Mashpi Lodge

Ekwador, Mashpi Rezerwat Przyrody
Natura
Boutique
O hotelu
Komfortowa Mashpi Lodge znajduje się w sercu ekwadorskiego lasu mglistego zamieszkałego przez 400 gatunków ptaków oraz endemicznych roślin. Należy do prestiżowej grupy unikalnych lodge'y National Geopraphic, które cechuje wyjątkowe położenie oraz o dbałość o ekologię.
Dla miłosników przyrody wybudowanu to specjalną wieżę obserwacyjną - idealne miejsce do podglądania gatunków zwierząt z poziomu koron drzew. Organizowane są ponadto prezentacje i prelekcje na temat ochrony przyrody oraz specjalnych przyrodniczych projektów prowadzone przez rezydującego w lodge'y biologa.
Po dniu pełnym wrażeń goście obiektu mogą wziąć kąpiel w wannie z hydromasażem oraz poddać się relaksującym masażom z wykorzystaniem kamieni i lokalnych ziół.


Kategoria
5*
Lokalizacja
Lodge znajduje się ok. 100 km na północny-zachód od stolicy kraju, Quito. Położona jest na terenie rezerwatu położonego na wysokości od 500 do 1200 m.n.p.m porośniętego przez las mgielny. Dojazd z Quito zajmuje ok. 3 h.
Pokoje

Każdy pokój wyposażony jest w klimatyzację, stację dokującą do iPoda oraz sejf. Wszystkie pokoje dysponują łazienką z prysznicem, suszarką do włosów i szlafrokami. Z sięgających od podłogi do sufitu okien roztacza się widok na las otaczającą budynek.

Do dyspozycji
Na miejscu do dyspozycji Gości jest SPA, ćwiczenia jogi, usługi pralni, mały sklep z pamiątkami oraz bezpłatne WiFi.
Sporty i aktywności
W trakcie pobytu można podziwiać naturalne wodospady, wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę, a dla bardziej odważnych przejechać się tyrolką w koronach drzew.

PRZYKŁADOWE AKTYWNOŚCI ORGANIZOWANE PRZEZ LODGE:

POPOŁUDNIOWE SAFARI "Cucharilla trail"
Trasa szlakiem endemicznej dla Ekwadoru Magnolii Dixoni zwanej potocznie "cucharilla", co w j. hiszpańskim oznacza "małą łyżeczkę". Ten gatunek drzewa w rezerwacie Mashpi jest często spotykany, natomiast na pozostałym obszarze Ekwadoru zagrożony wyginięciem. Na końcu szlaku znajduje się duży wodospad i skaliste koryto rzeki z pięknymi stawamiO zachodzie słońca las zmienia swoje oblicze. Dżwięki i zapachy nasilają się, a inne zmysły wyostrzają. Usłyszymy wieczorne rechotanie żab i nieustanny szum owadów. Po wyłączeniu latarek możemy zaobserwować błyszczące świetliki i poczuć pobliski trzepot nietoperzy. Przy ziemi można wypatrzeć światło grzybów bioluminescencyjnych. Kiedy zaś ponownie włączymy latarki i szybko obrócimy się, zauważymy odbicie setek drobnych owadów w rozproszonym świetle. Podczas dalszego spaceru napotkać możemy również sowy i inne nocne ptaki. Szelest gałęzi nad naszymi głowami sygnalizuje zaś, że nieopodal czają się kinkażu żółty (Potos flavus) - gatunek drapieżnego ssaka z rodziny szopowatych, przedzierający się przed drzewa w poszukiwaniu dojrzałych owoców.
Wycieczka trwa ok. 2 godz.

PORANNY SPACER DO CENTRUM ŻYCIA 
Tego dnia wcześnie rano o godz. 06:30 wybierzemy się na obserwację ptaków w lesie i odwiedzimy pawilon motyli w Centrum Życia (The Life Center). Droga do Centrum Życia wiedzie przez ścieżkę zwaną "ścieżką Wyjców". Prowadzi ona przez pierwotny las zdominowany przez wiele prastarych gatunków drzew, charakterystycznych dla tego rejonu. Wczesnym rankiem szlak tętni życiem. Usłyszeć można śpiew rzadkich gatunków ptaków, takich jak przepiór obrożny (Odontophorus erythrops) lub kusogon czarnobrewy z rodziny mrówkożerców. Zaobserwować można również liczne kolorowe ptaszki z rzędu wróblowatych, które zamieszkują te lasy.
Nasi przewodnicy wychwytują każdy dźwięk i szelest pośród liści, z nadzieją, że odkryją przed gośćmi możliwie najwięcej barwnych gatunków ptaków czy ciężko uchwytnych małp.
Przewodnik przyrodniczy wyjaśnia strukturę ekosystemu dzieląc się z nami swoją rozległą wiedzą dotyczącą zwierząt jak i roślin również z ich zastosowaniem medycznym. Centrum życia to miejsce ze wspaniałym widokiem na las roztaczającym się z rozległego tarasu. Jest to miejsce stworzone do nauki, badań i odkryć biologiczno - przyrodniczych, ale także miejsce, gdzie goście mogą się wyciszyć kontemplując przyrodę z wygodnego tarasu.
Ok. godz. 08:00 śniadanie w formie pikniku, a następnie zwiedzanie Centrum Życia.
Nieopodal znajduje się sad owocowy, gdzie można dowiedzieć się o hodowli drzewek i krzewów owocowych (bananowców, kakaowców, krzewów kawowych, krzewów manioku jadalnego i innych).
Ok. 10:30 powrót do lodge'y.


SZLAKIEM NAPA
Ok. godz. 15:00 zbiórka na popołudniową wycieczkę szlakiem Napa. Szlak ten wiedzie przez liczne siedliska zwierząt, a także duże obszary lasu pierwotnego. Podczas tej wędrówki dowiedzieć się można wiele o działaniach proekologicznych w Mashpi i znaczeniu ochrony lasów w bioregionie Choco.

Sky Bike
Sky Bike stanowi oryginalny i ekscytujący sposób na spacer na poziomie korony lasu, wśród koron drzew. Na jeden rower mogą wsiąść dwie osoby, z których jedna pedałuje podczas przejażdżki między dwoma punktami rozciągniętymi na odległość ok. 200 metrów ponad wąwozem i rzeką.
Aby skorzystać z tej atrakcji wymagany jest min. 1 metr wzrostu. Dzieciom musi towarzyszyć osoba dorosła. Przejażdżka trwa ok. 20 min.

DRAGONFLY
Najważniejszym punktem każdej podróży do Mashpi jest przejażdżka Dragonfly - innowacyjnej kolejki linowej, która przenosi Cię pod, przez i ponad korony lasu: unikalny sposób na obserwowanie leśnego świata z różnej perspektywy. Dragonfly składa się z dwóch stacji, sześciu wież (ze stacją pośrednią w połowie drogi, na których możemy wsiadać i wysiadać z kolejki oraz cztery "gondole", którymi podróżujesz. Do jednej gondoli mogą wsiąść jednocześnie 4 osoby + przewodnik. \
Kolejka porusza się spokojnie wzdłuż 2-kilometrowej liny rozciągniętej między dwoma stacjami, czasami poniżej koron drzew, momentami pośród koron drzew, i oczywiście ponad koronami drzew zapewniając widok z lotu ptaka na ten magiczny ekosystem rozbrzmiewający ptasią symfonią. Przejażdżka między dwoma stacjami trwa 40 min.
Najlepsza pora
od czerwca do sierpnia
Galeria hotelu
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego