Fortece, Oazy i Kultura

Oman
Fortece, Oazy i Kultura
„Fortece, oazy i kultura ” to program obejmujący najważniejsze atrakcje północnej części  Królestwa Omanu z pięknie położoną nadmorską stolicą kraju Muscatem, zabytkowymi XII-wiecznymi opuszczonymi fortecami, bajkową pustynią o niezwykłym pomarańczowym kolorze o zachodzie słońca, oazami położonymi pośród wysokich gór, z których wypływają źródła krystalicznie czystej wody.   Termin, ilość osób oraz standard zakwaterowania jest dowolny i ograniczony tylko dostępnością hoteli w poszczególnych miejscach. Specjalnie dla Państwa wyselekcjonowaliśmy na tej trasie wyjątkowe miejsca noclegowe, luksusowe namioty na pustyni, niezwykle malowniczo położone hotele w górach. Na zakończenie proponujemy dowolną ilość noclegów w jednym z hoteli,  przy pięknej piaszczystej plaży.   Program realizowany jest samochodem z kierowcą -przewodnikiem anglojęzycznym na całej trasie objazdu.  Jeżeli są Państwo zainteresowani wyceną w konkretnym terminie prosimy o kontakt nr. tel. 22 633-77-79
Rodzaj programu
objazdowy lub objazdowo-pobytowy
Trasa programu
MUSCAT – BARKA (TARG RYBNY) – NAKHL – RUSTAQ – WIOSKA AL. WAKKAN – NIZWA – AL. HAMRA – BAIT AL. SAFAH – BAHLA – JABREEN - FORT NIZWA – JABEL AKHDAR – BIRAKAT AL. MAUZ – WAHIBA SANDS – THE INLAND TOWNS – WADI BANI KHALID – RAS AL. HADD – SUR – WADI TIWI – BIMAKH SINKHOLE – WADI DAYQAH – QURIYAT
Ilość dni
7
Najlepsza pora
listopad, marzec
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Przelot do stolicy kraju Muscatu z przesiadką wg rozkładu linii lotniczej. Transfer do hotelu i wypoczynek po podróży.
Zwiedzanie stolicy Sułtanatu Omanu z przewodnikiem, w programie: Wielki Meczet – ogromny, nowoczesny meczet będący przykładem islamskiej architektury, przez wielu uważany za jeden z najpiękniejszych budowli tego typu na świecie, z pięknym, mogący pomieścić ponad sześć tysięcy wiernych. Wnętrze oświetlają żyrandole z wykonane z kryształów Swarowskiego, pokryte 14 karatowym złotem, największy z nich waży aż 11 ton. Posadzkę pokrywa gigantyczny, ręcznie tkany ozdobny dywan. Następnie wizyta w kameralnym Muzeum Historii Naturalnej, z przykładami tutejszej flory i fauny, Operze Królewskiej, w której odbywają się spektakle lokalnych i zagranicznych artystów oraz Centrum Amouage, gdzie znajdziemy perfumy najbardziej luksusowych światowych marek.
Po śniadaniu wyjazd na targ rybny Barka, który jest zlokalizowany na plaży, w miejscu, gdzie łodzie lokalnych rybaków dopływają na plażę. Sprzedaje się tam najświeższe ryby, tuż po połowach, jeszcze żywe. Doświadczeni rybacy oprawiają ryby na miejscu w niezwykle sprawny sposób. Następnie przejazd w kierunku zabytkowego fortu Nakhl, zwanego również AL. Hazm, jednego z najsłynniejszych w regionie, wyremontowanego w 1990 roku z inicjatywy Sułtana Omanu. Następnie przejazd w kierunku Rustaq, będącego w przeszłości stolicą kraju. Najciekawszym zabytkiem miasta jest duży, trzypoziomowy fort rozbudowywany przez wiele lat, w skład którego wchodzą cztery wieże, meczet oraz budynki mieszkalne. Następnie wyjazd do wiecznie zielonego miasteczka Wakkan położonego na zboczach pośród palm. Nocleg w okolicach Nizwy.
Wyjazd w kierunku górskiego miasteczka Al Hamra, z tradycyjnymi zabudowaniami, wizyta w Bait as Safah, odrestaurowanym domu, gdzie poznamy metody mielenia kawy i produkcji mąki oraz tradycyjnego wypieku chleba.
Wyjazd w rejon pustyni Wahiba, po drodze przejazd przez malownicze pasmo górskie Jebel Akhdar. Wjazd w góry rozpoczyna się w wiosce Bikat al Mawz z zabytkową zabudową oraz XVII-wiecznym meczetem. W czasie 36-kilometrowej wspinaczki samochodem na płaskowyż, na wysokość ok. 2000 m.n.p. podziwianie niezwykle pięknych widoków. Następie przejazd na pustynię Wahiba, gdzie nadal można spotkać żyjących tu Beduinów w tradycyjnych domach/namiotach. Wizyta w jednym z lokalnych domostw, możliwość wypicia tradycyjnej kawy, zrobienia ozdoby z henny oraz zakupu rękodzieła, z którego utrzymują się tutejsze rodziny. Następnie przejazd samochodem terenowym po pustynnych wydmach i nocleg na pustyni, w komfortowym kempingu.
Przejazd w kierunku pięknej oazy Wadi Bani Khalid położonej pośród gór, między którymi płyną górskie potoki krystalicznie czystej wody. Oaza jest bujnie porośnięta wysokimi palmami i lokalną roślinnością. Możliwość kąpieli w błękitno-zielonych oczkach wodnych (należy zabrać stroje kąpielowe). Po drodze przejazd przez tradycyjne miasteczka, z zabytkowymi budynkami, meczetami, wieżami strażniczymi, lokalnymi targowiskami, wizyta w Muzeum w Al Kamil – odnowionej posiadłości rodzinnej pełnej tradycyjnych przedmiotów zebranych przez mieszkająca tu rodzinę. Po przystanku w muzeum kontynuacja podróży do Wadi Bani Khalid, po drodze mijamy meczet zwieńczony 52 kopułami.
Po śniadaniu wyjazd w kierunku portowego miasta Sur, stolicy regionu Sharqiya, który pełnił niegdyś bardzo ważną rolę jako port handlowy. Tu spotykali się kupcy z Indii i Wschodniej Afryki . Obecnie miasto słynie z budowy łodzi zwanych Dhow. Kolejno przejazd do Wadi Tiwi, niezwykłej górskiej oazy na pustyni, położonej pośród malowniczych skał, pomiędzy którymi przepływa rzeka. Następnie przystanek przy Bimah Sinkhole, naturalnym oczku wodnym położonym głęboko w ziemi pośród skał, możliwość kąpieli w krystalicznej wodzie. Przejazd do hotelu w Muskacie. Odpoczynek po podróży, możliwość przedłużenia pobytu nad morzem o dowolną ilość nocy.
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego