Mała Amazonia - najwspanialsze wodospady świata

Argentyna
Mała Amazonia - najwspanialsze wodospady świata
To podróż w mało znane, a fascynujące miejsce, dostępne tylko dla wytrawanych podróżników – Esteros de Iberá, połączona z wizytą na przepięknych wodospadach Iguazu.
Program na bazie prywatnego serwisu. Przewodnik w języku angielskim lub polskim do wyłącznej dyspozycji klienta.  Standard zakwaterowania proponujemy w małych klimatycznych hotelach. Ilość osób, termin dowolny. Przeloty liniami regularnymi. Program możemy modyfikować wg. Państwa potrzeb i życzeń.
Rodzaj programu
objazdowy
Trasa programu
Buenos Aires - Estero de Ibera - Puerto de Iguazu - Park Narodowy Iguazu - Buenos Aires
Ilość dni
10
Najlepsza pora
od listopada do kwietnia
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Lot międzynarodowy z Warszawy do Buenos Aires z przesiadką w porcie europejskim.
Przylot do Buenos Aires w godzinach porannych. Spotkanie z Buenos rozpoczniemy od miejsca najbardziej emblematycznego dla tej metropolii i kultury Argentyny - La Boca. To w tej portowej dzielnicy narodziło się tango. Przejdziemy przez słynną uliczkę kolorowych domków Caminito oraz wejdziemy do jednego z domów pokazujących życie imigrantów nazywanych Conventillo.

Następnie przejedziemy koło Plaza Congreso, gdzie znajduje się budynek parlamentu Argentyny, kierując się do zabytkowego centrum. Stąd przejdziemy na Plac Majowy. To centrum wydarzeń politycznych Argentyny. Tu znajdują się najważniejsze budynki centrum miasta m.in. Katedra oraz Pałac Prezydencki – słynna Casa Rosada, z którego przemawiała wielokrotnie słynna Evita. Z placu del Mayo proponujemy krótki spacer ulicą Florida do klimatycznej restauracji na obiad z argentyńskim stekiem z polędwicy i winem w roli głównej. Po obiedzie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i czas wolny.

Opcjonalnie: Wieczorem przejazd do pięknego Puerto Madero (o godzinie 19.30). Spacer po nowoczesnym i eleganckim porcie z piękną nocną panoramą argentyńskiego Manhattanu. Następnie uroczysta kolacja powitalna w eleganckiej restauracji przy portowym deptaku z widokiem na nowoczesną część miasta (20.15). Powrót do hotelu około 23.00.
Po śniadanie przejazd na lotnisko. Przelot do miejscowości Corrientes lub Poadas w północnej Argentynie. Prywatny transfer z lotniska do hotelu.
Zakwaterowanie w klimatycznym hotelu. Kolacja z widokiem na Małą Amazonię.
Mokradła Estero de Iberá położone w północnej Argentynie rozciągają się na dziesiątkach tysięcy hektarów  i stanowią nieskażony ekosystem bagien, jezior, lagun, naturalnych cieków wodnych i wysp. To jeden z najważniejszych zbiorników słodkiej wody na kontynencie i drugie co do wielkości mokradła na świecie, po Pantanalu w Brazylii. Spotkamy tu kajmany, kapibary, lokalne łosie, anakondy oraz niezliczone gatunki ptaków. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy tapira lub mrówkojada.  Nie dziwi, że wielki miłośnik przyrody, podróżnik i twórca takich marek jak North Face czy Espirit - Douglas Tompkins, założył tu rezerwat przyrody.
Zobacz film

Pobyt na mokradłach Iberá zaplanowany jest tak, aby w pełni móc poznać to wyjątkowe miejsce i doświadczyć kontaktu z naturą. Pobyt obejmuje pełne wyżywienie oraz wycieczki w towarzystwie lokalnego przewodnika (j. angielski).

Proponowane aktywności to:
 • wycieczka łodzią po rozlewiskach, w celu obserwacji lokalnej fauny, zobaczymy m.in. kajmany, łosie, kapibary oraz setki gatunków ptaków,
 • wycieczka konna przez rozlewiska;
 • nocne safari 4x4, w trakcie którego możemy obserwować m.in. kajmany,
 • nocna lub dzienna wycieczka kajakiem.

Po śniadaniu wsiadamy w prywatne auto i kierujemy się na północ. Naszym celem będzie miejscowość Puerto de Iguazu (ok. 550km – 8h drogi plus zwiedzanie). Po drodze odwiedzimy m.in. słynne misje jezuickie.
Redukcje misyjne prowadzone przez jezuitów znajdują się w samym sercu tropikalnego lasu. Zostały zbudowane w XVII i XVIII w., gdy jezuici ewangelizowali Amerykę Łacińską.

Przyjazd do hotelu w Puerto Iguazu późnym wieczorem. Zakwaterowanie w hotelu **** znajdującym się na terenie... dawnej misji jezuickiej. Nocleg.

Alternatywnie przelot z Posadas do Puerto Iguazu.

Opcjonalnie: Wizyta w jednej z pierwszych fabryk yerba-mate w Apostoles. Ta fabryka została założona przez Polaka Juana Szychowskiego i jest dziś jedną z największych w Argentynie. Zwiedzanie fabryki i poznanie specyfiki i tradycji picia yerba-mate.
Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów świata z lokalnym przewodnikiem po stronie argentyńskiej.
Wodospady Iguazu wpisane są na Światową Listę UNESCO, a od 2012 na listę 7 Nowych Cudów Natury.

Spacer trasą Parku Narodowego Iguazu (w sumie ok. 5km) zostawia niezapomniane wrażenie piękna, która na długo zapadnie Wam w pamięć.

Powrót do hotelu po południu. Czas wolny. Nocleg.

Opcjonalnie: Podczas zwiedzania zapraszamy na Wielką Przygodę, czyli przejazd ciężarówką przez selwę, aby następnie wsiąść na pontony motorowe i rozpocząć emocjonujący rejs rwącą rzeką Parana. Naszym celem będzie jak najbliższe podpłynięcie pod wodospady! To niezapomniane wrażenia, adrenalina i duuużo wody!
Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu i przejazd do Brazylii. Zwiedzanie wodospadów od strony brazylijskiej.
Miejscowi mówią, że Argentyńczycy mają wodospady a Brazylijczycy widoki. Dziś przekonamy się o tym sami. Przed nami ok. 1,5 km szlaku z przepiękną panoramą wodospadów Iguazu. Na koniec podejście pod kładkę naprzeciw największego wodospadu Diabelksiej Gardzieli.

Obiad w restauracji z widokiem na wodospady. Następnie powrót do Argentyny.

Przelot do Buenos Aires. Nocleg.

Opcjonalnie: Ten ostatni wieczór musi być wyjątkowy! Dlatego zapraszamy do jednego z najpiękniejszych teatrów w Buenos na Tango Show połączone z uroczystą kolacją. Pokaz poprzedzony zostanie lekcją tanga! UWAGA: Lekcja rozpoczyna się o godz. 19:30 w przypadku opóźnień grupa idzie od razu na kolację. Wszystko odbędzie się w charakterystycznym dla Buenos lokalu działającym od 1920 roku. Następnie podczas uroczystej kolacji obejrzymy historię tanga opowiedzianą tańcem i muzyką. Wystąpią najlepsi tancerze Buenos, a towarzyszyć im będzie muzyka na żywo. Podczas kolacji nielimitowane napoje !
Po wymeldowaniu z hotelu, kierujemy do zabytkowej dzielnicy San Telmo, gdzie co niedzielę odbywa się słynny bazar staroci. Tam można kupić wyjątkowe pamiątki i antyki! Spacer po klimatycznych uliczkach i ostatnie zakupy.
Obiad w klimatycznej restauracji Sagardi oferującej kuchnię baskijską.   

Następnie przejazd na lotnisko.  Wylot do Europy.
Następnego dnia przylot do Warszawy
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego