Zielona Kostaryka

Kostaryka
Zielona Kostaryka
Zapraszamy w najpiękniejsze rejony Kostaryki, z wyniosłymi wulkanami, których zbocza pokryte są bujną roślinnością, w tym wiecznie zielonymi plantacjami kawy, z malowniczymi wodospadami, z krystalicznie czystą wodą. Dla amatorów dzikiej natury proponujemy wyprawę do słynnego Parku Narodowego Tortuguero z niezwykłą przyrodą, i różnorodnymi gatunkami chronionych zwierząt, w tym z 3 gatunkami żółwi, iguanami, wyjcami, krokodylami, ogromną różnorodnością ptaków (ponad 300 gatunków). Kostaryka jest krajem o jednej z najwyższych bioróżnorodności na świecie, co z bardzo proekologicznym podejściem do natury sprawia, że jest wyjątkowym miejscem do podglądania przyrody. Na zakończenie podróży proponujemy wypoczynek na półwyspie Nicoya, nad Oceanem Spokojnym, w pięknym niezadeptanym przez turystów miejscu.
Program oferowany jest z prywatnym serwisem przewodnika/kierowcy (język angielski lub hiszpański), prywatnymi wycieczkami i transferami (poza pakietem w parku Tortuguero, tam oferowany jest tylko serwis grupowy). Termin wyjazdu jest dowolny. Możliwość modyfikacji trasy oraz standardu hoteli wg Państwa preferencji.

Trasa programu
SAN JOSE - WULKAN POAS - WODOSPADY LA PAZ - TORTUGUERO - WULKAN ARENAL - MONTEVERDE - PÓŁWYSEP NICOYA
Ilość dni
15
Najlepsza pora
listopad - kwiecień
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Przelot na Kostarykę wybranymi liniami lotniczymi wg rozkładu (z przesiadką). Po przylocie powitanie na lotnisku i prywatny transfer do hotelu. Wyżywienie: brak Zakwaterowanie: Studio Hotel**** Czas transferu ok. 25 min.
Po śniadaniu wycieczka na wulkanu Poas, która wiedzie malowniczą trasą przez plantacje kawy. Spacer wśród tropikalnej roślinności do głównego krateru wulkanu usytuowanego na wysokości 2.400 m n.p.m. (o średnicy 1,3 km, i głębokości 300 metrów – to największy krater na świecie), w którego wnętrzu można podziwiać błękitne jezioro. Przejazd do La Paz Waterfall Garden – pięknego parku, gdzie można podziwiać wodospady El Tempo, Magia Blanca, Encantada oraz La Paz, ogród motyli z egzotycznymi i bajecznie kolorowymi motylami oraz park orchidei. Lunch na terenie parku. Powrót do hotelu. Wyżywienie: śniadanie, lunch Zakwaterowanie: Studio Hotel
Wczesnym rankiem wyjazd do Parku Narodowego Tortuguero usytuowanego we wschodniej części Kostaryki, na wybrzeżu Morza Karaibskiego (transfer grupowy busem i łodzią). Rejs rzeką wśród pięknej tropikalnej roślinności do serca parku. Zakwaterowanie w lodży, następnie lunch. Po południu wizyta w wiosce Tortugeuro położonej w parku, między kanałami płynącymi przez las tropikalny, a Morzem Karaibskim. Spacer po wiosce zamieszkałej przez około 600 mieszkańców, gdzie jedynym środkiem lokomocji są łodzie. Kolacja i nocleg lodży. Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja Zakwaterowanie: Evergreen Lodge*** (na terenie parku nie ma luskusowego zakwaterowania). Czas podróży: ok. 3,5h-110km lądem, ok. 1h łodzią.
Po śniadaniu grupowy spacer z przewodnikiem wśród gęstej tropikalnej roślinności. Podczas wędrówki możliwość obserwacji wielu gatunków roślin tropikalnych, owadów, płazów i gadów i przy odrobinie szczęścia ssaków. Powrót do lodży na lunch. Po południu rejs po kanałach Tortuguero (gupowy), w poszukiwaniu zwierząt w ich naturalnym środowisku. Kolacja, nocleg w lodży. Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja Zakwaterowanie: Mawamba Lodge lub Evergreen Lodge***
Po śniadaniu transfer w okolice wulkanu Arenal (rejs łodzią grupowy). Zakwaterowanie w niezwykłym hotelu, na terenie którego znajdują się gorące źródła, w których można się zrelaksować i odpocząć po podróży. Wulkan Arenal jest najbardziej aktywnym wulkanem Kostaryki i jednym z najaktywniejszych na świecie. Góruje majestatycznie nad płaskim terenem, przez co jest widoczny z odległości kilkudziesięciu kilometrów. Do atrakcji tego obszaru należy również zaliczyć gorące źródła Tabacon, których woda jest naturalnie podgrzewana przez wulkan. Wyżywienie: śniadanie Zakwaterowanie: Volcano Lodge**** Czas przejazdu: 2,5h transfer grupowy i 2,5h prywatny (łącznie ok. 5h).
Po śniadaniu spacer po zawieszonych w koronach drzew mostach, w środku soczyście zielonego lasu. Następnie piesza wędrówka u podnóża wulkanu wśród wielkich pokładów lawy pochodzących z ostatniej potężnej erupcji z 1991 roku. Szlak wiedzie także przez las tropikalny, gdzie można spotkać wielobarwne ptaki charakterystyczne dla Kostaryki (tukany, papugi, czarne sępy) oraz głośne małpy – wyjce. Powrót do hotelu lub wizyta w gorących źródłach Tabacon (płatne dodatkowo). Wyżywienie: śniadanie Zakwaterowanie: Volcano Lodge****
Przejazd jedną z najbardziej malowniczych tras w Kostaryce do Rezerwatu Lasów Mgielnych Monteverde. Podróż odbywa się łodzią przez jezioro Arenal (serwis grupowy), a następnie szutrową drogą przez sielankową krainę pokrytą pagórkami i urokliwymi łąkami. Zakwaterowanie w Monteverde w kameralnych hotelu. Wieczorem czas wolny lub OPCJONALNIE tuż przed zapadnięciem zmroku wycieczka do rezerwatu. Jest to pora, kiedy do życia budzi się większość tutejszych nocnych gatunków zwierząt: mrówkojady, pancerniki, szopy pracze, jeżozwierze. Powrót do hotelu na nocleg. Wyżywienie: śniadanie Zakwaterowanie: Family Trapp Lodge**** Czas przejazdu ok. 2h40 min.
Spacer po Rezerwacie Monteverde. Można podziwiać tutejsze ptactwo oraz soczyście zieloną roślinność. Żyją tu m.in. kolibry, wyjce oraz przepiękne zielone ptaki z długimi ogonami – kwezale herbowe. Po południu powrót do hotelu. Dla chętnych (dodatkowo płatne) wizyta w Rezerwacie Selvatura, gdzie znajduje się mosty zawieszone w koronach drzew na wysokości 30 metrów nad ziemią, skąd rozpościerają się fantastyczne widoki. Niezapomnianym przeżyciem będzie canopy tour czyli przemieszczanie się na linach z jednego drzewa na drugie. Wyżywienie: śniadanie Zakwaterowanie: Family Trapp Lodge****
Po śniadaniu prywatny transfer do hotelu położonego nad Oceanem, w południowej części Półwyspu Nicoya. Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Wyżywienie: śniadania. Zakwaterowanie: Hotel Tango Mar 4* (hotel butikowy). Czas transferu ok. 4h, 200 km.
Wypoczynek nad Oceanem. Wyżywienie: śniadania. Zakwaterowanie: Hotel Tango Mar 4* (hotel butikowy).
Po śniadaniu transfer na lotnisko w San Jose i wylot do Polski. Czas transferu ok. 5h, 183 km. Przylot do Warszawy następnego dnia w/g rozkładu linii lotniczej.
Cena

Ceny na sezon 2023 (dowolne terminy dostosowane do Państwa preferencji od 1 listopada do 20 grudnia):

Program realizowany w terminach między 1 a 30 listopada 2023
Przy 2 osobach podróżujących razem: 3795 USD/osobę
Przy 4 osobach podróżujących razem: 2895 USD/osobę
Przy 6 osobach podróżujących razem: 2645 USD/osobę

Program realizowany w terminach między 1 a 20 grudnia 2023
Przy 2 osobach podróżujących razem: 3975 USD/osobę
Przy 4 osobach podróżujących razem: 2995 USD/osobę
Przy 6 osobach podróżujących razem: 2725 USD/osobę

Dopłata do pok. 1-os. 1098 USD
Zniżka dla 3-osoby w pokoju 173 USD

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie wg programu w pokoju 2-osobowym
 • Wyżywienie wg programu
 • Transfery i wycieczki w programie (prywatne, poza Tortuguero-transfery i zwiedzanie w grupach)
 • Bilety wstępów do odwiedzanych obiektów
 • Ubezpieczenie NNW (4000€), KL (50.000€), bagaż (400€)-Uniqa
 • Składkę TFGiP (zgodnie z ustawą o usługach turystycznych )

Cena za pakiet  nie zawiera:

 • przelotów międzynarodowych – cenę podajemy osobno, wg cenników linii lotniczych; cena od. ok. 5300PLN/osoby (przeloty z 2 przesiadką)
 • Dodatkowych posiłków i napojów do posiłków
 • Opłaty wylotowej – 29 USD/osobę
 • Napiwków
 • Wydatków osobistych
 • Dodatkowych (opcjonalnych) ubezpieczeń: sporty, koszty rezygnacji, choroby przewlekłe
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego