Madagaskar - wyprawa na północ

Madagaskar
Madagaskar - wyprawa na północ
Zapraszamy na wyprawę w mniej znane wśród turystów północne rejony Madagaskaru, w okolice porośniętego palmami, paprociami i dzikimi orchideami Parku Narodowego Amber Mountain, w którym możemy spotkać siedem gatunków lemurów, kolorowe kameleony, gekony i różnorodne gatunki ptaków. Następnie wizyta w Red Tsingy, zwanym też Tsingy Rouge - pośród geologicznych czerwonych formacji skalnych, które ulegając erozji przez tysiące lat uzyskały niezwykle malownicze kształty. Dla amatorów rejsów proponujemy pobyt nad jeziorem Anjavy, gdzie odbędzie się rejs tradycyjną łodzią canoe, w czasie którego mamy szansę spotkać różnorodne gatunki ptaków, takie jak czaple i zimorodki oraz piękne kolorowe motyle. Dla aktywnych polecamy wspinaczkę do jaskini Mandresy tsingy-tsingy, z pięknymi formacjami stalaktytów i stalagmitów. Na zakończenie podróży przygotowaliśmy wypoczynek pośród fantastycznych piaszczystych plaż Nosy Be lub niewielkiej, rajskiej wysepki Tsarabanjiny.

W naszych programach proponujemy prywatny serwis z przewodnikiem/kierowcą do Państwa dyspozycji. Termin i długość pobytu dostosujemy do Państwa oczekiwań.
Trasa programu
ANANTANARIVO - ANDASIBE - DIEGO SUAREZ - THE 3 BAYS - MONTAGNE D'AMBRE - RED TSINGY - IHARANA - JEZIORO ANJAVY - GREY TSINGY - JASKINIA MANDRESY - ANKARANA - AMBANJA - ANKIFY - NOSY BE
Ilość dni
14
Najlepsza pora
maj - październik
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Przelot na trasie Warszawa - Anantanarivo (z przesiadką). Następnego dnia przylot do Anantanarivo, powitanie na lotnisku i transfer do hotelu, czas na odpoczynek po podróży.
Śniadanie w hotelu, następnie transfer na lotnisko. Przelot na trasie: Tana/Diego Suarez. Po przylocie spotkanie na lotnisku z przewodnikiem-kierowcą, zwiedzanie okolicy z trzema pięknymi zatokami, następnie przejazd wzdłuż zatoki Diego, spacer po pięknej plaży, czas na relaks i kąpiel. Na zakończenie przejazd do Joffre Ville. Dystans: 90 km, Czas przejazdu ok. 4h, Czas lotu ok. 1h15, Czas pieszej wycieczki ok. 3h. Lunch w formie pikniku na trasie. Kolacja i nocleg w lodży.
Po śniadaniu, wyjazd z lokalnym przewodnikiem do pierwszego Parku Narodowego na Madagaskarze - Amber Mountain, porośniętego palmami, paprociami, dzikimi orchideami i rzadkimi gatunkami drzew. W parku mamy szansę spotkać siedem gatunków lemurów, kolorowe kameleony, gekony i różnorodne gatunki ptaków. Spacer po parku trwa od ok. 2h do 4h i odbywa się w grupach. Kolacja i nocleg w lodży.
Dzisiejszy dzień jest poświęcony na zwiedzanie Red Tsingy. Rankiem wyjazd z Joffre Ville w kierunku wioski Mahamasina. Po drodze przystanek w niezwykłym miejscu zwanym Red Tsingy lub Tsingy Rouge - pośród geologicznych czerwonych formacji skalnych, które ulegając erozji przez tysiące lat uzyskały niezwykle malownicze kształty. Dojazd odbywa się wyboistą drogą. Następnie przejazd do Mahamasiny. Dystans ok. 250 km. Czas przejazdu ok. 5h. Kolacja i nocleg.
Po śniadaniu wyjazd nad jezioro Anjavy, rejs tradycyjną łodzią canoe, w czasie rejsu mamy szansę spotkać różnorodne gatunki ptaków (czaple, zimorodki, dziwogony) i kolorowe motyle. Wspinaczka do jaskini Mandresy tsingy-tsingy, z pięknymi formacjami stalaktytów i stalagmitów. Po drodze mamy możliwość podziwiania pięknego panoramicznego widoku na okolicę. Spacer odbywa się wytyczonym szlakiem, z drabinami, mostami i poręczami. W czasie spaceru możliwość spotkania lemurów, motyli, ptaków i bezkręgowców. Ta część programu zaczyna się od wyjścia pieszo lub rejsu z lodży. Powrót do lodży na lunch. Następnie czas na wypoczynek i relaks. W godzinach wieczornych przejście przez masyw Tsingy do klifu, po drodze poszukiwanie zwierząt żerujących nocą. Dystans: 30 min. rejsu pirogiem, ok. 4h pieszo przed południem, ok. 1h wieczorny spacer. Kolacja i nocleg.
Po śniadaniu wyjazd na południe, przejazd przez rejon Ambilobe z plantacjami orzechów nerkowca, kawy, kakao i ylang-ylang. Po przyjeździe do portu Ankify zaokrętowanie na pokładzie łodzi i rejs ok. 45 min do Nosy Be. Dystans ok. 250 km, czas przejazdu ok. 6h i ok. 45 min. rejsu. Wypoczynek w hotelu w rejonie Nosy Be (hotele 3 i 4-gwiazdkowe) lub na niewielkiej okolicznej wyspie Tsarabanjina (luksusowe wille/all inclusive).
Wypoczynek w Nosy Be lub na wyspie Tsarabanjina. Możliwość korzystania z różnorodnych aktywności na wyspie: sporty wodne, połowy, wycieczki na okoliczne wyspy. Spędzanie czasu we własnym zakresie.
Śniadanie w hotelu, następnie rejs do Nosy Be (w przypadku pobytu na Tsarabanjina). Transfer na lotnisko i wylot do Polski (możliwe przeloty z Nosy Be przez Addis Abebę lub przelot do Anantanarivo i dalej do Europy. W przypadku lotów przez stolicę Madagaskaru 1 dodatkowy nocleg w Anantanarivo). Przylot do Polski wg rozkładu lotów linii lotniczej (zazwyczaj kolejnego dnia).
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego