Mistyczna Birma

Birma,  naszym zdaniem, to sceneria egzotycznych wakacji, bezpiecznych, bo w krajach rządzonych przez dyktatury nie ma napadów  ani kradzieży, bo ogląda się tu wyjątkowe  zabytki – niemych świadków potęgi i upadku niewzruszonych wobec zmienności wieków historii.

To te setki świątyń, i zachwycających stup w Paganie. To złocone pagody i wodne klasztory stojące na palach. Jezioro Inle  z pływającymi domami i ogrodami pełnymi  poinsecji  i orchidei. Liczne posągi Buddy oklejane płatkami złota. Fantastyczne wyroby z jedwabiu, laki czy drewna . Birma  to także fenomenalne wschody i zachody słońca, uśmiechnięci, uprzejmi, troskliwi mieszkańcy, kobiety o pięknych nienaturalnie wydłużonych metalowymi obręczami szyjach. Urozmaicona kuchnia, dobre wina produkowane nad jeziorem Inle.

 

Tego  wszystkiego doświadczyliśmy, powąchaliśmy, dotknęliśmy  podczas wyjazdu zorganizowanego przez Biuro Podróży New Poland. Perfekcyjnie ułożony program z uwzględnieniem miejsc, które trzeba zobaczyć, logistyka na piątkę z plusem, hotele z genialną lokalizacją, mądrzy douczeni przewodnicy i pilot grupy umiejący utrzymać dobry nastrój podczas całego pobytu. Świat zwiedzamy zwykle na własną rękę sami lub w gronie przyjaciół. Tę podróż ( premiera wyjazdowa) zaryzykowaliśmy odbyć z Biurem Podróży New Poland. Wyjazd okazał się rewelacyjny.

Gorąco polecam !!!

Zofia Suska