Zuri Zanzibar

Tanzania, Zanzibar
All inclusive
Dla aktywnych
Kitesurfing
Plaża
SPA
Wille
O hotelu

„Zuri” w swahili oznacza „piękny” i słowo to w pełni odzwierciedla położenie i wygląd hotelu.

Wielkim atutem miejsca jest jego plaża, otoczona błękitną głęboką laguną, dzięki czemu podczas słynnych zanzibarskich pływów, podczas których woda potrafi odpłynąć na 500 m, tu w dalszym ciągu można oddawać się kąpielom i cieszyć ciepłymi wodami oceanu. Plaża przez wielu uważana jest za najpiękniejszą na całej wyspie. Hotel składa się z wyłącznie  z prywatnych willi i bungalowów  krytych strzechą dając pełną prywatność, spokój i komfort wypoczynku.

Zuri Zanzibar został uznany za pierwszy hotel na świecie, który otrzymał Złoty Certyfikat Zrównoważonego Projektu EarthCheck. Na pochwałę zasługuje także tropikalny ogród z kilkudziesięcioma gatunkami drzew i krzewów i  z własną sekcją egzotycznych przypraw, które używa się do przygotowywania posiłków. Nagroda odzwierciedla zaangażowanie kurortu w zrównoważony rozwój i w zmniejszenie wpływu na środowisko naturalne.

Kategoria
5*
Lokalizacja
Hotel znajduje się nieopodal wioski Kendwa, w północno-zachodniej części wyspy.
Od lotniska w Stone Town oddalony jest ok. 50 km, czas przejazdu wynosi ok. 1 h.
Pokoje

Hotel posiada 56 prywatnych willi i bungalowów rozsianych w bujnym, tropikalnym ogrodzie. Większość z nich usytuowana jest na niewielkim zboczu i oferuje bezpośredni widok na bezkresny ocean dzięki panoramicznym oknom sięgającym od podłogi do sufitu i przestronnym tarasom. Dzięki użyciu lokalnego drewna i krytych strzechą domków ma się poczucie przebywania w autentycznej afrykańskiej wiosce. Wszystkie pokoje wyposażono w mieszankę stylowych współczesnych mebli oraz lokalnych afrykańskich dodatków.

Do dyspozycji
RESTAURACJE I BARY:  hotel posiada 3 restauracje i 4 bary:

Restauracja Upendo – restauracja główna, serwuje dania kuchni międzynarodowej z akcentami Afryki / Oceanu Indyjskiego.  Niezobowiązujący styl restauracji  i pokazy gotowania na żywo sprawiają, że jest to idealne miejsce na posiłki.

Restauracja Maisha – ze wspaniałymi widokami na ocean; urządzona w eleganckim afrykańskim stylu; swobodna, niezobowiązująca atmosfera. Goście mogą delektować się wyjątkową kuchnią fusion, która przez cały dzień łączy dania kuchni południowoeuropejskiej i Oceanu Indyjskiego.

Restauracja Beach – połączenie nowoczesnego stylu i afrykańskich dodatków. Słynie z romantycznych zachodów słońca.

MAUA WELLNESS -  3 gabinety masażu i salon piękności. Poza standardowymi zabiegami i masażami słynie także z terapii sztuką. To połączenie sztuki i terapii uwalniania od emocjonalnego niepokoju i codziennego stresu. Wykorzystuje mandalę czy upcykling pod okiem holistycznego trenera w oszałamiającej scenerii zen Ogrodu Przypraw.

Inne: 32-metrowy basen infinity, ogród z przyprawami, biblioteka i wypożyczalnia DVD, bezpłatne wi-fi (Hotel posiada jako jedyny na wyspie własną linię szybkiego internetu), koordynator do ślubów, opiekunki do dzieci,
Sporty i aktywności
Sporty: sporty wodne w tym m.in. kitesurfing, snurkowanie, nurkowanie; siatkówka plażowa, petanque, bilard, gry planszowe.

Wycieczki: rejsy tradycyjnymi łodziami dhow o zachodzie słońca; połowy ryb z lokalnymi rybakami; wycieczka do Lasu Jozani; wycieczka na Wyspę Więzienną; zwiedzanie stolicy Stone Town; farma wodorostów; las mangrowy;

Inne: lekcje gotowania, zajęcia jogi i medytacji, kultowa impreza „Sunset Zuri” z DJ-em odbywa się w każdy wtorek, czwartek i niedzielę (w zależności od pogody) w godzinach 17–19 na plaży Zuri.
Najlepsza pora
listopad - marzec
Galeria hotelu
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego