Oko w oko z wielorybem

Argentyna
Program
Ekscytująca podróż przez świat Buenos Aires, jego kultury, historii oraz kuchni argentyńskiej z jej winem.  To także spotkanie z największym ssakiem morskim świata niemalże oko w oko. Ta podróż to doświadczenia pasji do życia i emocji oraz morza z jego mieszkańcami.
Zapraszamy do Buenos Aires i na Półwysep Valdez w Patagonii!

Rodzaj programu
program objazdowy
Trasa programu
Buenos Aires - Półwysep Valdés (Puerto Madryn - Puerto Piramides - Plaża Valdes - Punta Cantor - Punta Tombo) - Buenos Aires - San Antonio de Areco
Ilość dni
10
Najlepsza pora
od listopada do końca marca
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Przelot międzynarodowy. Następnego dnia przylot do Buenos Aires w godzinach porannych. Spotkanie z Buenos rozpoczniemy od miejsca najbardziej emblematycznego dla tej metropolii i kultury Argentyny w ogóle - La Boca. To w tej portowej dzielnicy narodziło się tango. Przejdziemy przez słynną uliczkę kolorowych domków Caminito oraz wejdziemy do jednego z domów pokazujących życie imigrantów nazywanych Conventillo.
Przejedziemy koło Plaza Congreso, gdzie znajduje się budynek parlamentu Argentyny, kierując się do zabytkowego centrum. Stąd przejdziemy na Plac Majowy. To centrum wydarzeń politycznych Argentyny. Tu znajdują się najważniejsze budynki centrum miasta m.in. Katedra oraz Pałac Prezydencki – słynna Casa Rosada, z którego przemawiała wielokrotnie słynna Evita.

Następnie spacer miejskim deptakiem Florida do klimatycznej lokalnej restauracji utrzymanej w stylu rustykalnym. Tutaj po raz pierwszy spróbujemy wspaniałe argentyńskie steki i napijemy się dobrego wina. Po obiedzie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i czas wolny. Nocleg.

Opcjonalnie: Wieczorem przejazd do pięknego Puerto Madero. Spacer po nowoczesnym i eleganckim porcie z piękną nocną panoramą argentyńskiego Manhattanu. Następnie uroczysta kolacja powitalna w eleganckiej restauracji przy portowym deptaku z widokiem na nowoczesną część miasta (20.15).

Powrót do hotelu około 23.00.
Po śniadaniu, zaczniemy zwiedzać północną część Buenos Aires.
Skierujemy się do zabytkowej dzielnicy Recoleta, gdzie zwiedzimy zabytkowy cmentarz o tym samym imieniu. Bez wątpienia jest to miejsce, które należy zobaczyć w Buenos Aires. Opowiada historię Argentyny i Argentyńczyków- pochowana jest tutaj m.in. słynna Evita Peron. Niesamowita architektura tego miejsca czyni go jedną z najbardziej odwiedzanych miejsc w Buenos Aires.

Następnie przejazd do jednego z miejskich parków, po drodze zobaczymy piękny gmach biblioteki narodowe oraz słynna różę. W parku zapraszamy na pokaz parzenia i picia yerba-mate. Pokaz w naturalnym piknikowym anturażu.

Po orzeźwiającej yerba-mate i spacerze czas doświadczyć argentyńskiej kuchni. Skierujemy się do Palermo, czyli dzielnicy znanej z barów, restauracji, designerskich sklepów z modą oraz słynnych parków, gdzie mieszkańcy Buenos Aires spędzają weekendy. Tutaj zapraszamy do jednej z najlepszych restauracji w Palermo - ALDOS. To bardzo ciekawe miejsce założone przez czołowego argentyńskiego sommeliera Aldo Grazziani. Znajdziemy tu dobre jedzenie, świetne argentyńskie wino oraz bardzo fajnie skomponowaną przestrzeń, które razem zapewnią przyjemną oprawę obiadu.

Wieczorem zapraszamy na ucztę połączoną z rodzajem kulinarnej podróży. Tego wieczoru podczas prywatnych warsztatów poznamy tajemnice słynnego asado, czyli argentyńskiego grilla! Nasza podróż odbędzie się w uznanej restauracji Fogón. Siedząc w tej wyjątkowej restauracji przy grillu nasi goście zobaczą, poczują i doświadczą różnych technik przygotowania mięsa. Celem jest stworzenie niezapomnianego wieczoru dla każdego, kto chciałby poznać tajemnicę dobrego steka. W trakcie kolacji zostaną podane najlepsze dostępne kawałki mięsa i sezonowe pieczone warzywa. Szefowie kuchni zaprojektowali menu degustacyjne, aby połączyć nowe techniki grillowania ze sprawdzonymi i prawdziwymi argentyńskimi przepisami. Oprócz mięsa w trakcie kolacji uczestnicy dostaną możliwość spróbowania win kategorii premium dobranych specjalnie do potraw, aby jak najlepiej zgrać smaki składników, jednocześnie prezentując jedne z najlepszych win butikowych z Argentyny. Zobacz film
Rano prywatny transfer na lotnisko. Przelot do Puerto Madryn (godziny do potwierdzenia) . Transfer do hotelu **** w Puerto Madryn. Czas wolny w mieście.
Półwysep Valdés znajduje się ok. 1300km na południe od Buenos Aires. To miejsce było niegdyś nazywane przez marynarzy „Schronieniem potworów”. Dziś to jedna z ostatnich enklaw wielorybów, którą wykorzystują do odpoczynku i rozrodu. Jest też domem dla setek słoni i lwów morskich, delfinów oraz orek orz tysięcy pingwinów Magellana.

Najlepszy okres na oglądanie wielkich ssaków morski to czas od czerwca do grudnia.
Dziś zapraszamy na wyjątkową wycieczkę, która zabierze nas do Puerto Piramides na półwyspie Valdes skąd będziemy podziwiać tutejsze gatunki fauny.
Podczas wycieczki ok. 1,5 h rejs na oglądanie wielorybów  zobacz film, jak to może wyglądać !

Następnie przejazd do Plaży Valdes i Punta Cantor, gdzie zobaczymy m.in. słonie morskie, pingwiny Magellana, lwy morskie. Będziemy mieli także dużą szansę na zobaczenia orek. Całość trwa 10godz.  Wycieczka grupowa.

Powrót do hotelu. Nocleg.
Kontynuujemy pasjonującą przygodę przez Półwysep Valdez. Dziś zapraszamy na całodzienną wycieczkę do Punta Tombo (wycieczka grupowa). Będziemy płynąć łodzią, tym razem w celu zobaczenia delfinów, które tutaj mają czarne łaty.
Następnie dojazd do Punta Tombo i spotkanie z największą kolonią pingwinów Magellana w Ameryce Południowej.

Powrót do hotelu ok. godz. 19
Śniadanie w hotelu. Następnie transfer na lotnisku i przelot do Buenos Aires. Przejazd do hotelu.
Wieczorem przejazd do jednego z najpiękniejszych teatrów w Buenos. Zapraszamy na Tango Show połączone z uroczystą kolacją. Pokaz poprzedzony zostanie lekcją tanga!

Wszystko odbędzie się w charakterystycznym dla Buenos lokalu działającym od 1920 roku. Następnie podczas uroczystej kolacji obejrzymy historię tanga opowiedzianą tańcem i muzyką. Wystąpią najlepsi tancerze Buenos a towarzyszyć im będzie muzyka na żywo. Podczas kolacji nielimitowane napoje (soft, wino i piwo).

UWAGA: Lekcja rozpoczyna się o godz. 19:30 w przypadku opóźnień grupa idzie od razu na kolację

Opcjonalnie: Przejazd do jednej z najlepszych milong w mieście. To stylowa, ciesząca się dużym powodzeniem milonga, czyli klub, w którym, tańczy, się tango, ale też bachatę, salsę oraz muzykę z północy Argentyny. Z racji tego, że jest to sobota będziemy bawić się na parkiecie w rytmach tanga oraz innych gatunków muzycznych w towarzystwie Argentyńczyków. Zapraszamy na ciąg dalszy tego wspaniałego wieczoru z muzyką i tańcem w roli głównej.  
Po śniadaniu prywatny przejazd klimatyzowanym autobusem na pampę (ok. 90km).
Naszym celem będzie miejscowość San Antonio de Areco – miasteczka uznawanego za stolicę gauchos. Zostało założone w 1730 roku, obecnie jako miasto istotne historycznie jest zadeklarowaną Narodową Stolicą Tradycji. Krótki postój na zabytkowym rynku miasta.

Następnie przejazd na tradycyjną argentyńską estatncję. Na tej przepięknej tradycyjnej estancji będziemy mieli okazję przejechać się konno lub bryczką. Atrakcją będą pokazy zręczności gauchos oraz możliwość posłuchania ich tradycyjnej muzyki. W programie obiad w formie typowego argentyńskiego asado - grillowanego mięsa.

Na miejscu dostępny basen z możliwością kąpieli i relaksu w zależności od pogody. Podczas pobytu open bar – napoje bezalkoholowe i wino.

Powrót do hotelu ok. godz. 17:00. Specjalnie dla naszych gości przewodnik przygotuje krótki kurs parzenia i picia yerba mate – napoju, który jest bardzo ważnym elementem argentyńskiej kultury. Przez cały dzień naszym gościom towarzyszyć będzie polski przewodnik. Zobacz film.

Czas wolny na odpoczynek i relaks w hotelu.  Nocleg.

Opcjonalnie : Wieczorem proponujemy nietypowe zamknięcie wycieczki w restauracji Taki Ongoy. Buenos Aires to też kosmopolityczne miasto pełne różnych kultur z racji imigranckiej przeszłości Argentyny - między innymi peruwiańskiej i japońskiej. Odzwierciedla to także miejscowa kuchnia. Polecamy restaurację Taki Ongoy, która reprezentuje te tendencje. Zobacz stronę. Zobacz opinię (eng).
Po wymeldowaniu z hotelu, kierujemy do zabytkowej dzielnicy San Telmo, gdzie co niedzielę odbywa się słynny bazar staroci. Tam można kupić wyjątkowe pamiątki i antyki! Spacer po klimatycznych uliczkach i ostatnie zakupy.
Obiad w klimatycznej restauracji Sagardi oferującej kuchnię baskijską.

Przejazd na lotnisko.  Wylot do Europy, przylot do Polski następnego dnia wg. rozkładu wybranej linii lotniczej.
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego