Wietnam, Kambodża i piękne plaże Phu Quoc/Con Dao/Lux

Wietnam, Kambodża
Program
Program obejmuje wyjątkowe miejsca turystyczne i atrakcje Wietnamu i Kambodży, od kolonialnej zabudowy Sajgonu, z doskonałym jedzeniem ulicznym, przez spektakularne świątynie Angkoru, po unikalne miasto Hoi An (UNESCO) z niezwykłą historyczną zabudową.
Słynne miejsca, które trzeba zobaczyć, są urozmaicone wyjątkowymi elementami programu, jak wizyta w domu u lokalnego kambodżańskiego artysty, lunch w autentycznym khmerskim domu, pokaz kambodżańskiego przedstawienia cyrkowego, zwiedzanie Angkor Wat tuk tukiem, pobyt w urokliwym hotelu w Delcie Mekongu. Na zakończenie wypoczynek na jednej z wyjątkowych wysp - gwarnej Phu Quoc lub spokojnej Con Dao, w jednym z doskonałych hoteli.
Rodzaj programu
objazdwowo-wypoczynkowy
Trasa programu
Sajgon-Siem Reap-Angkor-Hoi An-Can Tho-Phu Quoc/Con Dao
Ilość dni
15
Najlepsza pora
listopad-marzec
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Wylot z Polski wybraną linią lotniczą.
Przylot do Sajgonu. Po wylądowaniu powitanie przez naszego przedstawiciela, który pomoże przejść przez odprawę, odebrać bagaże, a następnie zaprowadzi do podstawionego samochodu i przewodnika. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg
W godzinach 9.00-2.00 wycieczka po zabytkowym centrum kolonialnego Sajgonu, z widocznymi chińskimi wpływami architektonicznymi. W programie: budynek poczty centralnej, której metalowa konstrukcja została zaprojektowana przez Gustave'a Eiffla; Katedra Notre Dame zbudowana z czerwonych cegieł, przypominająca paryską Notre-Dame; Pałac Zjednoczenia oraz ulica Dong Khoi. Zwiedzanie katedry Notre-Dame odbywa się z zewnątrz; wnętrza zamknięte są z powodu remontu zaplanowanego do 2027 roku. Wieczorem wycieczka jeepem w głąb tętniącego życiem miasta, po zatłoczonych, gwarnych uliczkach. Pierwszy przystanek w barze zlokalizowanym na dachu budynku w Dystrykcie 1. Następnie, w Dystrykcie 2, degustacja słynnego naleśnika Banh xeo oraz tradycyjnych sajgonek. Nieco dalej, w rejonie miasta słynącym z doskonałego ulicznego jedzenia, możliwość spróbowania pysznych, świeżych owoców morza przyrządzonych w tradycyjnym wietnamskim stylu. Wycieczka jest doskonałą okazją aby doświadczyć wieczornej atmosfery gwarnego miasta. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.
Transfer na lotnisko i przelot do Kambodży, do miasta Siem Reap. Powitanie na lotnisku i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem aperitif w pracowni najsłynniejszego artysty Kambodży - Pana Theam.  Zostaną Państwo ciepło powitani przez gospodarza, który oprowadzi po swojej pracowni pełnej wyjątkowych prac. Pan Team powrócił do Kambodży w 1995 roku po kilkuletnich studiach we Francji w Ecole Boule I Ecole des Beaus Arts w Paryżu. Przez ponad 10 lat był dyrektorem artystycznym "Artisans d'Angkor", kambodżańskiej organizacji artystyczno-rzemieślniczej zajmującej się odrodzeniem i zachowaniem tradycyjnej kambodżańskiej sztuki. W domu artysty serwowany jest aperitif podczas oglądania dzieł sztuki i samego domu wraz z bujnym ogrodem. Nocleg w hotelu.
Po śniadaniu wizyta w słynnej świątyni Ta Phrom, która jest porośnięta gigantycznymi drzewami. Następnie przejazd drogą otoczoną stuletnimi, ogromnymi drzewami, na końcu której wyłaniają się majestatyczne kamiennie drzwi do Angkor Thom zwanego "Wielkim Miastem". Wizyta w świątyni Bayon zbudowanej na przełomie XII-XIII wieku z masywnymi uśmiechniętymi twarzami wyrzeźbionymi w kamieniu. Następnie zwiedzanie Baphuon, góry świątynnej zbudowanej w XI wieku, której renowacja została prowadzona przez francuskich architektów w ostatnich latach. Kolejnym miejscem jest Taras Słoni o długości 350 metrów, który  służył do audiencji królewskich i ceremonii publicznych oraz Taras Trędowatego Króla, zbudowany w XII wieku pokryty rzeźbami Apsary. Lunch w uroczym khmerskim domu z drewna, który znajduje się obok zbiornika Srah Srang Baray. Ten spokojny zbiornik był używany jako królewski basen kąpielowy w czasach starożytnego Imperium Khmerów. Dom oferuje autentyczną i komfortową atmosferę, z meblami i dekoracjami wykonanymi z lokalnych materiałów oraz tropikalnym ogrodem z pięknym widokiem na Srah Srang. Po posiłku kojący masaż stóp wykonany przez lokalnych terapeutów. Wieczorne przedstawienie kulturalno-historyczne wykonywane przez utalentowanych młodych artystów.  Energiczne i porywające show mają na celu przybliżenie historii i tradycji Khmerów.  Niektóre przedstawienia przenoszą widzów w brutalne i tragiczne czasy Czerwonych Khmerów, inne skupią się na współczesnych problemach khmerskiego społeczeństwa w różnych regionach kraju. Są one wystawiane dzięki organizacji pozarządowej o nazwie Phare Ponleu Selpak założonej w 1994 roku, która zajmuje się szkoleniem artystów z biednych dzielnic i regionów kraju oraz dla młodych, zainteresowanych sztuką aktorską Kambodżan.
Ankor Wat  tuk tukiem (08.00-10.30). Zwiedzanie najsłynniejszej świątyni Angkor Watt tradycyjnym pojazdem zwanym tuk tukiem, czyli lokalną wersją motorowej rikszy.  Angkor Wat to największa atrakcja turystyczna Kambodży, ogromny, majestatyczny i najlepiej zachowany przykład niezwykłej architektury, a zarazem symbol Imperium Khmerów. Spacer po zabytkowych murach, pośród dawnych sal i pomieszczeń pałacowych. Od strony wjazdu, bramy głównej, można wykonać doskonałe zdjęcia tego unikalnego na świecie obiektu. Czas wolny. Transfer  na lotnisko i przelot do Wietnamu: Siem Reap/Danang. Przylot do Wietnamu, powitanie na lotnisku, następnie przejazd do hotelu w Hoi An na odpoczynek i nocleg.
Wczesnym rankiem (6.00-7.00) zwiedzanie Starego Miasta w Hoi An, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ze względu na doskonale zachowaną architekturę miasta. Spacer po wąskich, zabytkowych  uliczkach, który dają wyobrażenie, jak setki lat temu wyglądało centrum handlu w Azji Południowo-Wschodniej.  Warto poczuć wspaniałą atmosferę, przyjrzeć się mieszkańcom handlującym na targowiskach i wybrać się na oglądanie wspaniałych kolorowych refleksów odbijających się w rzece podczas wschodu słońca. O poranku, gdy większość sklepów, świątyń i domów jest  jeszcze zamknięta, można doświadczyć zupełnie innej atmosfery Starego Miasta niż w czasie gwarnego wieczoru. Czas wolny na spacer i odkrywanie miasta na własną rękę, powrót do hotelu na śniadanie. Wczesnym popołudniem przejażdżka skuterem marki Vespa spokojnymi, wiejskim drogami z przystankiem na ruchliwym targu rybnym i okolicznych polach ryżowych. Obserwacja lokalnych mieszkańców przy wyrobie krakersów ryżowych  oraz tradycyjnego makaronu. Wizyta na polach uprawnych i przerwa na lunch przygotowany z sezonowych warzyw i aromatycznych ziół. Następnie wizyta u lokalnej rodziny zajmującej się tkactwem, przystanek na farmie krewetek i w domostwie, w którym warzy się popularne wino ryżowe. Powrót do Hoi An podczas zachodzącego słońca.
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Can Tho. Powitanie i transfer do hotelu położonego na urokliwej wysepce na rzec Hau River, w Delcie Mekongu. Rejs o zachodzie słońca (17.00-18.00) wzdłuż rzeki to doskonały czas na fotografowanie i relaks pośród natury. Podczas rejsu serwowane będą pyszne przekąski oraz szklanka domowego ponczu lub soku. Powrót na nocleg do hotelu.
Śniadanie w hotelu, następnie spokojna eksploracja łodzią wzdłuż rzeki Hau. Wizyta w lokalnej wiosce Khmerów Phu Ly, położonej w prowincji Vinh Long, następnie w 379-letniej pagodzie zwanej Ang Kuli. Świątynia została zbudowana w 1672 roku ręcznie, bez użycia jakichkolwiek narzędzi.  Wewnątrz odbędzie się ceremonia błogosławieństwa przez Khmerskiego mnicha. Po południu czas wolny. Nocleg w hotelu.
Pływający targ Cai Rang (7h00 - 9h00). Wypłynięcie hotelową drewnianą łódką Azerai bezpośrednio z przystani hotelowej na 45-minutowy rejs wzdłuż rzeki Hau. Po drodze obserwacja codziennego lokalnego życia, wiosek rybackich. Po dotarciu do pływającego targowiska Cai Rang doświadczony kapitan nawiguje pomiędzy łodziami lokalnych handlarzy, którzy oferują warzywa, owoce i inne produkty. Na łódce serwowane jest kontynentalne śniadanie. Powrót do hotelu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot wewnętrzny na wyspę Phu Quoc lub Con Dao. Następnie transfer, 4 noce w wybranym hotelu przy plaży: La Veranda Phu Quoc 5* lub Six Sences Con Dao 5*lux lub innym wybranym hotelu spełniającym Państwa oczekiwania.
Wypoczynek w hotelu przy plaży.
Wypoczynek w hotelu przy plaży.
Wypoczynek w hotelu przy plaży.
Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot do Polski zgodnie z rozkładem linii lotniczej.
Przylot do Polski wg rozkładu lotów.
Cena

Terminy: styczeń-marzec 2023

Wariant 1 – hotele 5*
Des Artes / Jaya House River Park / Anantara / Azerai Can Tho / La Veranda Phu Quoc
Cena od 5360 USD/osoby + przeloty wewnętrzne 790 USD/osoby

Wariant 2 – hotele 5* i 5*lux
Des Artes / Jaya House River Park / Anantara / Azerai Can Tho / Six Senses Con Dao
Cena od 6980 USD/osoby + przeloty wewnętrzne 790 USD/osoby

Do ceny programu należy dodać koszt przelotów międzynarodowych do/z Wietnamu.

Cena zawiera: zakwaterowanie w pok. 2-os., wyżywienie jak w programie (objaśnienie skrótów: B- śniadanie, L-obiad, D-kolacja), wszystkie bilety wstępów do odwiedzanych obiektów/miejsc jak w programie, opieka lokalnych przewodników w języku angielskim, przejazdy łódkami/rowerami zgodnie z programem, opłata wizowa  do Wietnamu i Kambodży, fast track serwis, ubezpieczenie Uniqa  KL 50 000 Euro, NNW 4000 Euro, bagaż 400 Euro, opłata za obowiązkowy (wg ustawy) Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.
Cena nie zawiera: przelotów międzynarodowych, cena zostaną podane osobno, po uzgodnieniu terminu wyjazdu i klasy  przelotów (ekonomiczna, biznes), cena przelotów wewnętrznych podana osobno, dodatkowych opcji ubezpieczenia (koszty anulacji, choroby przewlekłe), napiwków i wydatków osobistych.
Ceny do ostatecznego potwierdzenia, po uzgodnieniu daty wyjazdu i ilości uczestników.
Program można dowolnie modyfikować, wydłużać, skracać, dodawać inne atrakcje i miejsca warte odwiedzenia zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami i preferencjami. Program może być realizowany również w innym, np. 4* standardzie zakwaterowania – ceny do potwierdzenia, na zamówienie.
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego