najlepszych i największych luksusowych hoteli na Bali, posiada 648 pokoi. Położony jest tuż przy najatrakcyjniejszej plaży Nusa Dua w pięknym ogrodzie. Hotel łączy w sobie elementy tradycyjnej balijskiej architektury z nowoczesnym i komfortowym wyposażeniem. Budynki wkomponowane są w tropikalną roślinność.

Laguna Beach Resort & Spa 5*

Indonezja, Nusa Dua, Bali

Jeden z najlepszych i najbardziej luksusowych hoteli na Bali, należący do międzynarodowej sieci Starwoodhotels. Położony jest w centrum Nusa Dua, tuż przy plaży. Budynki wkomponowane są w piękną tropikalną roślinność i otoczone basenami w kształcie laguny. Polecany dla osób szukających ciszy i wypoczynku w spokojnym i urokliwym otoczeniu.

The St. Regis Bali Resort 5*

Indonezja, Nusa Dua, Bali

Luksusowy hotel położony przy najpiękniejszej plaży na Bali w rejonie Nusa Dua. Posiada 123 suite i willi położonych na 9-hektarowym terenie w otoczeniu bujnej tropikalnej roślinności i naturalnej krystalicznej laguny o pow. 1000 m2, w której można pływać. Nad doskonałym serwisem gości zakwaterowanych w willach czuwają butlerzy dostępni 24 h na dobę. Posiada 3 wyśmienite restauracje oraz 2 bary, a także doskonałe Remede Spa.

Four Seasons Bali at Jimbaran Bay 5*

Indonezja, Jimbaran, Bali

Jeden z najbardziej malowniczo położonych hoteli na Bali. Wybudowany został na zboczu wzgórza w Zatoce Jimbaran, skąd można podziwiać niezapomniane zachody słońca. Składa się ze 147 niezależnych willi krytych strzechą, każda z prywatnym basenem i odgrodzonym kamiennym murkiem ogrodem pozwalającym na większą prywatność i kameralną atmosferę. Położony jest przy 2 plażach: Coconut Grove to spokojna plaża przeznaczona wyłącznie dla gości hotelu, z komfortowymi leżankami z …

Hotel Melia Bali 5*

Indonezja, Nusa Dua, Bali

Luksusowy hotel położony w centrum miejscowości Nusa Dua przy pięknej, piaszczystej plaży. Otoczenie hotelu tworzą ogrody pełne stawów z kwiatami lotosu i kamiennymi posągami bogów. Hotel słynie z dbałości o ptaki, dysponując pokaźną kolekcją tropikalnych gatunków. W pobliżu hotelu znajduje się centrum miejscowości Nusa Dua z barami, restauracjami i sklepami. W pobliżu dostępne dla gości 18-dołkowe pole golfowe.  Hotel oferuje 500 pokoi rozmieszczonych w budynkach …

Puri Santrian Beach Resort & Spa 4*+

Indonezja, Sanur, Bali

Hotel położony jest bezpośrednio przy długiej, piaszczystej plaży w Sanur, na południowo-wschodnim krańcu Bali. Przeznaczony jest dla osób szukających niewielkich, kameralnych hoteli w lokalnym stylu oraz ceniących ciszę i spokój. Prowadzony jest przez balijską rodziną, przez co można w nim zaznać domowej i ciepłej atmosfery. Dzięki swojemu charakterowi hotel cieszy się popularnością wśród nowożeńców. Posiada specjalną pływającą platformę, na której można zawrzeć związek małżeński.

dla aktywnych
objazdowe
objazdowo-pobytowe

Duchy Bali, Wulkany Jawy, Smoki Komodo

Indonezja

Program łączy trzy bardzo urozmaicone wyspy:  duchowe Bali z pięknymi terasami ryżowymi, charakterystycznymi świątyniami i plażami; Jawę – z wulkanami Bromo i Ijen oraz wspaniałymi świątyniami Borobudur i Prambanan oraz wyspę Komodo, gdzie proponujemy niezapomniany  rejs w baśniowej scenerii i tropienie słynnych smoków z Komodo. Program może być dowolnie zmodyfikowany i dostosowany do Państwa potrzeb i oczekiwań. Termin, ilość osób oraz standard zakwaterowania jest dowolny. …

Jawa - Bali

Indonezja

Program na bazie prywatnego serwisu. Przewodnik w języku angielskim do wyłącznej dyspozycji klienta. Ilość osób, termin, standard zakwaterowania dowolna. Program można modyfikować wg. potrzeb i życzeń klienta. W celu rezerwacji, wyceny oraz ewentualnych pytań prosimy o kontakt: tel. 22 633-77-79

nurkowanie
rejs

INFORMACJE O KRAJU

Kiedy jechać
V-X
Język
bahasa indonesia
Wiza
ruch bezwizowy
Waluta
rupia indonezyjska
Zdrowie
brak obowiązkowych szczepień. Szczepienia zalecene: błonica, tężec, dur brzuszny, wirusowe zapalenie wątroby A i B, japońskie zapalenie mózgu. W przypadku szczepień zalecanych prosimy o kontakt z najbliższą stacją epidemiologiczną. Przy wyjazdach poza Bali i Jawę zalecana profilaktyka antymalaryczna.
Elektryczność
gniazdka europejskie
Czas
Zimą: Jawa - plus 6h, Bali - plus 7h. Latem o godzinę mniej.
Pogoda w Indonezji

Indonezja to bajeczna kraina zdumiewających różnorodności i kontrastów. !!! Ten olbrzymi,wyspiarski kraj rozrzucony jest na ponad 17 tysiącach wysp. Każda wyspa jest odmienna w zwyczajach, tradycjach, budownictwie i przyrodzie. Obok 4.400 wulkanów, w większości wygasłych lub drzemiących, znaleźć tu można malownicze terasy ryżowe, tropikalne lasy deszczowe, piękne rafy koralowe oraz niezwykłe bogactwo rzadkich gatunków fauny i flory – z orangutanami i waranami z Komodo na czele. Do najczęściej odwiedzanych przez turystów wysp zaliczyć można Bali, Lombok, Jawę i Sulawesi. Każdy znajdzie tu coś dla siebie! W Indonezji proponujemy programy objazdowe “szyte na miarę” jak również programy pobytowe na Bali, Lomboku, Gili z możliwością organizowania wycieczek fakultatywnych.  Programy, terminy i długość wyjazdu jest dowolna i dostosowywana jest do Państwa potrzeb. Oferujemy prywatne transfery oraz przewodników na wyłączność.