Anjajavy, le Lodge

Madagaskar, Półwysep Anjajavy
Boutique
Plaża
Natura
Wille
Windsurfing
O hotelu
Wyjątkowo kameralny hotel Anjajavy le Lodge, należący do prestiżowej grupy hoteli Relais & Chateaux, położony jest na zachodnim wybrzeżu Madagaskaru bezpośrednio przy dzikich, piaszczystych plażach oceanu z turkusową wodą. Do hotelu można dotrzeć wyłącznie awionetką z Antananarywy. Hotel nie posiada połączenia drogą lądową z żadną miejscowością, istnieją jedynie nieoznaczone ścieżki biegnące wśród tropikalnej dżungli okalającej hotel. Jego otoczenie to zatem istny raj dla miłośników przyrody. Tutejsze lasy zamieszkują lemury sifaka, kameleony i iguany.
Na terenie hotelu znajduje się także zaprojektowana przez Camille Muller, paryską architekt krajobrazu, Oaza zwana Ogrodem Edenu. Na jego obszarze znaleźć można aż 1800 gatunków roślin, z których znaczna część to endemity. Dzięki doskonałemu klimatowi na Półwyspie Anjajavy deszcze padają tu niemal wyłącznie w lutym, dzięki czemu podróż można planować przez większą część roku. Półwysep Anjajavy został uznany przez organizację WWF za jedno z kluczowych miejsc z punktu widzenia ochrony środowiska, a luksusowy Lodge aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz ochrony przyrody, a także współpracuje z lokalnymi społecznościami w zakresie zrównoważonego rozwoju. Znajduje się w nim ośrodek zatrudniający i szkolący przewodników, strażników leśnych i tropicieli. Jego zespół przeciwdziała kłusownictwu i promuje postawy proekologiczne.

Zwiedzając okolicę, można zobaczyć ciekawe zerodowane formacje wapienne, np. wapieni koralowcowych, które są punktem rozpoznawczym Madagaskaru. Warto wybrać się do jaskini Sakalava, która jest znana z pięknych stalagmitów i stalaktytów. Wszystkie te atrakcje są proponowane przez obsługę hotelu.

W sercu posiadłości znajduje się urokliwy staw otoczony lokalną roślinnością, która przyciąga nektarniki pstrobrzuche, zimorodki czarnodziobe i muchodławki białoskrzydłe. Jest to doskonałe miejsce na zjedzenie kolacji ugotowanej ze świeżych składników. Można jednak smakować pysznych specjałów również w restauracji lub na plaży.

Hotel łącznie posiada 25 ekskluzywnych willi zwróconych w stronę morza, zbudowanych z tutejszego drzewa różanego. Wszystkie posiadają przestronne tarasy i są położone kilka kroków od plaży. Popływać można w basenie bez krawędzi ze słoną wodą o długości 200 m.
Kategoria
4*
Lokalizacja
1 godz. 40 min lotu prywatnym samolotem z Antananarywy
Pokoje

willa dwupoziomowa, z widokiem na morze. Składa się z salonu, sypialni i łazienki z wanną znajdującej się na parterze oraz pokoju wypoczynkowego na piętrze. Wille są klimatyzowane.

Do dyspozycji
restauracja, bar basen, butik, masaże, internet bezprzewodowy i telewizja satelitarna dostępne są w budynku głównym. Hotel organizuje wycieczki do jaskiń, lokalnych wiosek, nocne trekingi do dżungli, wycieczki w celu obserwacji ptactwa oraz rejsy przy zachodzie słońca, na bezludne plażę i do Zatoki Moromba
Sporty i aktywności
snorkeling, katamarany, kajaki, siatkówka plażowa, badminton, bilard, narty wodne, połowy ryb, rowery górskie, obserwacja dzikiej przyrody, wędrówki pośród natury, windsurfing, standup paddleboarding, wycieczki łodziami, wizyty w okolicznych wioskach, petanka
Najlepsza pora
od maja do września
Galeria hotelu
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego