Nayara Alto Atacama Desert Lodge & Spa

Chile, San Pedro de Atacama
Boutique
Dla aktywnych
Góry
Konie
Natura
Śluby i romantyczne podróże
SPA
Dla rodzin
All inclusive
O hotelu
Luksusowy hotel Alto Atacama Desert Lodge to niezwykły hotel,  który jest całkowicie wkomponowany w naturalne pustynne otoczenie. Położony w tzw. Dolinie Soli w niedalekiej odległości od miasteczka San Pedro ukryty w malowniczej dolinie  Alto Atacama idealnie komponuje się z otaczającymi go pomarańczowymi wzgórzami i zapewnia przepiękne widoki, spokój i ciszę.

Ten ekologiczny hotel ceni wysoko ochronę środowiska naturalnego i ma silny związek z lokalną kulturą "Andescape". Veronica Poblete, twórca Andescape, to wyszkolona w Paryżu projektantka krajobrazu i botaniczka, ex-wykładowca Harvardu, która opracowała tę nową koncepcję za pomocą miejscowej flory i starożytnych technik rolniczych.

Alto Atacama stara się otworzyć oczy podróżnika i połączyć go z lokalną rdzenną kulturą, aby mógł odkrywać na pustyni różnorodne i niesamowicie piękne krajobrazy pieszo, rowerem, konno, quadem czy terenówką. Ponad połowa pracowników Alto Atacama pochodzi właśnie stąd a ich osobiste historie wzbogacają zrozumienie tego jakże innego regionu. Gejzery, gorące źródła, wulkany, kaniony, pustynia, jeziora solne, flamingi, starożytne ruiny Inków i petroglify, to tylko kilka z 30 atrakcji które tu znajdziemy.

Dzięki współpracy najlepszych chilijskich architektów i projektantów hotel ten stanowi jakby dopełnienie niezwykłego krajobrazu pustyni Atacama. Troska o środowisko i silna więź z lokalną kulturą sprawia, że na każdym kroku i w każdym pomieszczeniu można odczuć klimat tego niezwykłego miejsca. Jako jedyni w San Pedro posiadają certyfikat „S” wydawany przez rząd chilijski. Świadczy on o zrównoważonej turystyce i dbaniu o środowisko.

Goście mają do dyspozycji 42 przestronne pokoje z prywatnym tarasem. Mogą także się zrelaksować w Spa, jacuzzi, saunie, łaźni parowej lub w jednym z sześciu odkrytych basenów. Woda może uspokoić i spowolnić tempo życia, oczyszczając i odnawiając energię. Zespół w Puri Spa (co oznacza wodę w języku Kunza) promuje zdrowy styl życia poprzez różne zabiegi, a także przez świeżo przygotowane soki i produkty organiczne.
Kategoria
5*
Atuty
Niewątpliwym atutem hotelu jest doskonała kuchnia, która oparta jest na lokalnych składnikach i recepturach. Wybierając lokalne składniki i łącząc style gotowania restauracja Ckelar dba o podniebienia nawet najbardziej wymagających gości. Zespół organizujący wycieczki w Ckepi uczy patrzeć na pustynię i kontemplować cztery główne krajobrazy i ich kolory m.in. Atacama Salt Flat, Salt Mountain Range, Sarapana lub Domeyko Mountain Range i Andes Mountain Range. Będąc w tak ciekawym miejscu watro skorzystać z wycieczek z najlepszymi przewodnikami. Księżycowe doliny, wysokie wulkany, słone jeziora położone w górach, gejzery są tu na wyciągnięcie ręki.
Pokoje

Pokoje w Alto Atacama Desert Lodge & Spa wyposażone są w łazienkę, minibar i taras z widokiem na dolinę

Do dyspozycji
spa, odkryte baseny, sauna, pokój gier, bar i restauracja, która serwuje dania kuchni regionalnej i międzynarodowej, które zachwycą najbardziej wybredne podniebienia.
Znajduje się tu także wypożyczalnia rowerów, a darmowe Wi-Fi jest dostępne w pomieszczeniach ogólno-dostępnych.
Sporty i aktywności
codzienne wycieczki
Najlepsza pora
od listopada do kwietnia
Galeria hotelu
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego