Parki Narodowe Zachodniego Wybrzeża

USA
Parki Narodowe Zachodniego Wybrzeża
Trasa programu
LOS ANGELES - LAS VEGAS - KANION KOLORADO - KANION ANTELOPE - KANION BRYCE - ZION - LAS VEGAS - DOLINA ŚMIERCI - BISHOP - YOSEMITE - SAN FRANCISCO - PISMO BEACH - LOS ANGELES
Ilość dni
15
Najlepsza pora
czerwiec - wrzesień
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Przelot do Los Angeles wg rozkładu linii lotniczej (bezpośredni lot lub z przesiadką). Po przylocie odebranie samochodu i przejazd do hotelu na odpoczynek i nocleg. Wieczorem spacer po mieście na własną rękę lub z przewodnikiem (angielskojęzycznym lub polskojęzycznym). Następnego dnia zwiedzanie miasta i okolic na własną rękę (wynajętym samochodem) lub z lokalnym przewodnikiem, w programie Hollywood Hills i Beverly Hills, Rodeo Drive, plaża Santa Monica, a dla amatorów kina, zabawy i rozrywki Univesal Studio lub Disneyland. Nocleg w mieście.
Wieczorem przejazd do Las Vegas. Odległość 270 mil. Czas trwania transferu ok. 4 h. Zakwaterowanie i nocleg np. w hotelu Harrah’s Las Vegas Casino (standard room). Proponujemy wizytę w najsłynniejszych kasynach Las Vegas: Ceasars Palace, Bellagio, Mirage, The Venetian, Flamingo.
Rano przejazd do Kanionu Kolorado, zaliczanego do jednego z cudów świata. To ogromny kanion położony w Stanie Arizona, o długości prawie 500 km i głębokości około 1,6 km. Kanion można oglądać z wielu punków widokowych, w części South lub North Rim. Powstanie kanionu datuje się na 5 do 6 milionów lat. Odległość to ok. 270 mil, czas przejazdu to ok. 4h. Po drodze warto zatrzymać się przy Tamie Hoover’a - zaporze położonej na rzece Kolorado, na granicy stanów Arizona i Nevada. Zakwaterowanie i nocleg.
Przejazd do niesamowitego Kanionu Antelope ukrytego we wnętrzu wąskiej szczeliny. Padające tu promienie słoneczne tworzą wspaniały spektakl gry światła i cieni. Następnie przejazd do Monument Valley, gdzie znajdują się słynne Rękawiczki znane z westernów i reklam Marlboro. Następnie przejazd w okolice Parku Narodowego Bryce. Odległość ok. 270 mil, ok. 4h jazdy.
Rano wizyta w Parku Narodowym Bryce – ok. 80 mil, 2h jazdy. Najpiękniejsze widoki rozpościerają się z Sunset Point i Sunrise Point. Proponujemy zejść na szlak przy Sunset Point (ok. 2 h). Cały szlak ma 5 mil długości, ale można zawrócić wcześniej. Następnie polecamy pojechać do Paku Narodowego Zion (ok. 100 mil – 2,5h jazdy). Najlepszy szlak to Angel’s Landing (ok. 3-4h w obie strony – UWAGA na przepaści !). Późnym popołudniem przejazd do Las Vegas (ok. 180 mil – ok. 4-5h). Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek i nocleg. Dla osób chcących skorzystać z wielu atrakcji miasta polecamy dodatkowy nocleg w Las Vegas.
Przejazd do Bishop (260 mil – ok.5-6h). Po drodze warto zatrzymać się przy najciekawszych punktach Doliny Śmierci - obszaru depresji położonej na pustyni Mojave, w południowej części Stanu Kalifornia. Dolina otoczona jest pasmem górskim sięgającym 3-tys. metrów, a najniższy punkt doliny znajduje się na głębokości 86 m p.p.m. To niezwykle suchy rejon, w którym suma opadów rocznych nie przekracza 50 mm., a w niektórych latach deszcz nie pada tu w ogóle, a jednocześnie to jedno z najgorętszych miejsc na Ziemi, w którym temperatury przekraczają nawet 56 C. Zakwaterowanie w hotelu.
Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Yosemite , położonym na zboczach malowniczych gór Sierra Nevada, w środkowej Kalifornii. Park zajmuje powierzchnię ponad 3-tys. km2 i od 1984 roku wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ten piękny park pełen jest malowniczych wodospadów, wielkich granitowych urwisk, krystalicznie czystych potoków górskich. Nocleg i czas na odpoczynek w okolicach parku.
Przejazd do San Francisco, czas przejazdu ok. 3h. Po południu czas na odpoczynek i odkrywanie miasta we własnym zakresie.
Czas wolny na zwiedzanie San Francisco we własnym zakresie lub alternatywnie program z lokalnym przewodnikiem.
Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na południe do Pismo Beach (ponad 260 mil, czas przejazdu ok. 6-7h) bardzo malowniczą trasą Highway 1. Jeśli jest to dla Państwa zbyt długa trasa, to proponujemy przystanek z noclegiem w Monterey lub Santa Cruz.
Wypoczynek i relaks w jednym z hoteli położonych w okolicy plaży.
Wyjazd wczesnym rankiem, przejazd na lotnisko w Los Angeles i popołudniowy wylot do Polski. Alternatywnie dodatkowa 1 lub 2 noce w Los Angeles.
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego