Nieziemska Atakama

Z biurem podróży New Poland, z którym byliśmy wcześniej w Południowej Afryce i w Australii, ruszamy do Ameryki Południowej do nastarszej i najsuchszej pustyni na Ziemi – Atakamy. Po drodze zatrzymamy się na krótko w Buenos Aires, wracając – w Santiago de Chile.

Buenos Aires w pełni warte jest 2 dni, które w nim spędzamy. Doskonałe miejsce dla miłośników architektury – mieszanka neoklasycyzmu, stylu kolonialnego, secesji, Art Deco… Również piękne parki i ogrody. Turystyczna dzielnica La Boca urzeka kolorami, w drodze powrotnej mieszamy się z kibicami lokalnych Boca Juniors. Tango jest wszechobecne, najczęściej w sposób komercyjny, ale nie żałujemy kolacji z tanecznym spektaklem. Trening drużyny polo, który obserwujemy przed odlotem, jest oryginalnym zakończeniem naszej wizyty.

Buenos Aires

Odległość miejsca, do którego zmierzamy czujemy już podczas lotu z Santiago do San Pedro de Atacama – na pokładzie poza nami są sami górnicy, wracający po odpoczynku do kopalni miedzi i litu na pustyni. Transfer z lotniska do naszego hotelu Alto Atacama.

Pustynia Atakama przerosła wszystkie nasze oczekiwania. Zjawiskowe pejzaże, kaniony, góry, slone jezioro z flamingami, krajobrazy jak z westernów i najczystrze niebo rozswietlone gwiazdami.

Dziękujemy New Poland