Peru w pełniej krasie

Peru
Program
Niezwykła wyprawa do Peru rozpoczyna się od położonej nad Oceanem Spokojnym stolicy kraju Limy, założonej w XVI wieku w celu dokonywania kolejnych podbojów Inków przez hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizzaro. W czasie wyjazdu zobaczymy zagadkowy system linii Nazca przypominający kształtami postaci zwierząt, zjedziemy na desce po piaszczystych wydmach, odbędziemy rejs, w czasie którego mamy szansę podglądać lwy morskie w naturze, będziemy podziwiać gigantyczne kondory w locie w Kanionie Colca i przyjrzymy się lokalnej ludności na Jeziorze Titicaca. Kluczowym punktem zwiedzania będzie najsłynniejsza atrakcja w Peru -  ruiny Machu Picchu oraz Święta Dolina, a dla wytrwałych piechurów wspinaczka na bajecznie kolorowe Góry Tęczowe.

Program realizowany jest na bazie prywatnego serwisu. Przewodnik w języku angielskim lub hiszpańskim jest do wyłącznej dyspozycji klienta. Ilość osób, termin, standard zakwaterowania dopasowujemy do Państwa preferencji. Przeloty liniami regularnymi. Program możemy modyfikować wg Państwa potrzeb i życzeń.

 

Trasa programu
LIMA - NAZCA - WYDMY W ICA - WYSPY BALLESTAS - AREQUIPA - KANION COLCA - JEZIORO TITICACA - CUSCO - GÓRY TĘCZOWE - ŚWIĘTA DOLINA - MACCHU PICCHU - AMAZONIA
Ilość dni
15
Najlepsza pora
maj-wrzesień
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Przelot do Limy zgodnie z rozkładem linii lotniczej (z przesiadką). Po przylocie powitanie na lotnisku i prywatny transfer do hotelu.
Wyżywienie: brak.
Zakwaterowanie: Country Club Lima
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Peru Limy, którą rozpocznie wizyta w nadmorskich dzielnicach San Isidro Miraflores położonej na wysokim klifie. Roztacza się stąd piękny widok na ocean. Następnie przejazd do historycznej, zabytkowej dzielnicy Limy, z piękną kolonialną architekturą, z obowiązkowym punktem zwiedzania - Placem de Armas, przy którym znajduje się gmach rządu, katedra, Pałac Arcybiskupi, ratusz, klasztor Santo Domingo. Przystanek (ok. 2h) w fabryce czekolady, gdzie można spróbować lokalnych smakołyków i wyprodukować własną czekoladę oraz w Parku Zakochanych.
Wyżywienie: śniadanie.
Zakwaterowanie: Country Club Lima
Po śniadaniu przejazd w okolice Paracas. Dla chętnych spektakularny przelot (płatny dodatkowo 250 USD/osobę) nad tajemniczym Płaskowyżem Nazca, gdzie z lotu ptaka można podziwiać przedziwne kształty przypominające pająka, małpę, kondora, psa, orkę, czy ryby. Linie Nazca znajdują się na ogromnej powierzchni 500 km2. Ich powstanie nigdy nie zostało wyjaśnione, a przez wielu uważane jest za dzieło kosmitów. Następnie ogromna dawka adrenaliny podczas zwariowanej jazdy po ogromnych wydmach w specjalnie przystosowanych do niej pojazdów wyglądających jakby były bezpośrednio zapożyczone z filmów Mad Max.  Chętni mogą spróbować swoich sił w sandboardingu, czyli jeździe na drewnianej desce po wydmach. Największą frajdę sprawia jazda na leżąco - głową w dół. Emocje i świetna zabawa gwarantowane.
Wyżywienie: śniadanie
Zakwaterowanie: Hotel Paracas, A Luxury Collection Resort
Po śniadaniu rejs łodzią po rezerwacie Wysp Ballestas (rejs grupowy). Jest to miejsce, w którym żyje wiele gatunków ptaków wodnych i duża kolonia lwów morskich. Po zakończeniu rejsu  prywatny transfer na lotnisko w Limie (ok. 4 h) i stamtąd przelot do Arequipy.  Po wylądowaniu powitanie na lotnisku i prywatny transfer do hotelu.
Wyżywienie: śniadanie
Zakwaterowanie: Cirqa - Relais Chateaux Hotel
Po śniadaniu zwiedzanie Arequipy zwanej Białym Miastem (Cidudad Blanca), położonej w południowej części Peru, w Andach, na wysokości 2335 m n.p.m., otoczonej przez wulkany: El Misti, Pichu Pichu i Chachani. Historia tego miejsca sięga okresu panowania Inków, ale miasto to zostało zniszczone przez erupcje wulkanów i liczne trzęsienia ziemi.  Miasto zwane jest białym ze względu na charakterystyczne dla tej części Peru perłowo-białe skały wulkaniczne tzw. sillar, z których wybudowanych jest wiele domów, zwłaszcza  część Starego Miasta. Zwiedzanie m.in.:  Klasztoru Św. Katarzyny, gdzie czas zatrzymał się w epoce kolonialnej, pięknego Plaza de Armas oraz neorenesansowej katedry, nad którą górują ośnieżone szczyty wulkanów.  Po południu czas wolny na odkrywanie miasta.
Wyżywienie: śniadanie
Zakwaterowanie: Cirqa - Relais Chateaux Hotel
Śniadanie w hotelu. Wycieczka do Kanionu Colca - drugiego najgłębszego kanionu świata. Przejazd w kierunku wioski Yura oraz rezerwatów Aguada Blanca i Pampa Canahuas. Następnie krótki przystanek w Patahuasi. Przyjazd do wioski  Chivay, lunch w typowej, peruwiańskiej restauracji lub w hotelu. Po dotarciu do pięknej lodge czas wolny na odpoczynek i podziwianie tutejszych krajobrazów.
Wyżywienie: śniadanie
Zakwaterowanie: Colca Lodge
Po śniadaniu przejazd na słynny Krzyż Kondorów, punkt widokowy, z którego podziwiać można te szybujące gigantyczne ptaki. Szansa na ich zobaczenia zależna jest od warunków atmosferycznych. Z tego samego miejsca podziwia się także ogrom Kanionu Colca. W drodze powrotnej przystanek w niewielkich wioskach Pinchollo i Maca oraz przy najbardziej spektakularnych punktach widokowych.  Po lunchu przejazd do Puno, miasta położonego na brzegach jeziora Titicaca.
Wyżywienie: śniadanie
Zakwaterowanie: GHL Hotel Laho Titicaca
Całodniowy rejs (wycieczka grupowa, prywatny przewodnik) po jeziorze Titicaca na wyspy Uros i Taquile. Titicaca to najsłynniejsze jezioro w Peru położone na wys. 3820 m. n.p. będące kolebką kultury Inków. Według legendy jezioro było miejscem narodzin pary założycieli inkaskiego królestwa. W drodze na wyspę Taquile podglądamy pływające wysepki Uros zbudowane z trzcinowych tratw związanych linami i korzeniami. Żyją na nich  miejscowi Indianie utrzymujący się głównie z połowu ryb i turystyki. Lunch na Wyspie Taquile, na której można napotkać  ślady dawnych cywilizacji. Powrót na nocleg do Puno.
Wyżywienie: śniadanie
Zakwaterowanie: GHL Hotel Lago Titicaca
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Cusco uważanej przez wielu za najpiękniejsze miasto Ameryki Południowej,  wpisane na listę UNESCO. Po drodze przystanek na najwyżej położonej przełęczy La Raya.  Po dojeździe do miasta czas wolny na spacer po głównym, historycznym placu z licznymi i doskonałymi knajpkami i restauracjami. Cusco jest najważniejszym miastem w Peru i archeologiczną stolicą obu Ameryk. Założone w XI – XII wieku było przez długi czas stolicą Królestwa Inków, które w szczytowym momencie zamieszkiwało 10 mln ludzi i obejmowało swoim terytorium część dzisiejszego Ekwadoru, Kolumbii, Peru, Boliwii, Argentyny i Chile. Do dziś w mieście pozostały domy zbudowane bez zaprawy, które później Hiszpanie wykorzystywali do wznoszenia kościołów. Miasto nazywane jest również archeologiczną stolicą Ameryki.
Wyżywienie: śniadanie
Zakwaterowanie: Palacio del Inka, A Luxury Collection
Półdniowe zwiedzanie Cuzco i okolic zaczniemy od  Koricanchy – Świątyni Słońca, katedry z XVII w z zachowanymi przykładami sztuki kolonialnej i barokowej, a następnie ruin Tambomachay z fontannami, Kenko i czerwonej fortecy Puca-Pucara.  Po południu czas wolny. Nocleg w Cuzco.

Alternatywnie dla aktywnych trekking w Góry Tęczowe (serwis prywatny, suchy prowiant na drogę). Wczesnym rankiem o godz. 5:30 przejazd do Doliny Sur (ok. 3h), do miejscowości Cusipata. Podczas wędrówki mijamy piękne krajobrazy oraz stada lam i alpak, majestatyczną górę Apu Ausangate (6384 m n.p.m.). Po wspinaczce trwającej ok.1,5-2h docieramy do mieniącej się kolorami Vinicunca Rainbow Mountain (wys. 5020 m n.p.m.). Czas na zwiedzanie okolicy, robienie zdjęć i odpoczynek (ok. 30 min. na szczycie).  Następnie kontynuacja wędrówki do Czerwonej Doliny, po ok. 20 min. docieramy do Mirador del Valle Rojo, z pięknym krajobrazem gór w czerwonym kolorze. Czas na zrobienie wyjątkowych zdjęć i chwilę odpoczynku. Powrót do wioski Phulawasipata (ok. 1,5-2h wędrówki). Stamtąd przejazd do Cusipata na lunch w lokalnej restauracji, a następnie powrót do Cusco na nocleg.n Pobyt w Cuco można przedłużyć o dodatkowy dzień, aby skorzystać z obu proponowanych aktywności
Wyżywienie: śniadanie
Zakwaterowanie: Palacio del Inka, A Luxury Collection
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Świętej Doliny  Inków. Okolice Cuzco były niegdyś  centrum imperium inkaskiego. Na ogromnym terenie rozsiane są liczne ruiny i stanowiska archeologiczne świadczące o potędze zamieszkujących je ludów. W programie  przystanek w malowniczej wiosce Chinchero słynącej z tekstyliów. Przejazd do Ollantaytambo, najsłynniejszego stanowiska archeologicznego z ruinami potężnej fortecy, z przystankiem przy punkcie widokowym, z którego rozpościera się panorama na dolinę. Następnie przejazd pociągiem do miasteczka Aguas Calientes - otoczonego górami. Jest to baza wypadowa do Machu Picchu.
Wyżywienie: śniadanie
Zakwaterowanie: Sanctuary Lodge, A Belmond Hotel
Wczesnym rankiem zwiedzanie słynnego miasta Inków - Machu Picchu. Dla odważnych możliwość wejścia na szczyt góry Huayna Picchu (2490 metrów), po wschodniej stronie Andów Środkowych. Szlak jest stromy, a jego część obejmuje kilka odcinków kamiennych schodów wykutych bezpośrednio w zboczu góry (limit turystów, wymagana rezerwacja z wyprzedzeniem, wspinaczka 7h00-10h00). Zwiedzanie z przewodnikiem, a po południu powrót pociągiem do Cuzco na nocleg.
Wyżywienie: śniadanie Zakwaterowanie: Palacio del Inka, A Luxury Collection
Po śniadaniu przelot do Puerto Maldonado w Amazonii. Transfer do lodży  malutką łódką w dół rzeki Madre de Dios (ok. 25 min). Po przyjeździe obiad (wyłącznie organiczne składniki), a następnie pierwszy spacer po dżungli zapoznający z zamieszkującymi ją gatunkami zwierząt. Po zmroku spływ dłubanką w celu wytropienia nocnych przedstawicieli fauny.  Kolacja i nocleg.
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja Zakwaterowanie: Inkaterra Hacienda Amazonica
Dzień przeznaczony na eksplorację okolic. Rejs dłubanką nad jezioro Sandoval w Rezerwacie Tambopata. Po drodze można wypatrzeć zagrożone gatunki zwierząt jak wydry, wyjce (czarne małpy wydające przypominające wycie dźwięki), ogromne papugi ary i wielkie anakondy. Powrót na lunch do lodży. Po południu wejście na platformę zbudowaną w koronach drzew na wysokości 29 m, gdzie można podziwiać całkowicie inny  ekosystem. Na koniec spacer po drewnianych kładkach zbudowanych nad trzęsawiskami w celu wypatrzenia anakondy. Kolacja i nocleg w lodży.
Wyżywienie: śniadanie
Zakwaterowanie: Inkaterra Hacienda Amazonica
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Limy, a następnie do Polski (przeloty z przesiadkami wg rozkładu linii lotniczej).
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego