Zapadliska i Wulkan

Reunion
Zapadliska i Wulkan
„Zapadliska i wulkan” to program "self-drive" obejmujący najważniejsze atrakcje Wyspy Reunion, zapadliska, wulkan, malowniczo położone miasteczka. Program realizowany jest wynajętym samochodem bez kierowcy, wymagane jest prawo jazdy. Drogi są niezwykle malownicze, kręte,  mimo ruchu lewostronnego średnio doświadczony kierowca poradzi sobie z przejazdem. Realizacja części objazdowej wymaga min. 6 noclegów, na zakończenie pobytu proponujemy wypoczynek w jednym z hoteli, położonych przy ładnej piaszczystej plaży. Ilość nocy w czasie wypoczynku jest dowolna.  Zakwaterowanie oferujemy w kameralnych hotelach typu butikowego o standardzie 4-gwiazdek. Alternatywnie proponujemy przeloty na położony w niewielkiej odległości Mauritius, gdzie można wypocząć w luksusowych hotelach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wyceną w konkretnym terminie prosimy o kontakt nr. tel. 22 633-77-79.
Rodzaj programu
objazdowo-pobytowy, self-drive
Trasa programu
ST ANNE – SALAZIE – WELON PANNY MŁODEJ – POINTE DE LA TABLE – LANGEVIN – MANAPANY LES – PITON DE LA FURNAISE – ST PIERRE – ENTRE DEUX – CILAOS – SAINT GILLES – MAFATE
Ilość dni
16
Najlepsza pora
od września do maja
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Przelot na trasie Polska - Reunion z 1 lub 2 przesiadkami, w zależności od rozkładu lotów wybranej linii lotniczej.
Po przylocie na wyspę Reunion powitanie na lotnisku przez naszego reprezentanta, który pomoże w formalnościach, przekaże informacje i odpowie na  pytania.  Odbiór samochodu (należy zabrać ważne prawo jazdy. Paliwo nie jest wliczone w cenę pakietu. Wymagana kaucja przy odbiorze samochodu,  może być płatna kartą kredytową). Przejazd do miejscowości St Anne na wschodnim wybrzeżu do hotelu (dystans ok. 50km). Czas przejazdu ok 1,5h.Zakwaterowanie w hotelu i wypoczynek po podróży.
Po śniadaniu przejazd krętymi drogami w kierunku Zapadliska Salazie - największej z trzech kotlin Reunion, która zachwyca zielonym pejzażem i bardzo urozmaiconą rzeźbą terenu. Wśród gajów bambusowych, kwiatów i setek wodospadów tego rajskiego zakątka, kryją się niezwykle romantyczne miejsca, m.in. wodospad “ Welon Panny Młodej” oraz miasteczko Hell-Bourg  zwane skansenem architektury kreolskiej.
Po śniadaniu przejazd wzdłuż malowniczego wybrzeża wschodniego i południowego, gdzie można podziwiać bujną roślinność oraz pokłady lawy. Przejazd do Pointe de la Table - bazaltowego, czarnego wybrzeża, wodospadów oraz małego portu rybackiego. Wizyta w ogrodach słynących z przypraw i roślin wykorzystywanych do produkcji perfum. W programie także malownicze kaskady Langevin i uzdrowisko Manapany-les-Bains.Kolacja i nocleg w w miejscowości St Pierre.
Po śniadaniu przejazd w kierunku wulkanu Piton de la Fournaise. Ma on wysokość 2631 m n.p.m. i należy do najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Droga na szczyt jest wyjątkowo malownicza, ale należy pamiętać by wybrać się na wycieczkę jak najwcześniej rano, gdyż bardzo szybko nad wulkanem zbierają się chmury. Przystanek przy punktach widokowych Nez de Boeuf. Podziwianie szczytu wulkanu z Pas de Bellecombe (2311 m). Po południu powrót do St Pierre do muzeum rumu „La Saga du Rhum” oraz na niewielki targ, gdzie można zakupić lokalne pamiątki.
Po śniadaniu przejazd do wioski Entre Deux, gdzie można podziwiać tradycyjną kreolską architekturę. Po drodze przystanek w najciekawszych punktach widokowych i w lokalnych wioskach. Następnie przejazd w kierunku kotliny Cilaos. Ten punkt programu można przełożyć również na kolejny dzień.Według zgodnej opinii zwiedzających, Cilaos jest najpiękniejszą kotliną i robi największe wrażenie, dzięki skalnym masywom zmieniającym kolory o różnych porach dnia. Miasteczko Cilaos, położone w samym sercu kotliny jest znane z uprawy soczewicy, winnic i haftów. Jest to również uzdrowisko polecane wszystkim poszukującym wypoczynku w kojących i jednocześnie kuszących do spacerów plenerach. Wizyta w Maison de la Broderie słynącym ze wspaniałych haftów. Następnie przejazd w kierunku miejscowości Saint Gilles.
Po śniadaniu przejazd do Piton Maido, skąd rozpościera się panorama na okoliczne szczyty Piton des Neiges, Gros Morne, Grand Banare i zapadlisko Mafate. Oddanie wynajętego samochodu na lotnisku w St. Denis i transfer do hotelu samochodem z kierowcą.
Wypoczynek na wybrzeżu, czas na relaks i kąpiele.
Przelot z przesiadką wg rozkładu wybranej linii lotniczej.
Przylot do Polski wg rozkładu wybranej linii lotniczej.
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego