Wielka Migracja - Tanzania & Kenia

Tanzania
Program
Zapraszamy na wyjątkową przygodę w świecie dzikich zwierząt, w okresie, w którym odbywa się niezwykły afrykański spektakl - Wielka Migracja z Parku Narodowego Serengeti do Rezerwaru Masai Mara. W jej w trakcie, kilka milionów zwierząt przemierza dystans nawet do 1000 km w poszukiwaniu świeżych pastwisk, pełnych soczystej trawy . Pokonują na swojej drodze także dwie rzeki - Grumeti i Marę. Moment ten jest niezwykle dramatyczny, szczególnie atak krokodyli na przekraczające rzekę potencjalne ofiary. Podczas tego programu odwiedzimy także pozostałe parki i rezerwaty Tanzanii - Tarangire, Jeziora Manyara i Rezerwat Ngorongoro.


Najlepszą porą na obserwację migracji jest od końca lipca do września. Cała podróż realizowana jest na miejscu pod opieką lokalnego, profesjonalnego przewodnika, który jest zarówno kierowcą, jak i wykwalifikowanym tropicielem zwierząt. Transport odbywa się samochodami 4x4 (obsługa w języku angielskim). Specjalnie dla Państwa wyselekcjonowaliśmy komfortowe lodże. Możliwość przedłużenia wyjazdu o pobyt na plażach w Kenii lub na Zanzibarze.
Trasa programu
Kilimandżaro - Arusza - Park Narodowy Tarangire - Park Narodowy Jez. Manyara - Rezerwat Ngorongoro - Park Narodowy Serengeti - Rezerwat Masai Mara - Nairobi
Ilość dni
11
Najlepsza pora
lipiec - wrzesień
Program dzeń po dniu
Pokaż wszystkie
Wylot z Polski do Kilimanjaro z przesiadką. Lądowanie w Tanzanii następnego dnia. Powitanie przez naszego reprezentanta i transfer do komfortowej lodży położonej ok. 1 h od lotniska w Kilimanjaro. Odpoczynek po długim locie. Kolacja i nocleg. Zakwaterowanie: Arusha Coffee Lodge
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Tarangire na całodzienne safari w poszukiwaniu dzikich zwierząt. Wyżywienie: śniadanie, lunch box , kolacja. Zakwaterowanie: Tarangire Sopa Lodge. Park Narodowy Tarangire - utworzony w 1970 roku na powierzchni ok. 2.600 km2, w rejonie rzeki Tarangire, to największy po kraterze Ngorongoro park pod względem ilości zwierząt . Zachwycające są tu widoki trawiastej sawanny porośniętej akacją i charakterystycznymi dla tego terenu baobabami. Występuje tu wiele gatunków zwierząt, przede wszystkim słonie, bawoły, zebry, gazele, lwy oraz pantery, a także ponad 500 gatunków ptaków.
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Parku Narodowego Lake Manyara na safari. Następnie przejazd do Rezerwatu Ngorongoro na nocleg w lodge położonej na krawędzi krateru. Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja. Zakwaterowanie: Ngorongoro Serena Lodge. Park Narodowy Lake Manyara - obejmuje słodkowodne, płytkie jezioro o powierzchni 230 km2. Teren parku pokryty jest głównie roślinnością sawannową oraz palmami, a jego malownicze wzgórza poprzecinane są strumieniami o krystalicznie czystej wodzie. Obszar słynie z licznie występujących tu zwierząt: żyraf, guźców, pawianów, słoni, antylop, bawołów, lwów, hipopotamów, flamingów oraz różnych gatunków ptactwa wodnego. Ze względu na ogromną różnorodność gatunkową park został wpisany na prestiżową Listę Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO.
O poranku safari w Rezerwacie Ngorongoro, następnie przejazd do Parku Serengeti (jej centralnej części) na nocleg, w czasie drogi do lodży poszukiwanie dzikich zwierząt. Wyżywienie: śniadanie, lunch box, kolacja. Zakwaterowanie: Serengeti Serena Safari Lodge. Krater Ngorongoro - ósmy cud świata, Arka Noego, rajski ogród … - tak mówi się o kraterze Ngorongoro. Jest to największy na świecie wygasły krater o średnicy 18-22 km i powierzchni 8.233 km 2, powstały na skutek gwałtownych pęknięć w Wielkim Rowie Afrykańskim około 2,5 mln lat temu. Ngorongoro wchodzi w skład krajobrazowo - zwierzęcego Rezerwatu Ngorongoro, który w 1979 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego krawędzie wznoszą się miejscami ponad 2500 m n.p.m. Część ścian krateru i jego stoki pokrywa wiecznie zielony las pełen leśnych gatunków antylop, jeżozwierzy i lampartów. Dno krateru zajmują przede wszystkim bujne pastwiska, jeziorka i strumyki, liczne zarośla oraz las akacjowy, a także jezioro Magadi zamieszkane przez hipopotamy. W kraterze można zobaczyć liczne stada antylop gnu, zebry, bawoły, słonie, gazele, lwy, gepardy, czy lamparty oraz czarny nosorożec. Jest to raj dla ornitologów, bez trudu można zaobserwować tu liczne strusie, piękne żurawie koroniaste, sekretarze, dropie, kanie, orły, flamingi oraz inne gatunki ptaków przy jeziorze Magadi.
Całodniowe safari w Parku Serengeti. Przejazd do jego północnej części, gdzie o tej porze powinna być największa koncentracja zwierząt. Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja. Zakwaterowanie: Mara Under Canvas. OPCJONALNIE: O poranku przelot balonem nad Serengeti.
Poranne i popołudniowe safari w północnej części Serengeti. Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja. Zakwaterowanie: Mara Under Canvas. Park Narodowy Serengeti – nazwa Serengeti pochodzi z języka Masajów i oznacza „wielka suchą ziemię”. Jest to potężne naturalne pastwisko, gdzie dzikie ssaki żyją w gigantycznych ilościach, jakich nie spotyka się nigdzie indziej na świecie. Obszar parku (prawie 15 tys. km2) posiada najbogatszy i najmniej zakłócony przez cywilizację ekosystem na świecie pozbawiony osadnictwa ludzkiego i asfaltowych dróg. Krajobraz parku to bezkresne płaskie trawiaste równiny na południu z pojedynczymi widocznymi z wielu kilometrów drzewami i wzgórzami, sawanny porośnięte gdzieniegdzie akacjami, teren pagórkowaty na północy, rozległe tereny leśne i równiny z czarnej gliny na zachodzie. Teren urozmaica kilka rzek i nieliczne zbiorniki wodne z największym jeziorem Ndutu na południu. Serengeti zamieszkuje wielu gatunków zwierząt, m.in.: gazele, antylopy, gnu, gazele Tomson’a, gazele Grant’a, nosorożce, hipopotamy, słonie, zebry, bawoły afrykańskie, lwy, żyrafy, lamparty, gepardy, krokodyle. Serengeti jest słynne z corocznych migracji w trakcie, których kilka milionów zwierząt kopytnych przemierza dystans nawet do 1000 km w poszukiwaniu świeżych pastwisk.
Po śniadaniu transfer do granicy z Kenią w Isebania. Przekroczenie granicy, zmiana samochodu i kierowcy/przewodnika. Safari w Rezerwacie Masai Mara, gdzie również o tej porze powinna się koncentrować największa ilość zwierząt po stronie kenijskiej. Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja. Zakwaterowanie: Royal Mara Lodge.
OPCJONALNIE: O poranku przelot balonem nad Marąi. Całodniowe safari w Rezerwacie Masai Mara i obserwacja Wielkiej Migracji. Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja. Zakwaterowanie: Royal Mara Lodge.
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Nairobi i wylot do Polski z przesiadkami. Przylot do Polski z przesiadkami.
Galeria zdjęć
PYTANIA I REZERWACJA

  Jak używamy Państwa danych?
  Wszelkie dane osobowe, które Państwo nam podają, służą nam wyłącznie do przygotowania oferty dla Państwa i komunikacji z Państwem, a w przypadku realizacji oferty do dokonania niezbędnych rezerwacji w Państwa imieniu.

  Dlaczego pytamy?
  W razie potrzeby chcielibyśmy mieć możliwość skontaktować się z Państwem telefonicznie, ponieważ w rozmowie telefonicznej łatwiej i szybciej będziemy mogli uzyskać niezbędne informacje potrzebne do sfinalizowania Państwa wyjazdu. Proszę się nie martwić, Państwa numer telefonu nie będzie wykorzystywany w żaden inny sposób

  Dlaczego pytamy?
  Na podany adres wyślemy odpowiedź na Państwa zapytanie. Adresu nie wykorzystamy do innych celów i nie udostępnimy stronom trzecim.

  Wyślij do znajomego
  Wydrukuj
  Wyślij do znajomego