Al Baleed Resort Salalah by Anantara

Oman, Salala
Plaża
Wille
SPA
Natura
Dla rodzin
Dla aktywnych
O hotelu
Pierwszy w okolicach Salali  luksusowy hotel oferujący wille z basenami. Usytuowany jest w malowniczym miejscu pomiędzy laguną, a prywatną plażą. Zachwyca architekturą przypominającą omańską nadmorską twierdzę.

Pokoje, ekskluzywne suity i luksusowe wille są urządzone w eleganckim stylu i nawiązują estetyką do najlepszych omańskich tradycji. Położone są w ogrodach, a niektóre z nich usytuowano bezpośrednio przy plaży.

W kilku restauracjach można skosztować wybornych dań kuchni śródziemnomorskiej, azjatyckiej i arabskiej  przygotowanych z lokalnych składników, które są pozyskiwane z tropikalnych plantacji. Organizowane są ponadto lekcje gotowania, podczas których goście mogą zgłębić tajniki przygotowywania specjałów tajskich i arabskich. Miłośnicy wina mogą natomiast wziąć udział w degustacji.

Odpocząć można w basenie bez krawędzi o długości 44 m, wokół którego rozstawiono leżaki. Okoliczne wody sprzyjają wędkowaniu (karanksy, tuńczyka, żaglicę, doradę, makrelę lub seriolę). W czasie luksusowych rejsów można obserwować delfiny, które często odwiedzają wybrzeże.

Luksusowe hotelowe Spa zaprasza na antyczne, omańskie rytuały upiększające, tajskie masaże i oczyszczające zabiegi w tradycyjnym hammamie.

W okolicy znajduje się park archeologiczny Al Balid. Warto wybrać się na wycieczkę np. do rezerwatu przyrody na płaskowyż położony na wysokości 1700 m n.p.m na masywie Dżabal Samhan, gdzie wytyczono trasy do trekkingu wiodące pośród róż pustyni i dracen. Warto również zwiedzić zabytkowe miasto Taqah z pięknym zamkiem, antyczne ruiny miasta Sumhuram oraz zobaczyć 2 zapierające dech w piersiach leje krasowe.
Kategoria
5*
Lokalizacja
Al Balid, na południowym wybrzeżu Omanu, 15 minut jazdy z lotniska w Salali
Pokoje

136 pokoi i luksusowych willi: Deluxe Garden View Room, Premier Sea View Room, Deluxe Beach View Room, One Bedroom Garden View Villa, One Bedroom Lagoon View Villa, One Bedroom Beach Villa, One Bedroom Garden View Pool Villa, One Bedroom Lagoon View Pool Villa, One Bedroom Beach Pool Villa, Two Bedroom Garden View Pool Villa, Three Bedroom Royal Beach Villa.

Do dyspozycji
3 restauracje i bary, Spa (rytuały upiększające, masaże tajskie, zabiegi ajurwedyjskie, hammam, 5 pokoi zabiegowych), basen bez krawędzi, Wi-Fi, lekcje gotowania, degustacja wina, kino pod gwiazdami, kluby dla dzieci i młodzieży, możliwość organizacji prywatnych posiłków
Sporty i aktywności
sporty wodne, centrum fitness, joga, tenis i badminton, łowienie ryb
Najlepsza pora
od października do kwietnia
Galeria hotelu
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego