Szlakiem argentyńskich win

Argentyna
Program
Szlakiem argentyńskich win to program dla miłośników enoturystyki, dla których wizyta w lokalnych winniach jest ważnym składnikiem wyjazdu. Pokażemy Państwu najważniejsze regiony, gdzie produkuje się doskonałe wina, które na świecie doceniane są przede wszystkim ze względu na unikalne terroir. Próżno przecież szukać na świecie winnic położonych na wysokości 2400 m n.p.m.! Odwiedzimy dwa regiony: Salta i Mendoza. Salta to niesamowite formacje skalne mieniące się tysiącem kolorów, przepiękne kaniony, indiańskie tradycje oraz fantastyczne pełne ekspresji wino. Kontrastem dla kosmicznego krajobrazu Salty będą wspaniałe pejzaże Mendozy z majestatycznymi Andami w tle oraz jej doceniane na całym świecie wina. Zapraszamy!

Program może być dowolnie zmodyfikowany (wydłużony o pozostałe atrakcje turystyczne Argentyny) i dostosowany do Państwa potrzeb i oczekiwań. Termin, ilość osób oraz standard zakwaterowania jest dowolny.

 

Rodzaj programu
program objazdowy
Trasa programu
BUENOS AIRES - SALTA - CAFAYATE - JUJUY - MENDOZA - LUJAN DE CUYO - VALLE DE UCO - BUENOS AIRES
Ilość dni
13
Najlepsza pora
od listopada do marca
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Wylot do Buenos Aires z odpowiednią przesiadką w porcie europejskim. Lądowanie następnego dnia.
Przylot do Buenos Aires w godzinach porannych,  powitanie na lotnisku i transfer do hotelu. Po obiedzie rozpoczynamy eksplorację miasta. Buenos Aires to pulsująca życiem metropolia, stolica kultury, tanga i piłki nożnej. W trakcie naszej wycieczki poznamy najbardziej charakterystyczne dzielnice miasta: La Boca, gdzie narodziło się tango, Plac Majowy ze słynną KatedrąPałac Prezydencki oraz słynny cmentarz Recoleta. Po powrocie do hotelu około godziny 20.00 czas na odpoczynek. Wieczorem według zainteresowań i chęci możemy zaproponować wiele ciekawych alternatyw rozrywkowo-kulinarnych pokazujących aktualne tendencje.
Po śniadaniu przelot do Salty. Po wylądowaniu transfer do hotelu i obiad w hotelowej restauracji. Następnie spacer zabytkowymi ulicami Salty.  W trakcie wycieczki odwiedzimy bazylikę, ratusz miejski, kościół Św. Franciszka oraz Klasztor Św. Bernarda.  Kolacja z muzyką na żywo! Spotkanie z lokalnym folklorem. Wizyta w tradycyjnej pena, czyli lokalu, gdzie można zjeść lokalne tamale, empandany oraz inne miejscowe przysmaki, posłuchać muzyki oraz popatrzeć na mieszkańców Salty spontanicznie tańczących w rytm chacarery (lokalnej muzyki ludowej).

Salta, nazywana Piękną, jest urokliwym miastem na północy Argentyny. Miasto słynie ze swej kolonialnej architektury i wyjątkowego charakteru. Mieszają się tu wpływy europejskie i indiańskie, wielkomiejskie i lokalne.  
Po śniadaniu wyruszamy do Cafayate (196 km ok. 3,5 godz). W trakcie zapierającego dech w piersiach przejazdu z Salty  zobaczycie park Quebrade de las Conchas. Przystanki w trakcie przejazdu w punktach widokowych oraz opcjonalnie, trekking (około 1 godziny) w parku zapewnią niezapomniane wrażenia. Cafayate to też centrum winiarstwa na północy Argentyny. Znane jest ze swoich najwyżej położonych winnic na świecie oraz wina, które podobnie jak Salta jest pełne ekspresji. Nasz pobyt spędzimy w Cafayate w butikowym hotelu wśród winnic.  Po przyjeździe czas wolny oraz nocleg.

OPCJONALNIE: Kolacja w winnych klimatach “Bad Brothers” Kolację proponujemy zjeść w butikowym projekcie winiarsko-restauracyjnym Bad Brothers Experience, który sztormem wdarł się na scenę winną Argentyny. Bardzo fajnie łączy doświadczenia enologów z Salty z know-how z Kalifornii (jeden z pracowników to amerykański enolog z Nappa Valley).
Ten dzień spędzimy poznając tajniki wina i lokalnej gastronomii. W ciągu dnia odwiedzimy dwie lokalne butikowe winnice: Yacochua i Domingo Hermanos, gdzie poznamy smak wina z Salty i jego tajniki oraz zjemy fantastyczny lunch w winiarni Piatelli. W trakcie obiadu będziemy rozkoszować podniebienie lokalną kuchnią ze wspaniałymi widokami na dolinę Cafayate. Po powrocie do hotelu, czasu wolny oraz kolacja.
Po śniadaniu spotkaniE z kierowcą i powrót do Salty. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Opcjonalnie możemy zaproponować:
1. Musująca degustacja - W drodze powrotnej do Salty zatrzymamy się w winiarni produkującej wino musujące na bazie lokalnego szczepu Torrontes.

2. Butikowe wina - Zapraszamy na degustację wina w winiarni el Porvernir. Jest to butikowy, rodzinny projekt, tworzący fantastyczne wina połączony z lunchem w formie pikniku.

3. Panorama miasta - Po powrocie do Salty zapraszamy na wjazd kolejką linową na wzgórze Św. Bernarda, które góruje nad miastem niczym naturalny balkon i ma wysokość 1482 m n.p.m. Panorama miasta w promieniach zachodzącego słońca.
Wyruszamy na całodzienną wyprawę po bezdrożach Salty i Jujuy. Zobaczmy urokliwe zagubione miasteczka takie jak San Antonio de los Cobres (165 km ok. 3 godz.) wzdłuż trasy jaką przemierzał słynny pociąg w chmurach, otoczeni magicznymi pejzażami: góry, stepy porośnięte kaktusami ze stadami guanaco.  Obiad w San Antonio de los Cobres. Następnie kontynuujemy naszą podróż w kierunku równin solnych (ok.63 km). Po dotarciu  spacer po tym niesamowitym miejscu (45 minut). Następnie po ok. 55 km  docieramy do malowniczego indiańskiego miasteczka Purmamarca leżącego w Wąwozie Humahuaca, znajdującego się na liście dziedzictwa Unesco. W miasteczku znajduje się  wzgórze 7-miu kolorów, które będziemy mogli podziwiać przy świetle zachodzącego słońca. Kolacja w lokalnej restauracji. Następnie powrót do Salty na nocleg (ok. 3 godz. 156 km). W trakcie  przystanki przy punktach widokowych pozwolające na podziwianie wyjątkowego uroku północnej Argentyny. Nocleg.
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Mendozy. Po wylądowaniu prywatny transfer do hotelu - rodzinnego projektu rekreacyjno-winiarskiego Club Tapiz. Hotel z basenem, restauracją i możliwością organizacji dodatkowych atrakcji otoczony winnicą.  
Prowincja Mendoza to stolica argentyńskiego wina, przepięknie położona u podnóża Andów. Jest to idealne miejsce do rozkoszowania się słońcem, gastronomią i winem z niesamowitymi widokami na Andy. Rozpoczynamy naszą przygodę od znanego  podregionu winnego Lujan de Cuyo. Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem w hotelowej recepcji  i przejazd na zwiedzanie winnicy  Susana Balbo wyróżnionej w Washington Post. Zapraszamy na lekcję gotowania pysznego obiadu złożonego z lokalnych dań. Do obiadu zostaną podane specjalnie dobrane wina. W międzyczasie  wizyta w winiarni oraz degustacja wina (wina prezentowane w trakcie lekcji gotowania). Powrót do hotelu. Czas wolny i kolacja.
Po śniadaniu przejazd do Doliny Uco, gdzie odwiedzimy 3 winiarnie. Każda z nich prezentuje inne podejście do produkcji wina.  Dolina Uco to topowy winiarski region Mendozy położony u podnóża Andów. Wspaniałe krajobrazy łączące imponujące piękno gór z pejzażem winnic na pewno zapadną na długo w pamięć. W trakcie wyprawy polecamy obiad łączony z winem w jednej z winiarni Piedra Infinita.

Piedra Infinita: Projekt winiarski w Altamirze prowadzony przez Sebastiana Zuccardi. Projekt został doceniony przez ponad 500 znawców wina i otrzymał tytuł jednej z najlepszych winiarni na świecie w prestiżowym plebiscycie World's Best Vineyards Academy.

Super Uco: Winiarnia prowadzona przez sławnych eksperymentatorów braci Michelni. Duet zasłynął nie tylko odważnym blendowaniem, ale także ekspansją, której efektem są projekty winiarskie w Afryce Południowej i w Hiszpanii (m.in. w Galicji i regionie Bierzo).

Domain Bousquet: Winnica znana z win organicznych. Projekt prowadzony jest przez Francuza Jean Bousquete, pochodzącego z rodziny o długich tradycjach winiarskich z regionu Carcassone.    
Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Mendozie i wylot do Buenos Aires. Transfer do hotelu i czas wolny.  Wieczorem zapraszamy  do jednego z najpiękniejszych teatrów w Buenos na Tango Show. Pokaz poprzedzony zostanie lekcją tanga! Wszystko odbędzie się w charakterystycznym dla Buenos lokalu działającym od 1920 roku. Następnie podczas uroczystej kolacji obejrzymy historię tanga opowiedzianą tańcem i muzyką. Wystąpią najlepsi tancerze Buenos, a towarzyszyć im będzie muzyka na żywo.
Śniadanie w hotelu. Czas wolny. Wykwaterowanie i przejazd do dzielnicy San Telmo. To piękne i klimatyczne miejsce oprócz ciekawej post-kolonialnej zabudowy ma także swój wyjątkowy urok, który zawdzięcza wielu barom, restauracjom oraz sklepom z pamiątkami i antykwariatom. Tutaj znajduje się także zabytkowa hala targowa z masą ciekawych sklepów. Czas wolny na zakupy. Następnie obiad w restauracji lokalnej. Po obiedzie przejazd na lotnisko. Wylot do Polski z odpowiednią przesiadką.
Przylot do Polski o odpowiedniej godzinie.
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego